czwartek, 30 marca 2017
Dzisiaj w programie Państwo w państwie - TV POLSAT NEWS - godz. 19,30 PDF Drukuj Email
niedziela, 13 grudnia 2015 08:39

Panstwo w panstwie

W najbliższą niedzielę historia kolejnej polskiej firmy rozłożonej na łopatki przedłużającymi się kontrolami urzędników skarbowych oraz wstrzymaniem zwrotu VAT-u. Tym razem sprawa dotyczy płockiej firmy Qualitas, która od 2003 roku zajmuje się sprzedażą produktów chemicznych. Pierwsze z trzech postępowań podatkowych zainicjowane zostało w listopadzie 2014 roku z powołaniem się na paragrafy „o praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu”. Do dnia dzisiejszego nie zostało zakończone, podobnie jak dwa pozostałe, wydawane są natomiast kolejne decyzje o ich przedłużeniu. Przy okazji prowadzonego postępowania i kontroli Urząd Skarbowy wstrzymał firmie zwrot zaległego VAT-u w wysokości bagatela 1 241 094 zł.

 
Poczta Polska wygrała przetarg sądowy PDF Drukuj Email
sobota, 12 grudnia 2015 10:36

poczta logo453677Od 2016 r. nie będziemy odbierać korespondencji z sądów w odległych kioskach i sklepach, ale w swoich urzędach pocztowych. Przetarg sądowy jest największym zamówieniem na rynku pocztowym. Za kontrakt na lata 2016-2018 Poczta dostanie 293,1 mln zł. Konkurencyjna oferta – złożona przez należącą do InPostu spółkę PGP – opiewała na 475,6 mln zł.

Nowością będą Elektroniczne Potwierdzenia Odbioru przesyłek przez listonoszy za pomocą tabletów.

 
PILNE !!! UWAGA organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne pokrzywdzone przez wymiar sprawiedliwości i prokuraturę RP. PDF Drukuj Email
sobota, 12 grudnia 2015 10:40

PILNE !!! UWAGA  organizacje pozarządowe oraz osoby indywidualne  pokrzywdzone przez wymiar sprawiedliwości i prokuraturę RP.

LOGO SEJMZgodnie z otrzymaną  informacją  z dnia 9.12.2015 r. od Przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości  i Praw Człowieka,  posłowie mogą zgłaszać propozycje do planu pracy  Komisji  na okres od dnia 1.01.2016 – 31.07.2016 r.

Jako Wasz przedstawiciel w SEJMIE RP zapraszam do zgłaszania Państwa propozycji do dnia 16.12.2015, bowiem dla nas posłów termin mija już w dniu 17.12.2015 r.    

Jednocześnie przepraszam za krótki termin, ale niestety my posłowie także nie otrzymaliśmy na zgłoszenie zbyt  dużo czasu.

Nasze  wspólne propozycje mogą zawierać tematy i terminy: posiedzeń komisji, wyjazdowych posiedzeń komisji, wizytacji , konferencji i seminariów.

Informuję  też , że zgłaszane przez Państwa propozycje powinny zawierać problematykę prac komisji określoną w art. 17 i art. 151 ust. 1 regulaminu sejmu  ( http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

oraz wynikające z załącznika  „ Przedmiotowy zakres działania komisji sejmowych”  do uchwały Sejmu z dnia. 30.07.1992 r.  ( http://www.sejm.gov.pl/prawo/regulamin/kon7.htm

                                                                  

                                                                                                    Jerzy Jachnik ok. 27 Bielsko-Biała

 
Ludzie mają dość niesprawiedliwości tzw. wymiaru sprawiedliwości PDF Drukuj Email
sobota, 12 grudnia 2015 01:13

oczyscic sady 568

 
Nagrywanie rozpraw karnych od 1 stycznia 2016 PDF Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2015 12:45

nagrywanie rozpraw kpk 4567Zgodnie z reformą postępowania karnego, rozprawy będą nagrywane, jeśli sala sądowa wyposażona zostanie w odpowiedni sprzęt. 

Nagrania będą stanowić formalne uzupełnienie pisemnej  protokołu (załącznik do protokołu pisemnego).

Wchodzące w życie nowe przepisy postępowania przewidują możliwość rezygnacji z nagrywania rozpraw karnych w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy będzie to nie możliwe ze względów technicznych np. z powodu awarii, lub braku odpowiednich technicznych w danej jednostce. Co więcej, nagrywanie rozprawy nie będzie obowiązkowe w sytuacji, gdy jawność rozprawy zostanie wyłączona ze względu na obawę ujawnienia informacji niejawnych o klauzuli tajności „tajne” lub „ściśle tajne” i nie będzie możliwości zapewnienia ochrony nagrania przed nieuprawnionym ujawnieniem.

Strony, ich obrońcy, pełnomocnicy, a także przedstawiciele ustawowi będą mieli prawo do otrzymania odpłatnie jednej kopii nagrania, chyba że nagranie utrwala przebieg rozprawy odbywającej się z wyłączeniem jawności lub prezes sądu odmówił zgody na sporządzenie kopii dla wymienionych wyżej podmiotów. Taka odmowa nie może nastąpić z dowolnego powodu. Jej przyczyna musi być ważna, uzasadniona ochroną interesu prywatnego osób biorących udział w rozprawie.

Nie jest jeszcze znana cena, którą trzeba będzie zapłacić za otrzymanie kopii nagrania. Określona ma zostać ona w rozporządzeniu, lecz zgodnie z ustawą, wysokość opłaty nie może przekraczać rzeczywistego koszty sporządzenia i przekazania kopii.

 
16 stycznia pokrzywdzeni bezprawiem sądów RP spotykamy się w Sejmie RP PDF Drukuj Email
sobota, 05 grudnia 2015 22:44

Jest już termin spotkania. 16 stycznia 2016 r. spotykamy się w Sali Kolumnowej Sejmu RP  na Konferencji: Konstytucja - Obywatele- Wymiar (nie) Sprawiedliwści.

 
Taryfikator punktów karnych w 2016 r. za wykroczenia drogowe PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2015 21:55

Od 2016 roku czeka nas zaostrzenie przepisów drogowych. Zostanie wdrożony nowy taryfikator mandatów, który znacznie podniesie kwoty grzywien za przekroczenie prędkości oraz za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Stawki będą różnicowane w zależności od miejsca popełnienie wykroczenia.

Taryfikator będzie zawierał % średniej pensji liczonej według GUS w zależności od rodzaju wykroczenia.

Wszelkie przekroczenia prędkości w mieście będą liczone podwójnie. Mandat może też wzrosnąć o kolejne 50% za 4 i kolejne wykroczenia ujawnione w przeciągu 12 miesięcy. 

taryfikator mandatow 56773

Czyny o charakterze szczególnym

Popełnienie przestępstwa drogowego: 10 punktów

Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – kolizja drogowa: 6 punktów

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu lub środka podobnie działającego do alkoholu: 10 punktów

Nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku: 10 punktów

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub będąc pod wpływem środka odurzającego: 10 punktów

Spowodowanie innego niż kolizja drogowa zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego: 6 punktów

Nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym: 10 punktów

Wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi: 10 punktów

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu: 10 punktów

 

Nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującego pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża pojazd: 10 punktów

Więcej…
 
Zmiany w prawie spadkowym PDF Drukuj Email
piątek, 27 listopada 2015 21:27

spadek6543718 października 2015 r. weszły w życie przepisy, które znacząco zmieniają zasady odpowiedzialności za długi spadkowe. Dzięki nowym przepisom spadkobiercy, którzy nie złożą w ciągu 6 miesięcy oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku nie będą już ponosić nieograniczonej odpowiedzialności za długi wchodzące w jego skład. Od teraz „milczenie” spadkobiercy będzie się wiązało z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza, a więc ewentualna odpowiedzialność za długi spadkowe nie będzie mogła być wyższa niż wartość odziedziczonego majątku.

Jeżeli więc np. wartość stanu czynnego spadku wynosi 50 tys. zł, a dług jest równy kwocie 100 tys. zł, to wierzyciel będzie mógł domagać się zapłaty jedynie 50 tys. zł. Więcej...

Jak odrzucić spadek w imieniu małoletniego? KLIKNIJ

 
Organizacje pozarządowe do roboty. Powstał parlamentarny zespół d/s zmiany Konstytucji RP. PDF Drukuj Email
czwartek, 26 listopada 2015 23:00

Wzywamy wszystkie organizacje pozarządowe walczące z bezprawiem do włączenia się w budowę nowej Konstytucji RP dla Narodu a nie polityków.

 
Janusz Sanocki o sędziach Trybunału Konstytucyjnego PDF Drukuj Email
piątek, 20 listopada 2015 22:11

 
Inteligencja polskiego sejmu i kwiatu polskiego dziennikarstwa. Nie rozumieją co mówi Janusz Sanocki. PDF Drukuj Email
sobota, 14 listopada 2015 23:57

Na pierwszym posiedzeniu nowego sejmu Janusz Sanocki zgłosił trzy wnioski. Obśmiali je posłowie i dziennikarze. Czemu ? Bo lepiej po cichu uciekać z sejmu.  Co najbardziej przykre to fakt, że poziom inteliganecji  I i IV władzy nie pozwolił im zrozumieć,  o co chodzi niezrzeszonemu posłowi z Nysy. A wnioski były proste i oczywiste. Poseł w piątek ma wracać do domu aby w sobotę miał czas dla swoich wyborców. I tak to działa w Wielkiej Brytani gdzie obowiązuje system JOW. Ale to za trudne dla polskich posłów i polskich dziennikarzy. Jakoś dziwnie polskie tzw. elity i dziennikarze nie zauważyli, że w sejmie RP praca wre na przerwach w pracy. 

 
Prokurator ukradł batoniki i krem. Nie poniósł kary, a być może dostanie jeszcze odszkodowanie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 listopada 2015 21:49

Mały batonik, głośna sprawa i równie głośny powrót do pracy. Zdaniem sądowych biegłych prokurator, który w jednym z dyskontów ukradł batonik i krem, był niepoczytalny. Mężczyzna został zawieszony i zmniejszono mu wynagrodzenie. Teraz wraca do pracy i żąda odszkodowania.

prokurator batonik niepoczytalny

 
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA ZAŚWIADCZEŃ O WYBORZE POSŁÓW NA SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ — 4.11.2015 r. PDF Drukuj Email
sobota, 07 listopada 2015 17:11

 
Program Państwo w państwie z 18.10.2015 r. z udziałem Jerzego Jachnika. PDF Drukuj Email
środa, 28 października 2015 01:33

 
Podziękowania i plany Jerzego Jachnika PDF Drukuj Email
środa, 28 października 2015 01:30

Witam wszystkich. 
Oficjalnie już wiem, że z Waszym wsparciem wszedłem do sejmu RP. Dziękuję wszystkim za zaufanie i oddane głosu na listę KWW KUKIZ’15 i moją osobę głosy. 
Dziękuję za wiele telefonów oraz życzeń na FB. Wiem czemu i po co zdecydowałem się kandydować. Musi dojść do radykalnych zmian i o to będę walczył, co Wam wszystkim obiecuję. Nie będzie łatwo, ale nigdy łatwo nie jest. 
Moim celem i marzeniem jest wsparcie i wskrzeszenie aktywnego ruchu wszystkich stowarzyszeń walczących w bezprawiem prokuratur, sądów i urzędników. Przecież wszyscy razem byliśmy na Platformie Oburzonych w Gdańsku. Marzy mi się federacja stowarzyszeń z pełną autonomią wszystkich działających, ale też działająca w sprawach systemowych wg jednej obowiązującej nas wszystkich zasady: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Potrzebuję waszego wsparcia aby coś zmienić dla nas wszystkich. Ja zaś zapewniam, że będę wspierał z całej siły Was. 
Nie możemy przespać tego co obudził Paweł Kukiz – aktywności obywatelskiej. Tylko tak możemy dokonać zmian systemowych, które rozwiążą sprawy nas wszystkich pokrzywdzonych. 
Inaczej będziemy dreptać w miejscu.

 
Część pierwsza - wywiad z Jerzym Jachnikiem - jedynką KWW "KUKIZ'15" z okręgu Bielsko-Biała PDF Drukuj Email
sobota, 10 października 2015 06:53

 
Część druga wywiadu z Jerzym Jachnikiem - jedynką KKW "KUKIZ'15" z okręgu Bielsko-Biała PDF Drukuj Email
sobota, 17 października 2015 06:00

 
Pamiętaj polityku, abyś nie mówił, że nie wiedziałeś ! - STOP BEZKARNOŚCI SĘDZIÓW I PROKURATORÓW na dvd - mówimy wam wszystkim o tym 10 lat. Co zrobiliście politycy ? NIC !!! PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2013 23:54

"Przepraszamy": 

coś jednak zrobiliście. Uchwaliliście stalinowski kodeks postępowania karnego, który wszedł w życie od 15 lipca 2015 r. - który doprowadzi do stalinowskich procesów i produkcji wyroków. 

 

Nawet na wprowadzenie tak małych a oczywistych zmian nie było

was politycy stać !!! Czemu ? Bo chronicie samych siebie.

 

 Pamiętaj polityku, abyś nie mówił, że nie wiedziałeś !

https://www.youtube.com/watch?v=br6tgH0zg_I

 

Płytę DVD  przesłaliśmy wszystkim posłom i senatorom, SSN i prokuratorom PG  a także premierowi i prezydentowi -  jako dowód na nepotyzm, nonszalancję, bezkarność i nieodpowiedzialność prokuratorów i sędziów w Polsce.

 

Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu domaga się od 10 lat:

 

1. Jawnego i losowego przydzielania sędziom wszystkich rodzajów spraw;

 

2. Nagrywania dźwięku czynności w prokuraturze oraz postępowań przed wszystkimi sądami – jeśli wnosi o to strona;

 

3. Udziału stowarzyszeń na prawach uczestnika we wszystkich rodzajach spraw sądowych – jeżeli wnosi o to strona;

 

4. Prawa do składania subsydiarnego aktu oskarżenia natychmiast po umorzeniu sprawy przez prokuratora;

 

5. Równości wszystkich uczestników w prawie do składania kasacji;

 

6. Możliwości składania zażalenia na decyzję sądu o skierowaniu na badania psychiatryczne;

 

7. Odpowiedzialności służbowej, karnej, cywilnej i administracyjnej dla prokuratorów i sędziów orzekającym wbrew ustawom i rozporządzeniom.

 

8. Rewizji nadzwyczajnej - czyli restytucji niesłusznych orzeczeń wydawanych od lat przez polskie sądy. Rewizję taką od każdego prawomocnego wyroku, w każdym czasie i każdej sprawie  mógł by złożyć np. Rzecznik Praw Obywatelskich 

                                                                                                                                          

 

 
Sad Najwyższy ochrania sędziów z PRL. "Swój" człowiek w todze pozostanie bezkarny. Tym razem sprawa dotyczy skazanych:Patrycjusza Kosmowskiego i Jerzego Jachnika PDF Drukuj Email
wtorek, 14 lipca 2015 23:03
Sad Najwyższy ochrania sędziów z PRL. "Swój" człowiek w todze pozostanie bezkarny - niezalezna.pl
foto: Piotr Galant/Gazeta Polska

Sąd Najwyższy odrzucił wniosek IPN o uchylenie immunitetu sędziemu SN w stanie spoczynku Leopoldowi Nowakowi, który w 1982 r. skazał bezprawnie na mocy dekretu o stanie wojennym Patrycjusza Kosmowskiego, lidera Solidarności z Podbeskidzia. SN sam przyznał, że mógłby nie odrzucać wniosku IPN, ale tego nie zrobił, bo... nie dopatrzył się niczego złego w surowym wyroku zasądzonym w stanie wojennym. Sąd Najwyższy odrzucił wniosek IPN o uchylenie immunitetu sędziemu SN w stanie spoczynku Leopoldowi Nowakowi, który w 1982 r. skazał bezprawnie na mocy dekretu o stanie wojennym Patrycjusza Kosmowskiego, lidera Solidarności z Podbeskidzia. SN sam przyznał, że mógłby nie odrzucać wniosku IPN, ale tego nie zrobił, bo... nie dopatrzył się niczego złego w surowym wyroku zasądzonym w stanie wojennym. 

Katowicki oddział IPN zwrócił się do Sądu Najwyższego o zgodę na ukaranie sędziego tego sądu w stanie spoczynku za zbrodnie komunistyczne, polegające na represji bezprawnego pozbawienia wolności działacza Solidarności. SN nie dopatrzył się jednak niczego złego w wyroku z stanu wojennego i odmówił uchylenia immunitetu swojemu sędziemu w stanie spoczynku. 


Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku Leopold Nowak odpowiada za bezprawny w PRL surowy wyrok pozbawienia wolności za działalność antykomunistyczną Patrycjusza Kosmowskiego. Nowak w 1982 r. jako sędzia Sądu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej skazał lidera „S” Kosmowskiego na mocy dekretu o stanie wojennym na 6 lat więzienia i dodatkowe 3 lata pozbawienia praw publicznych. W tym samym orzeczeniu sędzia Nowak wyznaczył karę roku więzienia dla Jerzego Jachnika, który po 13 grudnia ukrywał Kosmowskiego w swym mieszkaniu. Wyrok został zasądzony bezprawnie, gdyż przepisy dekretu o stanie wojennym nie obowiązywały w momencie rzekomego ich naruszenia przez skazanych.

Nowak, orzekając w Sądzie Wojewódzkim w Bielsku Białej 25 marca 1982 r., skazywał swoje ofiary w stanie wojennym w trybie doraźnym. Tryb ten nie przewidywał odwołania się od wyroku i wiązał się ze stosowaniem wyjątkowo surowych kar. 

Kosmowski po wyroku trafił za kraty, bo Rada Państwa nie skorzystała z prawa łaski wobec niego. Wyszedł 25 lipca 1984 r., na mocy amnestii. 

W 1994 r. bielski sąd wznowił postępowanie dotyczące Kosmowskiego i Jachnika, uchylił wyrok skazujący i uniewinnił działacza, uznając, że w wyroku skazującym sąd naruszył zasadę niedziałania prawa wstecz, bo skazał Kosmowskiego za czyny z pierwszych dni stanu wojennego, gdy dekret o jego wprowadzeniu jeszcze nie obowiązywał. 

Sędziowie SN we wtorek odrzucili wniosek IPN, powołując się na uchwałę SN z 2007 r. – Stwierdza ona, że nie można sędziów sądzić za zarzut naruszenia zasady niedziałania prawa wstecz w związku ze sprawami z pierwszych dni stanu wojennego – uzasadniał sędzia Tomasz Artymiuk, który z kolei ma za sobą... PZPR-owską przeszłość. 

Sędzia Nowak w 1982 r. za surowe wyroki uzyskał życiowy awans do Warszawy, gdzie do 1991 r. pełnił funkcję sędziego Sądu Najwyższego. W wolnej Polsce pozostaje bezkarny.

Zapytaliśmy po wyroku sędziego Nowaka, dlaczego służył totalitarnemu systemowi, zasądzając surowe wyroki w stanie wojennym. – Nie mam sobie nic do zarzucenia – stwierdził. 

Uchwała sądu jest nieprawomocna. IPN może zaskarżyć decyzję Sądu Najwyższego i skierować sprawę do rozpatrzenia rozszerzonemu składowi SN. 

Źródło; niezależna.pl - o sprawie jako jej uczestnik nic nie wiedziałem - tak to w Polsce działa.

 

Odpowiedź Jerzego Jachnika:

Nie jest prawdą, że bielski sąd uniewinnił w 1994 r. Jerzego Jachnika.  Zrobił to dopiero po 2010 r. na mój wyraźny wniosek. Między czasie ten sam sąd okradł mnie wraz z Sądem apelacyjnym w Katowicach z dorobku życia chroniąc wielomilionowego aferzystę.  Aferzystę chronił z kolei  pijany prokurator  który  zabił człowieka w stanie nietrzeźwym.  w końcu po latach dzięki mojej upartości i pomocy Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu pijany prokurator i aferzysta zostali skazani, Jednak ani jeden ani drugi więzienia nie zobaczyli. Ba nadal pierwszy  jest prokuratorem w Bielsku-Białej a drugi z 5,5 letnim karnym nie odbytym wyrokiem jest radcą prawnym w Bielsku-Białej i Wiśle.

Dodatkowo sprawa bulewrsuje mnie osobiście dlatego, iż całe postępowanie przeciwko Patrycjuszowi Kosmowskiemu było całkowitym bezprawie, nie tylko z powodu nielegalności dekretu o stanie wojejnym ale także dlatego, że wystawiony przez Prokuraturę Wojewódzką w Bielsku-Białej list gończy nie spełniał ówczesnych wymagań kodeksu postępowania karnego. Nie posiadał bowiem żadnego pouczenia. 

Piszę o tym dlatego, iż sam byłem uczestnikiem tego fikcyjnego procesu. Dodam, że nie dziwi mnie stanowisko dzisiejszego SN bo jest w nim obecnie gorzej jak było w 1982 r.

Poniżej zamieszczam listę sędziów i prokuratorów a jest ich razem 68, którzy bronili w rzekomo demokratycznej Polsce pijanego prokuratora i wielomilionowego oszusta, którzy byli i są nadal bezkarni. Mało tego ten bandycko - mafijny system bezprawia bronił SLD, PIS, PO.

 

Wszyscy oni winni odpowiedzieć karnie za ukrywanie przestępstw z podejrzeniem korupcji. Czemu ?  

Bo niemożliwym jest aby 45  sędziów  różnych instancji i 28  prokuratorów myliło się w tej samej sprawie.

To sprzeczne jest z zasadą logicznego rozumowania i doświadczenia życiowego jak mówią i piszą polscy sędziowie.

 

Lista sędziów 1Lista sędziów 2

 

 

A to lista prokuratorów którzy chronili   i chronią wielomilionowego

oszusta:

 

1. Jerzy Hopp- były Prok. Apelacyjny w Katowicach - aresztowany - bierze od 2002 r. 50 % pensji, a proces ciągnie się bez końca 
2. Zbigniew Twardowski były prokurator prokuratury okręgowej w Bielsku- Białej, były Prokurator Rejonowy w Cieszynie, obecnie prokurator prokuratury rejonowej wJastrzębiu Zdroju - skazany za prowadzenie w stanie nietrzeźwym samochodu i zabicie pieszego na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Prawomicnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Katowicach uznano go za wybitnego prokuratora i nie wydalono z zawodu 
3. Tomasz Janeczek - były Prokurator Apelacyjny w Katowicach za czasów min. Z. Ziobro, wcześniej jako prok. prok. okręgowej w Katowicach w latach 2001 do 2004 oskarżyciel nietrzeźwego prokuratora Z. Twardowskiego, który unikał ustalenie zawartości alkocholu w krwi nietrzeźwego prokuratora a także doprowadził do przedawnienia przestępstwa zacierania śladów przez Policję i kolegów prokuratorów na miejscu śmiertelnego wypadku ww. Twardowskiego. 10 lat prowadzono sprawę. 
4. Prokurator Andrzej Kózka - b. Prokurator Okręgowy w Bielsku - Białej, ochraniający nietrzeźwego prok. Z. Twardowskiego, który w stanie nietrzeźwości potrącił śmiertelnie człowieka a także ochraniający 30 000 000 oszustwa biznesmena z Bielska - Białej - protegowanego prok. Z. Twardowskiego. Dobry znajomy Przewodniczącego Rady Miasta w Bielsku - Białej, który pobierał 13.000 zł. miesięcznie za nadzór w szkole rzemieślniczej i którego śledztwo Prokurator Apelacyjny skierował do Prokuratury Rejonowej w Bielsku - Białej - matecznika prok. A. Kózki i Przzewodniczącego RM. Obecnie w nagrodę prok. Kózka jest z-cą Prok. Apelacyjnego w Katowicach 
5. Iwona Palka - b. Naczelnik Wydziału nad Postępowaniami Przygotowawczymi w Prokuraturze Apelacyjnej w Katowicach od 2001 r. Wtedy w sprawie pijanego prok. Z. Twardowskiego pisała, że zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa protekcji biznesmena z Bielska i jego powiązań z prok. Z. Twardowskim nie jest bezzasadne ale pozostawia go bez biegu - czyli było zasadne ale nie będzie prowadzone !. 
Obecnie prok. Iwona Palka z namaszczenia Z. Ćwiąkalskiego jest Prokuratorem Apelacyjny w Katowicach. 
6. Janusz Jaros - wieloletni Prokurator Rejowowy w Bielsku - Białej, w stopniu prok. prokuratury okręgowej - obecnie w stanie spoczynku. To on przez wiele lat był panem i władcą, kogo o co i dlaczego oskarżyć a kogo chronić ( patrz Ryszard Niemczyk i Jan Niemczyk). Przez lata jako prokurator rejonowy ukrywał 30.000.000 oszutstwa bielskiego biznesmena. Ukrywał przestępstwa korupcji w bankach przy przydzielaniu kredytów, naruszaniu tajemnicy bankowej. Jego partnerem i częstym bywalcem był dyrekto Banku Ślaskiego Wreszcie to za jego kadencji w bielskim sądzie rządził przewodniczacy wydziału karnego Sądu Rejonowego Jarosław. G, który załatwiał wyroki nawet w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, który to sąd jest obecnie Sądem Dyscyplinarmym mającym uchylić imunitet sędziemu Jarosławowi G. Sąd ten jednak deliberuje od wielu miesięcy jak uchylić a raczej nie uchylić imunitet sędziemu, który w tym sądzie załatwiał wyroki dla biznesmena. Sąd Apelacyjny w Katowicach jednak nie poddaje się i sprawę dyscyplinarną rozpatruje - zamiast się obligatoryjnie wyłączyć. 
7. Krzysztof Biegun - byly prokurator prokuratury rejonowej w Bielsku - Białej, obecnie w Żywcu. Od 2001 r. ochraniał na polecenie swoich zwierzników podrabianie dokumentów przez dyr. Banku Ślaskiego Janusza Martyniewicza. W tej ochronie był tak zapalczywy, iż doprowadził do oskarżenia o zniesławienie pokrzywdzonego. Sprawę zniesławienia przegrał, ale popełnił przestępstwo doprowadzenia do przedawnienia czynów karalnych dyrektorów Banku Śląskiego oraz zastraszał pokrzywdzonego. Wg swoich kolejnych przełożonych uwielbiany za swoją dyspozycyjność, bez względu na to czy ministrem był Z. Ziobro czy Z. Ćwiąkalski. Tylko czekać jak awansuje bo taka jest zasada w prokuraturach RP. Mierny ale wierny. 
8. Janusz Jodłowski - wieloletni prokurator prokuratury apelacyjnej w Katowicach od 2003 r. do chwili obecnej ochraniający przestępstwa fałszowania umów rachunku bankoweg przez dyr. Banku Śląskiego oraz wielomilionowe oszustwa bielskiego biznesmena. Wg jego szefowej I. Palki nic takiego się nie stało i pomimo zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa prok. Jodłowski ma świetne samopoczucie. 
9. Barbara Dziebor - prokurator prokuratury rejonowej w Częstochowie - w nadzwyczaj zapalczywy sposób na polecenie b. Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach T. Janeczka, chce umorzyć sprawę korupcji i sprzedawania podrabianych dokumentów przez Bank Śląski. Ślepa na podrabiane dokumenty. Zresztą o jednych z tych podrabianych dokumentach sama wie lub brała udział. 
10. Małgorzata Borkowska - była prokurator prokuratury rejonowej w Bielsku - Biała - wyjątkowo dyspozycyjna prokurator wobec swoich przełożonych. Zaniechała jakichkolwiek czynności przy wielomilionowych oszustwach bielskiego biznesmena, doprowadzając do pokrzywdzenia 200 podmiotów gospodarczych na kwtę 30.000.000.; zł. W swoich postanowieniach o umorzeniu śledztwa pisła: że normalnym jest iż przedsiębiorca dąży do maksymalnego zysku. Zatem może oszukiwać. Zabagniła sprawę wypadku drogowego karetki pogotowia jadącej ratować życie. Nie ustaliła czy kierowca samochodu będącego uczestnikiem kolizji z 3 osobami śmiertelnymi był trzeźwy i posiadał prawo jazdy. Obecnie okazuje się wg. Krajowego Rejestru Kierowców, iż kierowca nie posiadał prawa jazdy. Kierowcą tego pojazdu - Fiata Punto był protegowany wysokiego funkcjonariusza Policji w Katowicach. Była podwładna prok. Jarosa, Twardowskiego, Kózki, I. Palki. W nagrodę za dyspozycyjność i brak decyzji o postawienie w stan oskarżenia osób protegowanych awansowała już za czasów min. Z. Ćwiąkalskiego na Z-cę Prokuratora Okręgowego w Bielsku - Białej. 
11. Andrzej Kuklis - b. Prokurator Rejonowy w Bielsku - Białej z czasów min. Z. Ziobry, prokurator prokuratury okręgowej w Bielsku - Białej, obecnie prokurator prokuratury okręgowej w Katowicach, który jako Prokurator rejonowy w 2006 r. wraz z Bankiem Śląskim twożyli fałszywe dowody oskarżenia w postaci równie fałszywej umowy bankowej. Kiedy oskarżony przed Sądem odwoławczym okazał prawdziwy oryginał demaskujący wspólne prokuratorsko - bankowe fałszerstwa pan prok. Andrzej Kuklis nie raczył nawet na zaproszenie sądu oglądnąć oryginału, czym sam dowiódł, że znał mechanizm fałszerstwa. W wyniku tych dokumentów Sąd odwoławczy uniewinnił oskarżonego. Zaś wcześniej jako Prokurator Rejonowy wywierał naciski na prokuratora M. Wolnego, aby nie ujawniał prawdy o fałszerstwach umów rachunku bankowego i ujawniania tajemnicy bankowej przez dyr. Banku Ślaskiego 
12. Małgorzata Kuklis - nominowana za czasów min. Z. Ćwiąkalskiego na Prokuratora Okręgowego w Bielsku - Białej. Wcześniej prok. prok. rejonowej w Bielsku - Białej podległa oskarżonemu prok. Z. Twardowskiemu a później prok. prok. okręgowej w Bielsku - Białej. Na jej polecenie sporządzono kasację od wyroku sądu demaskującego fałszerstwo dokumentów za wiedzą jej męża prokuratora i oskarżyciela w sprawie rzekomego oszustwa, gdzie oszust został pokrzywdzonym a pokrzywdzony oszustem. 
13. Małgorzata Bednarek - Prokurator Okręgowy w Bielsku -Białej nominowana przez Z. Ziobrę i Tomasza Janeczka. Jej zaletą było, że przynajmniej wszcząsnęła układami w Bielsku - Białej. Zaś wadą to to, iż najpierw wybierała ofiary i to nie zawsze słusznie po czym przygotowywano wersję zdarzeń. W realizacji politycznych i biznesowych celów niszczyła niezależnego prokuratora prok. rej . w Bielsku - Białej M. Wolnego za to, że nie wykonał jej polecenia oskarżenia osoby niewinnej, co nakazał jej Prokurator Apelacyjny w Katowicach Tomasz Janeczek. Dzisiaj nęka uczciwego prokuratora także nowy a faktycznie stary układ z 2000 r. prokuratury apelacyjnej w Katowicach. 
14. Ryszard Mojeścik - obecny -za-ca prok. rejonowego w Bielsku - Białej - odmawia wszczęcia śledztwa w oczywistej sprawie fałszowania treści protokołu posiedzenia Sądu przez ASR M. Lisowską a także nakłaniania przez nią do poświadczenia nieprawy przez obecną na sali prokurator i sekretarkę. A w sprawie są nagrania przebiegu posiedzeń i zachowanie ASR M. Lisowskiej, prokuratora i sekretarki można precyzyjnie ustalić. Uznawanie przez prok. R. Mojeścika nieprawdziwej treści protokołów posiedzeń jako prawdziwe to nic innego jak przestępstwo matactwa. Jednak prokuratorom takie zachowanie uchodzi bezkarnie tak za czasów min. Ziobry jak i Ćwiąkalskiego 
15. Jacek Filipek - były Prokurator rejonowy w Oświęcimiu. Po buncie jego podwładnych w Oświęcimiu via prokuratura w Pszczynie znalazł się w Prok. Rejownoej w Bielsku - Białej za sprawą prok. J. Jarosa. Jego specjalnością jest odmowa wszczynania śledztw lub ich umarzania przeciwko osobom wpływowym. Natomiast chętnie oskarża osoby bez protekcji. Wg. prok. Jacka Filipka nie jest istotnym kto popełnił przestępstwo ale kim jest !!! 
16. Renata Szołtysek - z-ca Prokuratora Okręgowego w Gliwicach, która pomimo oczywistych dowodów fałszowania akt Sądu Apelacyjnego w Katowicach ( I ACa 731/03) przez rybnickiego adwokata, potwierdzone dowodwo dokumentami odmawia podjęcia na nowo sprawy 3 Ds 914/05 Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach i wykorzystuje swoje stanowsko do ukrywania przestępstwa adwokata podrabiającego akta. Robi to za przyzwoleniem Prokurator Apelacyjnej w Katowicach I. Palki. 
17. Krystyna Ziębacz - prokurator prokuratury okręgowej w Częstochowie, nie czytając akt sprawy 3 Ds 101/06/s i nie wiedząc nawet kto jest pokrzywdzonym umarza sprawę fałszerstw Banku Śląskiego 
18. Wanda Świerczyńska - z-ca prokuratora rejonowego w Częstochowie wraz z ww. prok. Barbarą Dziębor i Krystyną Ziebacz wykonywały posłusznie polecenie Prok. Apelacyjnego w Katowicach, T. Janeczka poprzec krycie przestępstwa fałszowania dokumentów bankowych przez Bank Śląski, czym doprowadziły do znaczących strat finansowych i moralnych pokrzywdzonych 
19. Katarzyna Krysiak prokurator prokuratury rejonowej w Częstochowie, potwierdzała sędzi w sprawie III Kp 1055/07 nieprawdę na sali sądowej o rzekomym obrażeniu ASR M. Lisowskiej przez pokrzywdzonego a także zeznawała nieprawdę w prokuraturze, tym samym dopuściła się zniesławiania i obrażania pokrzywdzonego 
wprowadzając sąd w błąd. 
20. Marek Mazur - prokurator prokuratury okręgowej w Częstochowie dopuścił się matactwa prokuratorsko - sądowe wraz z SSR Aldoną Borkowską z Sądu rejonowego w Bielsku w sprawie III Kp 888/06 ukrywając oczywiste przestępstwa układu prokuratorsko - sądowego w tym SSR A. Zgierska -Kuropatwa z Żywca i prok. K. Bieguna z Żywca. 
21. Jarosław Noszczyk - prokurator prokuratury rejonowej w Myszkowie od lat ukrywa sprawę fałszerstw protokołów rozpraw w sprawie II K 476/02 Sądu rejonowego w Żywcu pod przewodnictwem SSR A. Zgierska - Kuropatwa. 
22. Adam Siwoń - prokurator prokuratury rejonowej w Tarnowskich Górach ukrył przestępstwo fałszowania akt Sądu apelacyjnego w Katowicach sygn. IACa 731/03 przez adwokata w Rybniku, zaś obecna Prokurator Rejonowa nadal to przestępstwo ukrywa. 
23. asesor Dorota Wieczorek z Prok. Rejonowej w Częstochowie jeszcze bez nominacji a już uprawia bezprawie umarzając sprawę fałszywwego oskarżenia przez świadków oraz fałszowanie dokumentów bankowych wspólnie przez Bank Ślaski i prokuraturę pomimo prawomocnego wyroku karnego. Jak widać p. asesor prokuratury stanowi w RP prawo - stow zwróci sie do Prezydenta RP i Prokuratora Generalnego o wstrzymanie nominacji na prokuratora23. Tomasz Giza - prkurator Prok. Rej w Siedlcach delegowany do Prokuratury okrewgowej w Siedlcach, w sposób bezprawny umorzył sledztwo w sprawie 7 prokuratorów ze Śląska. Kabaret na całego. Prok. prok. rej. T. Giza prowadzi sprawę popełnienia przestepstwa przez byłego i obecnego Prokuratora Apelacyjnego w Katowicach. To tylko możliwe w RP. 
24. Konrad Rogowski Prok. Ok. w Katowicach zaniechał ustalenia fałszerstw Banku Ślaskiego, Urzędów skarbowych, UKS i urzędników miejskich w tworzeniu firm słupów przez siemianowickiego barona paliwowego, który w trakcie aresztu posiadał w nim telefon komorkowy do kierowania interesami. Zaniechał także zabezpieczenia majatku barona paliwowego 
25. Iwona Skrzypek - Prokuratura Okręgowa w Katowicach - zaniechania takie same jak prok. Konrada Rogowskiego 
26.Bogusław Rolka - Prokuratura Okręgowa w Katowicach. wspólnie z prok. Konradem Rogowskim i Iwoną Skrzypek zaniechali wyjaśnienia istoty i mechanizmów zakładania firm słupów przez siemianowickiego barona paliwowego 
27. Krzysztof Piękoś - Prokurator rejonowy w Bielsku- Białej przedtem w Rzeszowie - ukrywa przestępstwa dyr. Banku Ślaskiego, składanie fałszywch zeznań przez jego pracowników, biznesmena Jana Niemczyk i jego rodzinkę a także nietrzeźwość oraz prawdopodobny brak prawa jazdy kierowcy PUNTA, ktory kilka lat temu doprowadził do zderzenia z karetką pogotowia jadącą na sygnale po czym obecnie Prokuratura ta próbuje zrobić winnego z kierowcy karetki 
28. Tomasz Giza -Prokurator prokuratury rejonowej w Siedlcach delegowany do Prokuratury okregowej w Siedlcach - ukrywa przestępstwa siedmiu prokuratorów ze Śląska umarzając śledztwo pomimo oczywistych dowodów w tym zeznań innego prokuratora. Podejrzanych prokuratorów nawet nie przesłuchał. Zniknął z akt tego śledztwa istotny dokument z którego wynika, że prok. M. Bednarek szukała tzw. haków na pokrzywdzonego i prokuratora, kiedy to miał ukazać się krytykujący SSR Zgierską Kuropatwę z Żywca artykuł w *cenzura*. Wycofał z akt tego śledztwa istotne dokumenty wspólnych fałszerstw Banku Ślaskiego i Prokuratury REj. w Bielsku przekazując je do prokuratury, której sprawa fałszerstw dotyczy.

 

PS: Dzisiaj wielu z nich awansowało na szefów prokuratur lub prokuratorów wyższej instancji - co jest kolejnym skandalem

 
Mocne zarzuty wobec komendanta straży miejskiej w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
środa, 16 września 2015 07:59
 
 
            straz miejska

– Jestem furiatem! – głosi komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. I ma rację.

Zdjęcie przedstawia scenę tuż po wypadku. Na pasach leży kobieta. Krótka spódniczka, białe obuwie, nogi podkurczone. Widać fragment pleców. Głowę zasłonił samochód fiat brava należący do komendanta Tronkowskiego. Komendant stoi obok, rozmawia przez komórkę.

Miejsce wypadku, położenie ciała, położenie fiata wskazują, że piesza nie mogła wtargnąć pod samochód. Weszła na pasy, bezpiecznie przeszła na drugą stronę jezdni i wtedy najechał na nią komendant. Prawdopodobnie nie chciał jej rozjechać. Możliwe, że się zagapił.

Jako pierwszy na miejscu wypadku był funkcjonariusz Straży Miejskiej. Znamy jego relację. Wynika z niej, że to on udzielał kobiecie pierwszej pomocy. Komendant rozmawiał wtedy przez telefon. Następnie na miejsce przyjechał funkcjonariusz bielskiej policji Krystian Pukocz. Podobno znajomy Tronkowskiego, który sam zresztą jest emerytowanym policjantem, a służbę zakończył ze stopniem podinspektora. Pukocz wykonał badanie alkomatem. Wynik badania wypadł korzystnie dla komendanta.

Kobieta była przytomna. Powiedziała, z której strony weszła na pasy. Skarżyła się, że boli ją biodro. Karetka odwiozła ją do szpitala. Po kilkunastu dniach zmarła. Jak ustalili policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie, jej śmierć nie miała żadnego związku z wypadkiem.

Tronkowski nawet na jeden dzień nie został zawieszony w obowiązkach komendanta Straży Miejskiej. Pytany o to Jacek Krywult, prezydent Bielska-Białej, odpowiedział przez rzecznika prasowego Urzędu Miasta: „Pan Mirosław Tronkowski nie był sprawcą kolizji, o której Pan pisze. Nie było więc podstaw prawnych do jego zawieszenia”.

Z czego wynikać może, że pan prezydent został wprowadzony w błąd. Kolizja jest to zdarzenie drogowe, w którym nikt nie został ranny czy zabity. W tym zaś przypadku doszło do potrącenia pieszej przechodzącej po pasach. Tygodnik „NIE” dysponuje nie tylko oświadczeniem bezpośredniego świadka i innych osób, lecz również zdjęciami potwierdzającymi, że do wspomnianego zdarzenia doszło. Zdjęcia te pochodzą z nagrania kamery nr 14 monitoringu miejskiego, umieszczonej na słupie oddalonym o ok. 50 m od miejsca zdarzenia, w centrum Bielska-Białej, w pobliżu urzędu miasta. Na nagraniu wyświetla się data 10 października 2011 r., godzina 12.05.

Całość w ostatnim numerze 37/2015

 
W Polsce areszty pełne niewinnych ludzi. PDF Drukuj Email
niedziela, 27 września 2015 22:01

Polska XXI wieku

W maju 2012 r. Maciej Dobrowolski, znany w swoim środowisku kibic piłkarski, został tymczasowo aresztowany, bo prokuratura podejrzewa go o handel narkotykami. Tyle wiemy z mediów i prawdę mówiąc, nie potrzebuję wiedzieć więcej, bo nie o siłę dowodów prokuratury w tej sprawie chodzi. Otóż dla mnie, prawnika, adwokata, bez względu na to, jak zawile tę sprawę tłumaczą prokuratorzy i sędziowie, sytuacja jest bardzo prosta. Człowiek nie został skazany prawomocnym wyrokiem, czyli w świetle prawa jest niewinny. I jako niewinny siedzi w areszcie ponad trzy lata. Ta historia to wymowny dowód całkowitej degrengolady wymiaru sprawiedliwości; porażającej nieudolności prokuratury, która przez tyle lat nie potrafi postawić człowieka w obliczu aktu oskarżenia, który obroniłby się przed sądem; sądowej biurokracji; słowem – mrocznego i zdehumanizowanego aparatu, który nie rozumie, że za jego przerzucaniem się papierkami kryją się ludzkie losy.

 
Wyrok TK: Nie płacisz czynszu? Spółdzielnia może żądać przymusowej sprzedaży lokalu PDF Drukuj Email
czwartek, 08 października 2015 22:47

Skarżący był członkiem spółdzielni od 1994 r. i od tego czasu przysługiwało mu spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Spółdzielnia wykluczyła go jednak z grona członków ze względu na uporczywe uchylanie się od uiszczania opłat związanych z eksploatacją i utrzymaniem lokalu.

Więcej Gazeta Prawna

 
To już nie żart. To jest po prostu żałosne. Kolejny absurd polskiego wymiaru bezprawia. PDF Drukuj Email
środa, 16 września 2015 07:35

Sędziowie będą oceniać sądy - czy w taki absurd wierzycie ?

Sędziowie mają być delegowani do departamentu współpracy międzynarodowej i praw człowieka MS

 
Waldemar Korczyński: Łatwy sposób na poprawę władzy sądzenia. Co o tym sądzicie? PDF Drukuj Email
wtorek, 20 października 2015 16:37

Co najmniej dwa z ubiegających się o miejsca w Sejmie ugrupowań deklarują naprawę prawa. PiS chce zmian organizacyjnych i zmiany niektórych ustaw, a Kukiz’15 zwiększenia społecznej kontroli organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz odpowiedzialności funkcjonariuszy tegoż wymiaru za swoje czyny. Program PiS jest z grubsza biorąc znany. Dobry zarys ważniejszych punktów ruchu Kukiz’15 znaleźć można na stronach portalu aferyibezprawie. Są to postulaty wynikające z – bolesnych często – doświadczeń wielu ludzi którzy swe osobiste krzywdy opisywali na jego łamach. Generalnie chodzi w nich o obronę prostego człowieka przed działającą, delikatnie mówiąc, w mało zrozumiały sposób bezduszną machiną „prawa”, która zadufana w swą omnipotencję i gwarantowaną ustawami bezkarność traktuje obywatela jako kłopotliwy dodatek do swoich uroczystych działań. W sądach toczy się, podobna do futbolu, gra, w której obywatel robi za piłkę, która jak wiadomo głosu nie ma i – zdaniem wielu prawników – mieć nie powinna. Artykułowane w tym portalu żądania, to z grubsza biorąc propozycja dołożenia do tej gry kogoś w rodzaju sędziego piłkarskiego (w tym dobrym znaczeniu), który miałby prawo piętnować faule i dawać żółte i czerwone kartki. Bez spełnienia tych postulatów nasz system wymiaru sprawiedliwości przypominać będzie NRD-dowskie władze, o których Brecht pisał, że nie zostały wybrane przez naród, ale wybrały sobie naród do rządzenia. (Młodszym Czytelnikom warto przypomnieć, że istniało kiedyś państwo pod tytułem NRD. O szczegółach poczytać można również w Internecie.) Pogląd, że kiedykolwiek uda się zbudować idealny wymiar sprawiedliwości, jest oczywistą iluzją. Równie oczywisty jest jednak i fakt, że aby człowiek mógł jakąkolwiek decyzję (np. wyrok sądowy) uznać za sprawiedliwą musi ją wcześniej zrozumieć. Coś takiego mieli pewnie na myśli twórcy tzw. europejskich praw człowieka gdy postanowili, że nie tylko wyrok, ale nawet cała rozprawa musi się toczyć w języku zrozumiałym dla oskarżonego. Szkoda, że nie napisali jak to rozumieć ani kto ma owo „rozumienie rozprawy i wyroku” stwierdzać. Może oni z polskimi sądami nie mieli przyjemności? Tak czy siak jest co jest i warto by to poprawić. Proponowane przez różne partie bezpłatne porady prawne niczego, poza forsa dla prawników, nie załatwiają.

Więcej…
 
Na co sędziowie wydali unijne miliony. Kaloryfery... w bramach do pałacu PDF Drukuj Email
czwartek, 08 października 2015 22:57

Pałac Morskich - siedziba Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury - miniaturaW bramach wjazdowych prowadzących na parking Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Lublinie zamontowano... kaloryfery. - Przecież niektórzy pracownicy i uczestnicy zajęć będą tędy przechodzić kilka razy dziennie - tłumaczy sędzia Adam Czerwiński, zastępca dyrektora szkoły. - Musieliby się kilka razy dziennie ubierać i rozbierać - dodaje architekt.  Remont kosztował 18 mln. zł, z czego UE dała aż 15 milionów zł. 

Więcej GW. 

 

 
Sędziowie rzadko piszą zdania odrębne w wyrokach. Dlaczego ? PDF Drukuj Email
czwartek, 08 października 2015 22:52

Każdego roku do polskich sądów trafia ok. 15 mln spraw. Część z nich nie wymaga procesu. Tam, gdzie jest on konieczny, w ponad 90 proc. spraw wyrok zapada jednomyślnie. Jak wynika z najnowszych badań Fundacji ArsTem, instytucja zdania odrębnego zanika. Pierwsze pojedyncze pojawiają się dopiero w sądach okręgowych, nieco więcej jest ich w apelacji. W 2014 r w apelacji warszawskiej odnotowano 16 zdań odrębnych, w krakowskiej – 12, w poznańskiej – osiem. Dlaczego?

Więcej: Rzeczpolspolita

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 143


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure