środa, 21 sierpnia 2019
Tragedia w Polsce. Pracownicy sądów protestują PDF Drukuj Email
piątek, 26 października 2012 14:26

Pracownicy sądów protestują przeciwko rzekomej likwidacji sądów i jak zwykle chcą podwyżek. Tymczasem my twierdzimy; najpierw nauczcie się uczciwości, rzetelności i prawdomówności. Czy kiedykolwiek potwierdziliście na sali rozpraw, że protokół jet nieprawdziwy ? Zarabiacie za dużo w stosunku do ciężko pracujących obywateli tego kraju.

Protest pracowników sądownictwa


Kilkuset pracowników sądów i prokuratur protestuje w piątek w Warszawie przeciwko brakowi podwyżek płac oraz przeciwko reorganizacji sądownictwa. Protestujący dotarli pod Sejm. 

Jak mówił szef Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Sądownictwa NSZZ "Solidarność" Waldemar Urbanowicz, protestujący wyrażają swój sprzeciw wobec tego, że już od kilku lat nie otrzymali żadnej podwyżki uposażeń, podczas gdy otrzymali ją sędziowie i zapowiedziano dla nich następne.

 

Podkreślił, że warunki pracy urzędników sądowych są złe i "nie widać, by w rzeczywistości komukolwiek zależało na ich poprawie".

Zebrani protestują też przeciwko reorganizacji sądownictwa rejonowego, polegającej na likwidacji kilkudziesięciu małych sądów, które staną się wydziałami zamiejscowymi innych sądów rejonowych.

Protestujący zebrali się przed Stadionem Narodowym w Warszawie. Przeszli Mostem Poniatowskiego i dotarli pod Sejm.

Komentarze (3)
  • jacek19695@o2.pl  - a
    a szatan za nimi ogonem zamiatał
  • bogumilsarkowicz  - Poczyńcie oszczędności
    Postanowieniem z dnia 24 października 2012SĘDZIA SĄDU REJONOWEGO w STRZYŻOWIE Jolanta Mac -Śnieżek oddala mój wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.Sędzia Sądu w Strzyżowie PRZEKREŚLA MOJE PRAWO DO OBRONY W POLSCE.Sąd nie jest dla mnie -,,jest mi zbędnym,, W uzasadnieniu -Sąd ustalił że powinienem z 650złotych które otrzymuję na miesiąc poczynić oszczędności.Wg Sądu w Strzyżowie jest to kwota z której mogę pokryć koszty sądowe i czynić oszczędności.Sygn.akt.IC 161/12 I Wydział Cywilny w Strzyżowie. Wobec powyższego nie widzę zasadności protestu tej grupy zawodowej. Jednak widzę konieczność protestów we własnej sprawie.
  • jurek  - Jestem za obniżkami płać
    To im należy dać po 650 zł. i powiedzieć czyńcie oszczędności. To stara i wyświechtana regułka sądów.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure