wtorek, 30 maja 2017
Konferencja prasowa w sejmie w obronie Rafała Mossakowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 18 marca 2016 13:03

Konferencja prasowa w sejmie w obronie skazanych za protest przeciwko skandalicznemu działaniu sędziów PKW podczas wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r.
Sędzia, która skazała Rafała Mossakowskiego wydawała surowe wyroki podczas stanu wojennego.
Apelujemy do wszystkich o wysyłanie listów z prośbą o ułaskawienie skazanych "za naruszenie miru domowego PKW " na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez formularz na stronie http://www.prezydent.pl/kontakt/
WZÓR wniosku

 
M. Wassermann: "Wcale nie jest tak źle z wymiarem sprawiedliwości" PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 11:42

Kolejny przedstawiciel władzy usiłuje nam wmówić, że w sądownictwie i prokuraturze wcale nie dzieje się źle i mamy do czynienia jedynie z przypadkami, w których wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje tak jak powinien, a ludzie CZUJĄ SIĘ pokrzywdzeni.
Znowu dowiedzieliśmy się, iż wszystkiemu są winne "czarne owce"...

 
Państwo sądokracji - ustawa o Krajowej Szkole Sądownictwa PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 07:34

Dzisiaj, tj. 16.03.2016 r. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka obradowała w temacie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Miałem tą nieprzyjemność, że siedziałem vis-a-vis sędziego, który w 2004 r. dokonał oszustwa sądowego na mojej osobie w SA w Katowicach. 
Świetne wystąpienie posła Janusza Sanockiego i prof. Krystyny Pawłowicz. Zaszokowała mnie postawa posłanki Małgorzaty Wassermann, która pouczyła mnie, że z polskim sądownictwem nie jest wcale tak źle! O dobrym samopoczuciu sędziów szkoda wspominać... Do nich nic nie dociera ani nie dotrze. To jest państwo sądokracji.

 

 Całe nagranie z posiedzenia komisji KLIKNIJ

 
Paweł Kukiz o Trybunale Konstytucyjnym PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 21:53

 
Porwanie dziecka czy układ zamknięty. PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 21:47

Sebastian Nadolski o swoim zatrzymaniu za rzekome porwanie syna. Warto poznać i wiedzieć jak działa układ zamknięty.

 
No i wyszło szydło z worka Nowoczesnej - Trybunał Konstytucyjny może robić co chce i jak chce!!! PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 17:45

Zdaniem posłanki Kamili Gasiuk – Pihowicz sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są jak bogowie. Zresztą, posłuchajcie sami.

"Żaden organ konstytucyjny ani urząd nie ma prawa w Polsce do oceny merytorycznej wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

Nikt nie ma prawa oceniać czy ten wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy czy nie. Nikt nie ma prawa kontrolowania czy ten wyrok spełnia jakiekolwiek wymogi, czy w jego ocenie jest opinią czy jest konkluzją ze spotkania towarzyskiego”.

A więc jaki wniosek:

chcemy zmienić Polskę musimy zmienić KONSTUTUCJĘ RP

https://www.youtube.com/watch?v=K5rwcHmfJmM

 
Ile trzeba zmienić, aby nic się nie zmieniło PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 23:54

Nowelizacja KPK
Prokuratura tą ustawą dostaje pełną władzę. Z drugiej strony proces jest dalej inkwizycyjny. Dalej będzie się kierować na badania psychiatryczne, nadal nie będzie się nagrywać i będzie się robić co się będzie chciało, dalej będą sale zamknięte, a posiedzenia tajne. Jeśli daje się prokuraturze dużą władzę, to musi być wprowadzona kontrola społeczna. Tej kontroli społecznej nie ma! Wszystko jest odrzucone, zatrzymane. Jak państwo chcecie to zmienić? Od dwudziestu lat utajniacie proces karny i robi to zarówno PO jak i PiS oraz zaczyna to robić Nowoczesna.

 

Zdjęcie użytkownika Barbara Bączkowska.

 
Bajki prokuratora Tomasza Tadli o pomocy ofiarom przestępstw PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 14:33

Gościem Polskiego Radia Katowice był Tomasz Tadla z Zespołu Prasowego Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Prokurator opowiadał, jak dzielni, dobrzy prokuratorzy pomagają w Tygodniu Ofiar Przestępstw pokrzywdzonym i z urzędu wszczynają postępowania, gdy tylko uzyskają informacje o nieprawidowościach w funkcjonowaniu prokuratur.

Okazuje się, że zainteresowania prokuratora nie ograniczają się do balowania z mafią (ZOBACZ) i oskarżania niewinnych (PRZECZYTAJ), ale lubi on także uprawiać propagandę. 

Posłuchaj programu "KAWA NA ŁAWĘ", klikając zdjęcie

tomsz tadla4567627

 
Sejm przeciwko kontroli prokuratorów i sędziów. Nowy-stary KPK PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 02:03

Po drugim czytaniu w sejmie rządowego projektu odwrócenia kontradyktoryjnej reformy procedury karnej - WSZYSTKIE POPRAWKI (na komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodeksach) GŁOSAMI PiS, przy wstrzymujących się PO i NOWOCZESNEJ oraz jednym głosie za - KUKIZ'15, zostały odrzucone! Jak widać wszyscy są siebie warci. Boją się jak ognia jawności i dokumentacji.
Posiedzenie Komisji Nadzwyczajna do Spraw Zmian w Kodyfikacjach (NKK) - godz. 18 - 20,57 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/tran...

 
Do więzienia za "pieczątkę na dupie" urzędniczki. Rozprawa kasacyjna Witolda Jerzego Pisarskiego PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 00:40

 
"Projekt wyroku przed rozprawą, to normalność we wszystkich sądach" PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 12:00

Kolejne przykłady błazenady najwyższych przedstawicieli sądownictwa, potwierdzają opłakany stan wymiaru sprawiedliwości.
Mędrzec, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Stanisław Biernat ujawnił nam maluczkim kulisy pracy sędziów. "Projekt wyroku przed rozprawą to normalność we wszystkich sądach i osoby które się znają dobrze o tym wiedzą" - usłyszeliśmy po wycieku projektu orzeczenia TK do prasy. Ciekawe, czy prof. uczy takiego postępowania swoich studentów?

 
21 marca otwarte spotkanie mieszkańców Cieszyna i okolic z posłami KUKIZ'15. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:37
Zdjęcie użytkownika Damian Machej.
 
Nie może być cienia podejrzeń, że sędziów dobiera się pod wyroki. Że sprawę dostaje „sędzia rozgrzany”, który osądzi ją zgodnie z wolą prezesa sądu czy kogoś wyżej. PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 00:42
Duża część Polaków postrzega sądy jako instytucję wrogą, zamkniętą, która istnieje sama dla siebie, choć wymiar sprawiedliwości ma służyć przede wszystkim obywatelom - mówi wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Jako prawnik wielokrotnie bronił Pan kibiców. Czy dlatego, że Pan także jest kibicem Legii Warszawa?
 
 
 
Pierwsza dobra wypowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości od 25 lat. PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 00:34

Najwyższy czas. Pierwszy krok do przodu. Kary finansowe dla sędziów !!! oraz wprowadzenie "społecznej kontroli" ich pracy – informuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-beda-kary-dla-sedziow-za-przewlekle-postepowania/k564w0

 
 
 
 
Robię to co zawsze mówiłem. Ale sukces zależy od Waszej aktywności. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:47

Zdjęcie użytkownika Barbara Bączkowska.

 

To wystapienie nie było zaplanowane. Nie mogłem jednak siedzieć cicho, kidy przedstawiciele KRS, Prokuratora Generalnego i innych winnych polskiego bezprawia nie wiedzieli o czym mówią. Oni po prostu odlecieli wg mnie w kosmos. https://www.youtube.com/watch?v=HgUzu0qhF64

 

 

 
Uwaga; nadal zbieramy podpisy o referendum w sprawie uchodźców !!! Potem będzie za późno. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:13

Drodzy przyjaciele,

Informujemy o WIELKIM LICZENIU PODPISÓW dotyczącym poparcia wniosku o rozpisanie referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę "uchodźców" w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej: www.dzienreferendalny.pl/

UWAGA! AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW TRWA DALEJ!

PODPISY z okolic Bielako-Biała prosimy wysyłać  na adres:
Biuro Poselskie
Jerzego Jachnika
43-300 Bielsko-Biała
ul. Cechowa 31

 

 
Pracę którego Posła KUKIZ`15 oceniasz najlepiej? Oddaj głos i kliknij w zdjęcie – zostaw komentarz PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 22:44

Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w głosowaniu, w którym oceniamy pracę posłów KUKIZ`15. W zabawie posiadają Państwo JEDEN głos, który można oddać na Posła, który Państwa zdaniem swoje obowiązki wykonuje najlepiej! 

 

Pracę którego Posła KUKIZ`15 oceniasz najlepiej? Oddaj głos i kliknij w zdjęcie – zostaw komentarz

 

 

 

 
Prewencyjne kontrole trzeźwości są niezgodne z prawem PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2016 10:05

kontrola trzezwosci 46378Problem osób siadających za kółko na "podwójnym gazie" pojawia się w mediach tak często, że laicy mogą odnieść wrażenie, iż jest to główna przyczyna wypadków. W rzeczywistości pijani kierowcy to tylko jeden z drugorzędnych problemów (nietrzeźwi uczestnicy ruchu spowodowali w 2014 r. 2 579 zwypadków, czyli 7,4 proc. ogółu).

W 2010 roku na polskich drogach - w ramach programu DRUID mającego określić liczbę uczestników ruchu drogowego pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających w państwach Unii Europejskiej - przeprowadzono ciekawe badanie. Cztery tysiące, wytypowanych losowo, polskich kierowców poddano testom na zawartość alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. 

Okazało się, że tylko 1,47 proc. kierujących poruszała się pojazdem pod wpływem alkoholu. Dla porównania, średnia unijna uzyskana na podstawie danych z trzynastu krajów, była przeszło dwukrotnie wyższa i wynosiła 3,48 proc. Oznacza to, że skala problemu nie jest w Polsce nadzwyczajna.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się statystyka mówiąca o stężeniu alkoholu we krwi. Okazuje się, że aż 80 proc. kierowców przyłapanych na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu miało w organizmie mniej niż 0,5 promila. Oznacza to, że bez przeszkód mogliby się oni poruszać po drogach takich krajów, jak np.: Belgia, Dania, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia czy Słowenia. W każdym z nich dopuszczalny limit alkoholu wynosi właśnie 0,5 promila.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że w świetle obowiązujących obecnie przepisów, masowe akcje kontrolowania trzeźwości kierowców są... nielegalne! Otóż policjant ma prawo sprawdzić trzeźwość kierowcy w dwóch przypadkach. Gdy ma uzasadnione podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub gdy kierowca popełni wykroczenie. Żadna z tych przesłanek nie wchodzi w grę, gdy policjanci blokują drogę i sprawdzają trzeźwość wszystkich uczestników ruchu. A to oznacza, że wcale nie trzeba poddawać się woli policjanta i poddawać kontroli. Więcej...

 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - ofiar prokuratorsko - sędziowskich PDF Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 10:28

podziemna armia powraca4567

Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta

Prof. H. Elzenberg - filozof, etyk, nauczyciel i mistrz Z. Herberta

 

Do dnia dzisiejszego żaden kat z PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie został osądzony i skazany za zbrodnie dokonane na polskich patriotach. Dlaczego? Po 1989 r. politycy głosili hasło: "Środowisko sędziowskie samo się oczyści"... 

Można domniemywać, że komunizm tak naprawdę jeszcze w Polsce trwa w zakamuflowanej formie, a współcześni sędziowie, wywodzący się z dawnych, komunistycznych jeszcze nominacji, lub będący dziećmi beneficjentów epoki rządów PPR – PZPR, konsekwentnie bronią i ochraniają swych kolegów – zbrodniarzy w togach. Taka bandycka solidarność po latach okazuje się bardzo trwała.
Dotychczas udokumentowano, że w PRL popełniono około 2000 zbrodni sądowych, niezgodnych nawet z ówczesnym komunistycznym prawem. Standardowym oskarżeniem w takich przypadkach dla sędziów jest zabójstwo, dla prokuratorów – podżeganie do zabójstwa. Dotychczas osądzono i skazano na symboliczne wyroki nielicznych, najbardziej znanych katów z UB, nigdy jednak nie odpowiadał sędzia, który wydawał wyroki pod ich dyktando. Symbolicznym zadośćuczynieniem dla prześladowanych w latach stalinizmu była uchwalona w 1998 roku nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, pozwalająca na odbieranie przywilejów emerytalnych sędziom i prokuratorom, którzy w latach 1944 – 56 pracowali w organach represji PRL i ZSRR.  Ich emerytury powinny być zmniejszone średnio o ok. tysiąc złotych.

 

"Historia Roja" w kinach od 4 marca

Pierwszy film fabularny o żołnierzach ostatniego powstania narodowego

Sprawdź, gdzie w twojej miejscowości odbędą się marsze, koncerty i wykłady KLIKNIJ

 
Zamiast rozliczenia i oczyszczania więcej władzy dla kontroli skarbowej i celnej PDF Drukuj Email
niedziela, 28 lutego 2016 10:39

kontrola skarbowa 546378Kontrolę celno-skarbową zakończy decyzja, od której nie będzie już przysługiwało odwołanie – przewiduje opracowany w MF projekt ustawy regulującej nowe uprawnienia fiskusa. Będzie można ją zaskarżyć od razu do sądu, ale zniknie druga instancja, czyli rozpatrzenie sprawy przez izbę skarbową lub celną. Ministerstwo uzasadnia takie rozwiązanie m.in. "potrzebą lepszego wykorzystania wysoko kwalifikowanych urzędników z izb" (co zakrawa na żart). 

W zeszłym roku na niemal 70 tys. odwołań od decyzji podatkowych izby skarbowe uchyliły prawie 18 tys., a więc 26 proc. Do sądów administracyjnych wpłynęło 28 tys. skarg.

Fiskus będzie też mógł blokować konto bankowe podatnika, gdy urzędnicy nabiorą podejrzeń, że jest przestępcą skarbowym i oszukuje na VAT na kwotę większą niż 50-krotność najniższego wynagrodzenia (92 500 zł). Dziś skarbówka nie ma takich uprawnień, choć może zająć majątek podatnika, gdy podejrzewa, że nie zapłaci podatku.

W projekcie znalazło się jeszcze kilka nowych uprawnień, w tym do kontrolowania korespondencji handlowej podatnika.

Te rozwiązania mogłyby być rozsądne w kraju o dużej kulturze prawnej. Patrząc na praktykę działania administracji skarbowej, obawiam się, że nowe uprawnienia będą nadużywane – powiedział Michał Roszkowski, radca prawny. Źródło...

 
Ankieta konstytucyjna - obywatele o Konstytucji PDF Drukuj Email
sobota, 27 lutego 2016 16:57

https://nowakonstytucja.org.pl/

https://nowakonstytucja.org.pl/dokumenty/ - wejdź na stronę i wypełnij.

kornel-morawiecki-1-800x445Szanowni Państwo!

Sprawa nowej konstytucji nie może być sprawą tylko polityków. To powinna być nasza, obywatelska konstytucja – dlatego właśnie do Państwa się zwracamy o uczestnictwo w jej przygotowaniu.

Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie przez wskazanie (podkreślenie) tej odpowiedzi, która jest Państwa zdaniem właściwa.

Prosimy także o zachęcenie do wypełnienia ankiety przez państwa znajomych, przyjaciół, rodzinę.

Wypełniona ankietę prosimy dostarczyć do jednego z naszych biur lub przesłać na adres: ul. Prudnicka 3; 48-304 Nysa Biuro Poselskie Posła Janusza Sanockiego koordynującego akcję.

Kornel Morawiecki

 
Szambo polskiego bezprawia PDF Drukuj Email
piątek, 26 lutego 2016 23:10

 Wymierzanie sprawiedliwości to fundament każdego demokratycznego państwa. A wam się wydaje, że żyjecie w państwie prawa. 

Dowody:

W Polsce (Kraśniku) jedzie samochodem pod prąd pijany sędzia. Ma 3,4 promila alkoholu. Media milczą o tej sprawie kilka miesięcy. Sędzia unika kary.
Kilka dni później  TVN obwieścił, że autostradą jechał pijany obywatel - 3.7 promila. Nikt nie milczał. Ba, informacja obiegła całą Polskę. I dobrze.
Mam jednak pytanie: dlaczego tyle było milczenia w sprawie sędziego w Krośnie. Czym się różnili w świetle konstytucji obywatel od sędziego? Podobno wszyscy są równi wobec prawa? 

W dniu 9.08.2012 r. nietrzeźwy prokurator z Wrocławia spowodował kolizję drogową i uciekł. Pierwszą informację media podały dopiero 3 listopada.
W 1995 r. pijany prokurator Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zabił pieszego. 10 lat trwał jego proces. Sąd Najwyższy uznał, że jest niebezpieczny dla wymiaru sprawiedliwości zaś Sąd Okręgowy w Katowicach uznał go za znakomitego prokuratora. Dzisiaj ten właśnie prokurator ściga w wymyślonej przez niego zorganizowanej grupie przestępczej młodą kobietę z Katowic - chorą na nowotwór.


W Poznaniu głoduje 67 letnia kobieta, bo sąd okradł ją z majątku.
W Krakowie dr Z. Kękuś głodował, aby uzmysłowić polskiemu sądowi, że eksmisja jego rodziny jest bezprawna.


Trochę później  został zatrzymany za korupcję sędzia z Gdańska.


Oficer KW policji w Katowicach podrabiał i kupował dla policji paliwo od mafii paliwowej. Sąd umorzył postępowanie, ze względu na znikomą szkodliwość społeczną. Dlaczego? Bo jego żona była Prezesem Sądu Apelacyjnego (obecnie jest sędzia SN) a córka sędzią SR.

O Amber Gold nawet nie wspomnę, bo niemożliwe jest, żeby w sprawę nie była umoczona po uszy prokuratura i wymiar sprawiedliwości !!!

30 milionowy oszust skazany w Bielsku-Białej za podrobienie 500 faktur VAT na 5,5 roku więzienia nadal jest bezkarny, bo bielski sędzia przez 6 miesięcy nie zdołał napisać uzasadnienia, zaś Prezes Sądu od 2 miesięcy nie odpowiada na skargę organizacji społecznej w tej sprawie. Mało tego skazany oszust prowadzi kancelarię rady prawnego a sąd oracza mu od 2,5 roku wykonanie kary, ze względu na zły stan zdrowia – zaś zaświadczenia lekarskie wydają kumple lekarze.


Były dyr. Banku Śląskiego w Bielsku-Białej od 2000 r. jest bezkarny, gdyż Sąd Rejonowy w Bielsku- Białej i prokuratura z Bielska najpierw rżnęli głupa i na siłę próbowali razem umorzyć sprawę fałszowania danych bankowych, a obecnie sąd  - od marca 2012 r. przez rok nie wyznaczają rozprawy, wyłącznie po to aby ukręcić sprawę. Oficjalna wersja: sędzia jest w ciąży. W końcu wyznaczona sprawa została przedawniona przez sędziego w lutym 2016 r. – a biedny sędzia udawał że sądzi aż przez 4 lata !!!  

Zatem nasuwa się pytanie zasadnicze: Co przez ostanie 10 lat  robili: Prokurator Generalny, sądy dyscyplinarne prokuratury i sędziów, KRS,  CBA, CBŚ, ABW a w końcu co robił ustawodawca - czyli Sejm RP ? 


Czy ktoś za to barbarzyństwo wymiaru sprawiedliwości i prokuratury w końcu odpowie ? Jakoś w to  nie wierzę.   Jeśli do tego nie dojdzie  będziemy się taplać w szambie bezprawia i na żadne zmiany także gospodarcze, wolnościowe, ekonomiczne nie mamy co liczyć. Od prokuratur i sądów czas zacząć. 

 
Etatyści w natarciu. Za abonament RTV zapłacą wszyscy! PDF Drukuj Email
piątek, 26 lutego 2016 01:31

abonament rtv4637Prace nad nową ustawą medialną idą w kierunku poboru opłaty audiowizualnej wraz z rachunkiem za prąd - powiedział wiceminister kultury Krzysztof Czabański.

"Wychodzimy z założenia, że każdy odbiorca prądu ma możliwość odbioru programów audiowizualnych" - uważa Czabański. 

Wiceminister twierdzi, że w reformie chodzi przede wszystkim o to, by zapewnić powszechność opłaty audiowizualnej, gdyż w tej chwili abonament radiowo-telewizyjny płaci tylko 7,5 proc. obywateli. Składka na media publiczne mogłaby obowiązywać już od 1 stycznia 2017 r. Więcej...

 
Sądy nadal będą utrudniały udział w postępowaniach organizacjom pomagającym ludziom PDF Drukuj Email
środa, 24 lutego 2016 21:19

Polecamy wystąpienie prezesa Stow. Przeciw Bezprawiu Jerzego Jachnika (od 6 min 50 sek.) podczas rozpatrywania przez sejmową Komisję do Spraw Petycji w dniu 24.02.2016 r. petycji w sprawie zmian zasad udziału organizacji społecznych w postępowaniach sądowych. 

Członkowie komisji (prawnicy) - wbrew rzeczywistości, stosowanej praktyce sądowej - uważają, że nie ma problemu z dopuszczaniem stowarzyszeń do spraw sądowych i dlatego nasz reprezentant został przegłosowany.

 
Dzisiaj w sejmie o dostępie organizacji pozarządowych do postępowań sądowych. Możecie oglądać transmisję PDF Drukuj Email
środa, 24 lutego 2016 05:02

Dzisiaj, tj. 24.02.2016 r. o  godz. 10 odbędzie się posiedzenie Komicji petycji, na której rozpatrzona zostanie petycja w sprawie zmian zasad udziału organzacji społecznych w postępowaniach sądowych cywilnych i administracyjnych. Wnioskodawcą jest Stowarzyszenie Wieczyste. Transmisja w internecie:

komisja petycji 34562


Zdaniem Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu nie istnieją żadne przesłanki, aby - tak jak to jest obecnie - istniały różne uregulowania udziału organizacji pozarządowych w procesach karnych, cywilnych i administracyjnych.
Naszym zadniem treść artykułu o udziale stowarzyszeń powinna mieć treść: W posiedzeniach i rozprawach organizacje społeczne, które w swojej działalnosci zajmuja się ochroną praw człowieka , mogą zgłosić swój udział w sprawie na każdym etapie postępowania, jeżeli zgodę na taki udział wyrazi jeden z uczestników postepowania. W przypadku zgłoszenia się większej ilości organizacji, uczestnicy zobowiązani są do wyboru maksymalnie dwóch organizacji, a jeśli tego nie uczynią - z urzędu dokonuje tego sąd.

 
Prokuraturę należy rozwiązać i tworzyć od nowa PDF Drukuj Email
czwartek, 14 stycznia 2016 00:53

Wystąpienie Jerzego Jachnika z dnia 13 stycznia 2016 roku.

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o prokuraturze (druki 162163)

"W prokuraturze od 25 lat dzieje się bardzo źle bez względu na to, czy Prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości była jedna osoba... To wy - politycy z AWS, SLD, PSL, KLD, UW, PiS i PO odpowiadacie za stan prokuratury, bez wyjątku... W Polsce pieniędzy jest nawet za dużo, ale muszą je znaleźć sprawne organy ścigania. Polska została przez ostatnie 25 lat rozkradziona. Projekt ustawy nie gwarantuje sprawiedliwości i uczciwości. Ustawę trzeba tworzyć na pokolenia, a nie kolejne czteroletnie cykle wyborcze... Prokuraturę trzeba oddać pod kontrolę obywateli, żadne inne rozwiązanie nie doprowadzi do tego, by sytuacja w Polsce się zmieniła."

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 145


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure