sobota, 19 października 2019
Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie - chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy - naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia O i RP w Rzeszowie. PDF Drukuj Email
czwartek, 24 lutego 2011 10:38

Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników portali internetowych, którym leży na sercu sprawiedliwa Polska, aby zainteresowały się sprawą Tadeusza Chołdy i publikowały tą sprawę na wszelkich możliwych forach internetowych. Prosimy aby  słały także  petycje do Prokuratora Generalnego ( email skargi: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ) i RPO ( email skargi; https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=2 - o wszczęcie procedury kasacyjnej od postanowienia  w sprawie Tadeusza Chłody, który jako osoba niewinna  i chora siedzi teraz w więzieniu w Krakowie na ul. Montelupich . Obecnie jest w tamtejszym szpitalu. 

Wiemy także, a  dowodzi  tego pismo z więzienia  Tadeusza Chołdy,  skierowane do Ministra Sprawiedliwości, iż  rok temu min. K. Kwiatkowski zadeklarował dalekoidącą pomoc. Polecił nawet  przypomnienie mu o ich rozmowy i skontaktowanie się z jego asystentem. Nie tknął jednak palcem.!!!! -Kliknij - przeczytaj list Tadeusza Chołdy do Ministra K. Kwiatkowskiego w Tygodniu Ofiar Przestępstw.  

 

Tadeusza Chołdę zatrzymano  w dniu 28.01.2011 r.  na terenie Sądu  Rejonowego w Krakowie, w trakcie kiedy chciał zapoznać  się z aktami sprawy.  Najgorsze jest  to, iż  Tadeusz Chołda jest  po przeszczepie rozrusznika serca i wg informacji z dnia 22 lutego stracił przytomność w Areszcie Śledczym  w Krakowie, ul. Montelupich 7. 

Dlaczego został zatrzymany?  Sprawa dotyczy konfliktu ze znanym adwokatem z Krakowa, od którego  Tadeusz Chołda wynajął pomieszczenia  w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Lokal ten wyremontował na własny koszt. Po remoncie lokalu, sprytny krakowski  adwokat, wypowiedział mu umowę najmu i zażądał opuszczenia lokalu, bez zwrotu kosztów remontu.  W odpowiedzi Tadeusz Chołda zażądał zwrotu nakładów, które poniósł na remont lokalu - co dla zwykłych ludzi jest oczywiste. Ale nie było oczywiste dla adwokata i sądu. Sprytny   adwokat na podstawie swoich układów wystąpił do sądu o zwrot przez Tadeusza Chołdę utraconych korzyści,  z powodu braku możliwości  wynajęcia tego  lokalu fikcyjnej   firmie izraelskiej.   Na okoliczność tą przedstawił nieprawdziwej treści umowę z biura nieruchomości  i w ten sposób wykazywał, że ponosił rzekome straty 5000 zł/ miesiąc. To że taka firma izraelska nie istniała, sądu nie interesowało. Wystarczył jak widać "najistotniejszy fakt",  że adwokat - syn sędziego stanu wojennego z Krakowa posiadał fikcyjną papierową umowę propozycji najmu. 

Z nieznanych nam przyczyn sprawą zajął się sąd karny ( zamiast cywilny - ale tak jest zawsze kiedy mamy do czynienia z ludźmi o określonych układach) i skazał  T. Chołdę na 8 miesięcy w zawieszeniu,

Adwokat nie dawał jednak dalej  za wygraną i podstępnie dążył do odwieszenia wyroku. Osiągnął  swój cel  kiedy chory Tadeusz Chołda  leżał w szpitalu.  Krakowski sąd w pośpiechu w tym właśnie czasie bez możliwości obrony  odwiesił mu karę.

Jak widać   w Polsce aby nie ponosić odpowiedzialności trzeba  kraść , wyłudzać  i oszukiwać  na miliony. Tylko wtedy jest się bezkarnym. Ogłasza się  upadłość   a na drugi dzień tworzy  nową firmę. Zaś  ci jak Tadeusz Chołda, którzy odważą się stawić opór  ludziom z układów  lądują w więzieniach a polska  prokuratura chętnie bierze w tym udział. I to wszystko dzieje się w Tygodniu Osób Pokrzywdzonych i to przez sędziów i prokuratorów. 

Komentarze (0)
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą pisać komentarze!
 


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure