sobota, 23 września 2017
Prokurator: „Na Pomorzu wyroki sądowe ustala się przy grillu” A jak jest na Śląsku ? PDF Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 11:38

– Znacząca ilość sędziów, adwokatów i prokuratorów spotyka się na grillu i ustala treść wyroków, które zapadają w sądach na Pomorzu. Dotyczy to spraw zarówno karnych jak i cywilnych, w tym rodzinnych. Pierwsze grille na początku lat 90 były organizowane przez jednego znanego adwokata Ryszarda B. Potem były już regularnie organizowane tego typu spotkania – mówi prokurator z wieloletnim doświadczeniem.

prokurator

 

Więcej:  Gazeta bałtycka

 
Cią dalszy prokuratora Zbigniewa T. z Bielska-Białej PDF Drukuj Email
środa, 25 maja 2016 22:45

22 maja 2016 r. program "Państwo w państwie" pokazał drugą już sprawę bielskiego prokuratora Zbigniewa T. Co ciekawe od szefa Prokuratury okręgowej z Bielska-Białej dowiedzieliśmy się, że prokurator może udzielać porad prawnych !!! Nic tylko chwalić prokuraturę. Zapraszamy więc pokrzywdzonych na porady do prokuratury !!!
Tym razem bielski prokurator doradza skruszonemu gangsterowi, który obciąża swoimi zeznaniami dwóch braci przedsiębiorców, którym prokurator stawia zarzuty. Ten sam prokurator zostaje prawomocnie skazany za to, ze prowadząc auto pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił pieszego. Oskarżał również obecnego posła Jerzego Jachnika, który po 11 latach został ostatecznie uniewinniony. Prokurator Zbigniew T. praktycznie nie poniósł konsekwencji, nadal pracuje.

http://www.polsatnews.pl/wideo-program/panstwo-w-panstwie-prokurator-zbigniew-t_6371023/

 

 
Zaklejanie kamerki w laptopie i smartfonie nie wystarczy. Jesteśmy monitorowani non-stop PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 23:05

Kamery komputerowe są przejmowane w celu szantażowania użytkowników lub cyberszpiegostwa. Oprogramowanie szpiegujące nagrywa rozmowy, a nawet włącza kamery internetowe. W szczególności atakowane są tel. komórkowe, smartfony. Złośliwe oprogramowanie podsłuchuje użytkownika i może uruchamiać się dopiero po WYŁĄCZENIU telefonu – użytkownikowi wydaje się, że uśpił telefon, a tymczasem dokładnie wtedy następuje nagrywanie. Dla cyberprzestępców wyłączone telefony nie stanowią problemu, a wręcz przeciwnie – potrafią oni nawet taki stan (zdawać by się mogło najbezpieczniejszy z możliwych) wykorzystać do przechwycenia pożądanych informacji. Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że użytkownicy nie są świadomi tego, w jaki sposób działają aplikacje – poza ich powierzchownymi funkcjami.

sledzenie w internecie telefonie 45673

 
4 czerwca - posłowie Kukiz'15 w Rzeszowie PDF Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 11:29

4 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców Podkarpacia i sympatyków Kukiz '15 do Rzeszowa. O godz. 17 w kinie Zorza ul. 3-go Maja 28 odbędzie się Konwent Kukiz'15. Kilkunastoosobowa grupa posłów odwiedzi stolicę południowo-wschodniej Polski, opowie o naszej działalności i najbliższych planach. Odbędzie się również premiera filmu "Imigranci - Nowe oblicze Europy". 
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia :)
https://www.facebook.com/events/1563692963924347/?ti=icl

 

 

 
Prokurator z Bielska - Białej znowu w akcji. - 22 maja program TV Polsat News - Państwo w państwie godz. 19,30 PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 23:03

22 maja - program "Pańsatwo w państwie", z moim udzialem. Mam nadzieję, że uda się także wyjaśnić kto ochrania od 16 lat innego 30 milionowego oszusta z Bielska - Białej oraz dlaczego ten sam prokurator nie ujawnił pralni wielu milionów złotych pomiedzy firmami Janberg z Bielska - Białej a kliniką w Żorach, choć prokuratura i sądy dobrze o tym wiedziały. Jaki udział mieli w tym procederze Bank Śląski oraz sędziowie ze Śląska i Sądu Najwyższego.

Bracia- Jan i Roman Łackowie z Ustronia zostali skazani za posługiwanie się nierzetelnymi fakturami. 
Mieli w ten sposób wyłudzać podatek VAT. Prokurator- Zbigniew T. z Bielska- Białej, który prowadził sprawę, kilka lat wcześniej sam został skazany za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Akt oskarżenia przeciwko braciom opierał się na zeznaniach skruszonego gangstera, któremu jak się okazuje, prokurator Zbigniew T. niejednokrotnie doradzał w sprawach prywatnych. Mężczyźni dzwonili do siebie blisko 90 razy w ciągu miesiąca. Według bielskiej prokuratury to normalne, ponieważ każdy ma prawo zasięgać porady u prokuratora. W nagranych przez Jana Łacka rozmowach z Tadeuszem P. mężczyzna przyznaje się, że w zamian za obniżenie kary został zmuszony do obciążenia braci. Co ciekawe, wpływające do prokuratury zawiadomienia o tym, że skruszony gangster dalej popełnia przestępstwa, trafiają do rozpatrzenia w ręce prokuratora Zbigniewa T. Ten, przez 10 miesięcy nie robi ze sprawą nic, za co zostaje ukarany jedynie rozmową dyscyplinującą. Prokurator Zbigniew T. oskarżał również innego bohatera naszego programu- Jerzego Jachnika. Po 11 latach akt oskarżenia okazał się bezpodstawny.
Czekamy na Państwa komentarze. Posty lub ich fragmenty mogą pojawić się na antenie podczas trwania programu. Pisząc na naszym profilu, wyrażacie Państwo na to zgodę

https://www.facebook.com/panstwowpanstwie/?fref=t

 
Zdjęcie użytkownika Państwo w państwie.
 

 

 
Terminy rocznych sprawozdań dla organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
piątek, 20 maja 2016 22:39

Stowarzyszenia i fundacje zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) powinny co roku sporządzić sprawozdania (finansowe i merytoryczne) oraz złożyć je do różnych urzędów. Króluje biurokracja. Organizacje mają więcej obowiązków niż niejeden przedsiębiorca, a politycy od lat usiłują nam wmówić, że stworzyli społeczeństwo obywatelskie.

terminy sprawozdań 2016

 
Nie zarejestrujesz pre-paida, karta będzie dezaktywowana PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 01:44

karty prepaid rejestracja4466Państwa policyjnego cd. Jesteś posiadaczem telefonu na kartę? Jeżeli chcesz się nią nadal posługiwać, będziesz musiał dokonać jej rejestracji. Nowa ustawa ma zacząć obowiązywać operatorów od lipca, a ostateczny termin na zarejestrowanie wszystkich kart ma minąć już 2 stycznia 2017 r. Sprawa dotyczy ok. 29 mln kart, które obecnie są w posiadaniu Polaków. Powstaje pytanie, o ingerencję w swobodę umów i działanie prawa wstecz.

 
Siedlecka wojna podjazdowa PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 01:36

To nie fotomontaż! Podjazd dla niepełnosprawnych w Siedlcach. 
Kosz całej inwestycji wyniósł, bagatela, 24 mln zł. Urzędnicy miejscy mają dobre samopoczucie. Twierdzą, że z podjazdu korzysta niewiele osób (ciekawe z jakiego powodu?), a tak w ogóle nie był wymagany przez prawo...

podjazd dla niepelnosprawnych34267

podjazd dla niepelnosprawnych34267b

 
Wojciech Ziembiński - niezłomny działacz społeczny PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lipca 2013 12:27

Wojciech Ziembiński (1925-2001), niezłomny działacz niepodległościowy, współzałożyciel KOR-u i ROPCiO, inicjator powołanego w 1979 roku Komitetu Porozumienia na Rzecz Samostanowienia Narodu. Był bliskim współpracownikiem ks. Jerzego Popiełuszki i ks. Stefana Niedzielaka. Przeciwnik porozumień Okrągłego Stołu - "stołu zdrady" (29 min).
Skonfliktowany z Kuroniem z powodu swojego nastawienia niepodległościowego w 1977 odszedł z KOR.

Gdy wielu milczało, Wojciech Ziembiński miał odwagę mówić swoje ‚non possumus’. Trzecia Rzeczpospolita nie ofiarowała swojemu synowi ani senatorskiego fotela, ani ministerialnego stanowiska, a On sam o udział we władzy nie zabiegał.

Człowiek bezkompromisowy i odważny. Najwiernieszy syn narodu - mówił o nim kardynał Stefan Wyszyński.

Więcej…
 
Dzisiaj 23.02.2016 odbyło się posiedzenie podkomisji do zmian kodeksu postępowania karnego. PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lutego 2016 22:57

Dzisiaj, tj. 23.02.2016 odbyło się posiedzenie podkomisji do zmian kodeksu postępowania karnego. Uczestniczyłem w tej komisji i odniosłem wrażenie, że niestety prawnicy nie znają i nie mają recepty na zmianę procedury karnej na taką, która będzie szybka i obiektywna. Swoje stanowisko wyraziłem jasno. Jerzy Jachnik

 
Walka o jawność spraw karnych i udział stowarzyszeń PDF Drukuj Email
piątek, 13 maja 2016 04:25

"Posłowie reprezentujący państwo prawa KOD-u, wam się wydaje, że żyjecie w państwie prawa, a my twierdzimy, że żyjemy w państwie bezprawia i tym się różnimy."
16 lat organizacje pozarządowe w Polsce domagają się udziału w postępowaniach karnych. Dzisiaj o udział ten walczyli w sejmie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki. Rozpatrywano zmianę art. 90 kpk dot. uczestnictwa stowarzyszeń w procesach karnych. Obecny przepis pochodzi z głębokiej komuny. Okazało się, że prawnicy Arkadiusz Myrcha - PO, Mirosław Pampuch - Nowoczesna i Krzysztof Paszyk - PSL - są przeciwni uczestnictwu organizacji pozarządowych w procesach karnych.
Ba! Nie wiedzą nawet, co czytają, twierdząc, że udział organizacji pozarządowych w procesach karnych jest OBLIGATORYJNY! Bronią starych stalinowskich przepisów. Taką to mamy KODomicką demokrację w sejmie. Należy pochwalić natomiast wiceministra sprawiedliwości M. Warchoła i poseł sprawozdawcę A. Borowiec za merytoryczne wystąpienia.
O pośle Nowoczesnej z Bielska- Białej szkoda wspominać, gdyż czytał z tabletu, nie wiedząc co czyta. Domagał się bowiem weryfikacji osób, które będą reprezentować organizacje pozarządowe.

 
Kabaret na posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości w wykonaniu posłów PO i Nowoczesnej PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 20:14

Pytam się państwa wszystkich, dlaczego nikt nie składa wniosków o to, żeby się dowiedzieć, co się dzieje ze sprawą p. Burego, dlaczego giną akta p. Olewnika, dlaczego jest wiele morderstw niewyjaśnionych od 20 lat? Tak państwo dbacie o interes ludzi? Uprawiacie propagandową chucpę.

 
Spotkanie posłów Jerzego Jachnika i Janusza Sanockiego z wyborcami w Żywcu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 00:05

plakat żywiec1

 
Nadzwyczajne posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości - czytaj rozróba KOD PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 23:21

To już zakrawa na skandal. Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Sprawiedliwości zwołane na 11.05.2016 godz. 9,30 . Czemu ? Bo posłowie Budka, Czernow, Dolniak, Frydrych, Gasiuk - Pihowicz, Kropiwnicki, Myrcha, Paszyk, Szczerba, Wilk - inaczej KOD w pełnej okazałości chcą informacji na temat czynności prowadzonych przez prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie zawiadomień popełnienia przestępstwa przez Beatę Szydło. Szkoda, że tych "znakomitych" posłów RP nie interesuje cała masa morderstw popełnionych i nie wyjaśnionych w RP. Szkod, że nie interesuje ich bezprawie sądów powszechnych !!! Jak długo będą uprawiać gierki polityczne, zamiast zająć się pokrzywdzonymi przez polskie sądy bezprawia !!!

 

50003 SPC1   SPC2

 
Ratujmy Gliwicki Teatr Muzyczny! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 10:48

Podpisz petycję, aby uchronić przed urzędniczą niekompetencją instytucję kultury, której osiągnięcia wpisały się na trwałe do historii polskiego teatru i muzyki.

Zwolnienia artystów i pozostałych pracowników Gliwickiego Teatru Muzycznego trwające nieprzerwanie od początku sezonu 2015/2016, prowadzą nieuchronnie do zniszczenia teatru muzycznego z 60-letnią tradycją. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec zmian, które są wynikiem błędnych decyzji urzędników oraz systematycznego obniżania poziomu dotacji dla Teatru przez Urząd Miasta Gliwice. Jednocześnie ten sam urząd nie oszczędza na luksusowych prezentach. Tylko na zakup 200 wiecznych piór urzędnicy wydali 69 tys. zł. Więcej...

petycja podpisz77

 
Wymiar sprawiedliwości jest narzędziem nękania. PDF Drukuj Email
sobota, 07 maja 2016 23:55

Pytamy o dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości, czy jest w ogóle jeszcze na co czekać. Wymiar niesprawiedliwości postpeerelowski to jest po prostu jedna wielka zorganizowana grupa przestępcza - sędziowie, prokuratorzy. Nie mówmy o żadnej niezależności sędziowskiej, skoro sędziów w Rzeczpospolitej de facto nominowali w swoim czasie Jaruzelski i Kiszczak, a ci z kolei ich wybrani decydowali jaka będzie selekcja (oczywiście negatywna) w tym wymiarze niesprawiedliwości. Tej patologii nie można reformować. Tego systemu nie można naprawić, można go tylko i należy postawić w stan likwidacji.

 
Sąd wydał wyrok na podstawie zeznań policjanta, który rozpoznał chłopaka po butach PDF Drukuj Email
sobota, 07 maja 2016 08:06

Gdzie wymiar sprawiedliwości źle funkcjonuje, tam państwo jest w niebezpieczeństwie.

 
Sąd Najwyższy: ZUS pobierał zawyżone składki zdrowotne PDF Drukuj Email
piątek, 06 maja 2016 13:50

zus-duzyPrzez całe lata ZUS żądał od przedsiębiorców zawyżonych składek zdrowotnych. Sąd Najwyższy orzekł właśnie, że ZUS działał niezgodnie z przepisami i nie miał prawa do pobierania tak wysokich składek. Dopiero po 17 latach, jednej z firm udało się wygrać z ZUS-em spór przed sądem.

Uchwała Sądu Najwyższego (Sygn. akt III UZP 18/15) dotyczyła składek zdrowotnych opłacanych przez pracodawcę za pracowników, którzy w pewnym okresie przebywali na zwolnieniu lekarskim lub na urlopie macierzyńskim. Pracownicy tacy, oprócz wynagrodzenia za pracę, otrzymują również zasiłek chorobowy. Więcej...

 
Przesiedziała 5 miesięcy w areszcie przez "pomyłkę". Nikt nie poczuwa się do winy PDF Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2016 07:51

Małgorzata Zmitrowicz spędziła ponad 5 miesięcy w sześcioosobowej celi z morderczyniami z powodu... dawno spłaconego kredytu. Wszystko przez pomyłkę prokuratura, który w akcie oskarżenia wpisał inny bank. Sąd zapytał bank, czy pani Małgorzata spłaciła kredyt, a ten odpisał, że nie spłaciła. Nie dodał jednak, że kobieta nie miała w nim długu.

- W opinii prokuratury błędu w tej sprawie nie było. Doszło natomiast do omyłki pisarskiej. Prokurator omyłkowo wskazał nazwę innego banku - mówi Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Reporter: Czyli pomylił się?
Prokurator: Tak, pomylił się, ale tylko w tym elemencie.
Reporter: Kto ponosi odpowiedzialność?
Prokurator: Według nas odpowiedzialność w głównej mierze ponosi sąd orzekający i sądy prowadzące postepowanie wykonawcze.

- Pierwszy był błąd prokuratora, drugi etap cyklu tych nieszczęśliwych zdarzeń, to błąd sędziego, który rzeczywiście nie przeczytał akt, przeoczył, że inny bank jest wskazany jako pokrzywdzony, bank o podobnej nazwie - twierdzi Sławomir Przykucki z Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Prezes Sądu nie podjął negocjacji w sprawie odszkodowania i nie zgodził się na jego wypłatę. 

5 miesiecy w areszcie za niewinnosc34456

 
Obrońcy bezprawia PDF Drukuj Email
środa, 04 maja 2016 15:38

bolek kwach komorZamiast ochraniać społeczeństwo przed bezprawnymi poczynaniami "wymiaru sprawiedliwości", bronią zdegenerowanych sędziów i prokuratorów.

"Wyrażamy uznanie i szacunek dla odpowiedzialnej, godnej postawy sędziów Trybunału Konstytucyjnego, innych sądów, reprezentacji prawników oraz wydziałów prawa uczelni wyższych. Sędziom, prokuratorom i przedstawicielom innych zawodów prawniczych należy zapewnić szczególną ochronę przed konsekwencjami bezprawnych posunięć władz."

 
Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Radosław Sikorski, Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Jerzy Stępień. Więcej...
 
Walne Zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 23:18

SPB LOGOZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA


W dniu 21.05.2016r. w Bielsku-Białej ul. Cechowa 31  godz. 12 - odbędzie się zgodnie ze statutem  Walne Zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, na którym oprócz części sprawozdawczej dotyczącej działalności merytorycznej i finansowej stowarzyszenia odbędą się wybory nowych władz stowarzyszenia.

                                                                              Zarząd Stowarzyszenia

 

 

 
Nie wierzymy w sprawiedliwość w polskich sądach. - 3 maja - byliśmy w Kielcach PDF Drukuj Email
wtorek, 03 maja 2016 21:35

Jesteśmy tam gdzie powinniśmy być. I byliśmy.

 

Kielce 9

 

 Kielce 8  Kielce 6

 Kielce 3   Kielce 4

 
3 maja KIELCE - Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w marszu po nową Konstytucję. PDF Drukuj Email
wtorek, 03 maja 2016 18:51

Mimo ulewy ok. 500 maszerowało w Kielcach np nową konstytucję. Dziękujemy Wojownikom, rodakom z GB i Irlandii oraz całej Polski! Chcemy nonwej, obywatelskiej konstytucji!
Byli z nami posłowie Wojciech Bakun,JerzyJachnik Maciej Masłowski, Piotr Liroy Marzec, Barbara Chrobak, Jerzy Kozłowski Jacek Wilk, Andrzej Kobylarz.
Było też z nami Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej i Katowic.

http://kielce.tvp.pl/25167034/po-nowa-konstytucje

 

 
Obniżyć koszty komornicze! Poseł Jerzy Jachnik PDF Drukuj Email
niedziela, 01 maja 2016 00:20

Rozpatrzenie petycji w sprawie zmiany ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji w zakresie zmniejszenia kosztów egzekucji.

Komisja do Spraw Petycji 27 kwietnia 2016 r.

 
Kolejna kompromitacja i cwaniactwo Krajowej Rady Sądownictwa. PDF Drukuj Email
sobota, 30 kwietnia 2016 15:44

Skandaliczna opinia Krajowej Rady Sądowniczej. Krajowa Rada Sądownicza chce okpić obywatela przy dochodzeniu przewlekłości postępowania sądowego.


Resort sprawiedliwości proponuje zmianę jej naliczania. Zmiana jest realizacją orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Rutkowski i inni przeciwko Polsce (skargi nr 72287/10, 13927/11, 46187/11) i ma spowodować, że zasądzane sumy będę wyższe niż dziś, bowiem sądy polskie oceniają długość wyłącznie jednego etapu, na jakim sprawa się znajduje w chwili rozpatrywania skargi.

Tymczasem ETPCz wskazał, że polskie sądy, oceniając, czy doszło do przewlekłości, postępują w sposó nieuprawniony dzielą postępowanie na kilka etapów i biorą pod uwagę tylko ten ostatni, w którym znajduje się sprawa w momencie rozpatrywania skargi. A to zaniża wysokość odszkodowań.

Jeżeli zmiana wejdzie w życie, w przepisach będzie wprost zapisane, że sąd ma uwzględnić „łączny dotychczasowy czas postępowania od jego wszczęcia do chwili rozpatrzenia skargi, niezależnie od tego, na jakim etapie skarga została wniesiona”.

W projekcie proponuje się także podniesienie minimalnej wysokości odszkodowania: zasądzana suma nie będzie mogła wynieść mniej niż 1000 -  złotych za każdy rok postępowania (to kolejna śmieszna propozycja - 20 lat =20.000 zł. !!!!). pozostawiając przepis, zgodnie z którym sąd przyznaje od 2 tys. do 20 tys. zł.

Tymczasem Krajowa Rada Sądownictwa poszła jeszcze dalej zaproponowała chytrą zmianę twierdząc że „każdy rok dotychczasowego trwania postępowania” zaproponowany w projekcie budzii wątpliwości interpretacyjne !!! - co oznacza, że sędziowie mają kłopoty z liczeniem lat trwania sprawy.

KRS zaproponował więc NOWUM:  aby to sformułowanie zastąpić zwrotem „za każdy rok stwierdzonej przewlekłości”. Czyli idąc tokiem rozumowaniem naszych super sędziów i polityków z KRS sprawa może trwać 20 lat ale oni super sędziowie stwierdzą przewlekłość wyłącznie w jednym roku i zapłacą 1000 zł. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Czy sędziowie zostali wybrani zgodnie z Konstytucją RP - NIE !!! PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 00:08

W końcu po latach trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie; jaki wpływ na wybór sędziego ma społeczeństwo ( obywatel, organizacje pozarządowe, posłowie, senatorowie czy prezydent ) ? ŻADEN !!!

Pojawia się kolejne pytanie; czy nominacje sędziów sądów powszechnych od 19 lat są zgodne z art 4 Konstytucji RP ?
Art. 4 Konstytucji RP mówi jasno: Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu. Naród sprawuje władzę bezpośrednio lub poprzez swoich przedstawicieli ( np. posłów, senatorów).

Pytam więc jaki wpływ na władzę sądowniczą ma Naród ? ŻADNEJ !!!
Sędziowie wybierają się sami !!! Sędziom w Polsce zostaje się po akceptacji kolegium sądu i zgromadzenia sędziów danego sądu. Jest to fikcja ( dowód: dwie nominaje sędziowskie w Bielsku-Białej wbrew opinii zgromadzenia sędziów SO w Bielsku-Białej).
O nominacji decyduje faktycznie Krajowa Rada Sądownictwa. Składa się ona z: I Prezesa SN, MS, Prezes NSA, , osoby delegowanej przez Prezydenta RP , 15 sędziów oraz 4 posłów i 2 senatorów - czyli faktycznie znaczącej wiekszości sędziów !!!
Art. 179 Konstytucji RP potwierdza, że sędziowie są powoływani przez Prezydenta RP ale na WNIOSEK KRS. Co to oznacza ? że Prezydent jest wyłącznie notariuszem decyzji KRS.
I z tym musimy zdecydowanie walczyć. I to musimy zmienić !!!
Aż dziw bierze, iż do tej pory szanowny Trybunał Konstytucjuny nie zauważył, iz nie respektowanie art. 4 Konstytucji RP. Nie respektuje także art. 182 Konstytucji RP - dotyczący udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości !!!
A taki mamy ponoć świetny Trybunał Konstytucjyjny w Polsce. Tymczasem od jego utworzenia jesteśmy okłamywani i sądzą nas niekonstytucyjni sędziowie !!!
Wniosek: takie mamy państwo jakie mamy sądy !!!

Kary finansowe i jawne oświadenia majatkowe sędziów to za mało !!!

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/304289973-Beda-kary-finansowe-dla-sedziow-i-jawne-oswiadczenia-majatkowe.html

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 147


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure