sobota, 17 listopada 2018
Jerzy Jachnik: Chcemy sędziów jako "korony zawodów" a nie teoretyków z krajowej szkoły Sędziow. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 kwietnia 2017 23:26

NIE -  dla Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów. Chcemy sędziów jako "korony zawodów". Chcemy sędziów obiektywnych a nie partyjnych. Chcemy okresowych badań psychologiczno - psychiatrycznych.

 
Nie chcemy partyjnej Krajowej Rady Sądownictwa. Różne oceny posła Jachnika i Rzymkowskiego z KUKIZ'15 PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 00:05

Jerzy Jachnik z Kukiz '15, przypomina,że władza zwierzchnia zgodnie z art. 4 należy do Narodu. I to Naród bezpośrednio w wyborach powszechnych lub pośrednio poprzez wybranych posłów ma prawo wybrać członków KRS. Uważam, że wybór sędziów przez Sejm RP jest zgodny z Konstytucja RP.

Inaczej twierdzi poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 - członek Krajowej Rady Sądownictwa. Twierdzi, że wybór sędziów KRS przez sejm jest niekonstytucyjny. Nie zgadzam się z tym.

Szkoda tylko ,że PIS chce zwykłą większością głosów wybierać sędziów.  Tym samych sędziów   jednej partii chce zamienić na sędziów partii  PIS. A mógł by to zrobić obiektywnie większością kwalifikowaną 3/5. Zatem  to zwykły partyjny wybór.


Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1435) z dnia 5 05.2017 r podczas 39 Posiedzenia Sejmu VIII kadencji.

Ponieżej wystąpienie posła Jerzego Jachnika i Tomasza Rzymkowskiego  z Ruchu  Kukiz'15.

 
Konferencja Prasowa w Sejmie RP-Powołanie Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 21:42
5.04.2017 r.- Konferencja prasowa - Powstanie Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.Janusz Sanocki (poseł niezrzeszony), Jerzy Jachnik (Kukiz'15) i przedstawiciele społecznch komitetów Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu również współtworzy SpołecznyRuch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie zebrało się 88 przedstawicieli różnych środowisk obywatelskich z całego kraju.Przyjęliśmy deklarację i utworzyliśmy Społeczny Ruch Naprawy wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju państwa. 
Konferecnja prasowa odbyła się w Sejmie RP.
 
 
Jerzy Jachnik w Programie TVP Info-Minęła dwudziesta. PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 12:51

Unia Europejska ponownie grozi Polsce i Węgrom karami finansowymi i politycznymi jeśli nie zgodzą się na przymusowe przyjęcie uchodźców. Jak donosi „The Times” ma to potwierdzić Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Sprawę komentują Joanna Kopcińska (PiS), Tomasz Lentz (PO) i Jerzy Jachnik (Kukiz’15). Politycy oceniają również zapowiedź obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i kontrmanifestacji przez Obywateli RP. 
W drugiej części programu o rozszerzeniu zarzutów wobec rosyjskich kontrolerów lotów w sprawie katastrofy smoleńskiej o umyślne jej spowodowanie oraz ekshumacjach ofiar Dorota Kania (Gazeta Polska), Łukasz Perzyna (polityczni.pl) i Marcin Wikło (wSieci).

Całość tutaj https://vod.tvp.pl/29501489/04042017

 
Poseł Piotr Marzec mówi jak jest. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 23:10

 
RAPORT o wymiarze (nie)sprawiedliwości. Tworzymy masowe grupy obywatelskie w całej Polsce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 21:30
Polska państwem prawa czy bezprawia? Czy Sejm RP - VIII kadencji coś zmieni?
Pokrzywdzeni przez prokuratury i sądy niecierpliwie czekają na zmiany.  Niestety drepczemy w miejscu i odbijamy się od betonowego muru partyjniactwa.
 
W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie zebrało się 88 przedstawicieli różnych środowisk obywatelskich z całego kraju.
Przyjęliśmy deklarację i utworzyliśmy Społeczny Ruch Naprawy wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju państwa. Kto chce - niech się przyłącza:

Poniżej: deklaracja założycielska Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju Państwa. Wydaliśmy też gazetę RAPORT którą możemy Państwu przesłać.

17425844 1644585278888972 5783063196638197055 n


1.  Uznając, że naprawa wymiaru sprawiedliwości (prokuratury i sądów), a także innych niewłaściwie funkcjonujących instytucji Państwa Polskiego – jest sprawą wszystkich obywateli, powołujemy otwarty, społeczny ruch, którego celem będzie organizowanie publicznej debaty, wyrażanie stanowiska w ważnych sprawach i wpływanie na opinie publiczną w celu przyjęcia akceptowanych społecznie rozwiązań.
2.  Ruch jest otwarty dla wszystkich obywateli, przekonanych o konieczności zmian ustrojowych bez względu na ich światopogląd.
3.  Ruch jest otwarty tzn. nie posiada władz, każdy może do jego działań przystąpić, nikogo nie wolno wykluczyć. Dla koordynowania działań Ruchu w skali kraju powołujemy koordynatorów krajowych w osobach posłów Jerzego Jachnika i Janusza Sanockiego
4.Koordynatorów wojewódzkich wyłonią Społeczne Komitety i Stowarzyszenia działające na terenie danego województwa.
5.  Inicjatywy – w ramach Ruchu - może podejmować każdy.
6. Ruch Obywatelski może podejmować współpracę z ugrupowaniami politycznymi w tym z ugrupowaniami posiadającymi reprezentację w parlamencie. Formy tej współpracy określą porozumienia zaakceptowane przez uczestników Ruchu. 
7. Za główną sprawę ustrojową uznajemy naprawę wymiaru sprawiedliwości – jako najbardziej dotkliwą dla wielu tysięcy obywateli. 
8. Oprócz zmian ustawowych będziemy dążyć do powołania komisji, która dokonałaby weryfikacji – kwestionowanych przez poszkodowanych obywateli - orzeczeń sądowych zapadłych w III RP. 
9.  Uznajemy także pilną konieczność zmiany prawa wyborczego w taki sposób by przywrócić obywatelom bierne prawo wyborcze.
10. Widzimy też potrzebę zagwarantowania obrony praw obywatelskich na płaszczyźnie ekonomicznej - rozwiązania problemów osób, które zostały pokrzywdzone przez system bankowy.
Warszawa, dnia 26 marca 2017 r.

 
Janusz Sanocki i Jerzy Jachnik w programie o Prokuraturze RP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 10:11

Studio Polska o prokurarurze - 1.04. 2017. Prokuraturę należy zlikwidować i budować od nowa. Od 2000 r. do 2017 r. nic się nie zmieniło.

http://vod.tvp.pl/29459753/01042017-cz-1

 

 
Jerzy Jachnik: Po co zaostrzać kary, skoro nie są stosowane równo dla wszystkich. W Polsce są wobec prawa równi i równiejsi? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:48

Po co zaostrzać kary, skoro nie są stosowane równo dla wszystkich - bo są równi i równiejsi? Jak to możliwe, że oszust, który wyłudził VAT na 30 mln. zł, ma wyrok karny, a kara nadal nie jest egzekwowana. Wypowiedź posła  Jerzego Jachnika  podczas 38 posiedzenia Sejmu w dniu 23.03.2017 r.  Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1382 i 1387) (3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i kół)

 

 
Moralnosć i etyka b. prezesa TK Jerzego Stępnia. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 marca 2017 12:08

Moralność i etyka znanego polskiego sędziego. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień jeszcze w 2013 r. ubolewa nad niewystarczającą jego zdaniem kontrolą wymiaru sprawiedliwości w Polsce. - Nie ma bezpośredniej kontroli narodu nad sędziami. Kontrola jest poprzez Krajową Władze Sądownictwa, poprzez parlament. W USA są takie komisje obywatelskie, które kontrolują sędziów, mi by się to bardzo podobało. Wydaje mi się, że władza sądownicza jest za mało kontrolowana w Polsce - twierdzi. A dzisiaj co mówi ? Jak to nazwać ?

 

 
Relacja z konferencji prasowej nt. przedsiębiorczości w TVP 3 Katowice. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 22:32

Dziś odbyło się spotkanie  posłów Marka Jakubiaka i Jerzego Jachnika z  przedsiębiorcami w Bielsku Białej. Zdaniem posłów Kukiz '15 największe polskie partie  myślą wyłącznie o walce politycznej, tym samym lekceważąc problemy gospodarcze. Taka postawa to zdaniem posłów Kukiz 15 przyczyna zbyt wolnego rozwoju gospodarczego.Relacja z konferencji prasowej  w TVP 3 Katowice.

http://katowice.tvp.pl/29680405/27032017-godz2130

 

 
Kukiz 15 w Łodzi PDF Drukuj Email
wtorek, 28 marca 2017 15:43

Zdjęcie użytkownika Piotr Apel - Biuro Poselskie.

 
Jerzy Jachnik o rządowym projekcie zmian w Kodeksie karnym za oszustwa VAT . PDF Drukuj Email
czwartek, 23 marca 2017 00:19

 
Jerzy Jachnik na Komisji Petycji o bezprawnym pobieraniu VAT przez komorników,. PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 15:55

         

                                                            Uwaga!
Osoby które mają postanowienia Sądu o bezprawnym pobieraniu VAT  przez komorników proszone są o przesyłanie postanowień Sądu (kserokopii lub skanu ) wraz z nazwiskiem danego komornika na  podany poniżej  adres  mailowy Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Według przedstawiciela ministerstwa sprawiedliwości komornik,który pobiera VAT od czynności komorniczych pomimo postanowienia Sądu, działa bezprawnie. Dany komornik powinien pieniądze zwrócić i mieć postępowanie dyscyplinarne.Całość wypowiedzi przedstawiciela Ministerstwa Sprawiedliwości na Komisji Petycji w dniu 22.02.2017.

 

 

 

 
Jerzy Jachnik w Programie Minęła Dwudziesta 21.03.2017. PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 14:20

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło opublikowała na swojej stronie Platforma. Trwają konsultacje opozycji co do jego ostatecznego kształtu. Po co ten wniosek jest składany i czy ma jakąkolwiek szansę na przyjęcie? Oceniają Joanna Lichocka (PiS), Andrzej Czerwiński (PO), Jerzy Jachnik (Kukiz’15) i Paweł Pudłowski (Nowoczesna). 

 Jerzy Jachnik w programie Minęła Dwudziesta mówi o przedsiębiorcach, którzy nie moga byćprzez Państwo traktowani jak potencjalni oszuści, zabawie w paskownicy czyli wotum nieufności dla rządu,oraz pomyśle Powołania  Wojewódzkich Rad Sądowniczych,które  byłby rzeczywistym udziałem społeczeństwa w wyborach sędziów .

Oglądnij całość https://vod.tvp.pl/29284836/21032017

 

 Znalezione obrazy dla zapytania jerzy jachnik

 
Jerzy Jachnik w programie Rozmowa Polityczna -17.03.2017 PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 15:11

17 marca 2017. Platforma Obywatelska zaprezentowała wniosek o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Grzegorz Schetyna jest kandydatem partii na premiera. W programie rozmowa z Pawłem Zalewskim (PO) i Jerzym Jachnikiem (Kukiz'15)

Oglądnij całosć: http://www.polsatnews.pl/wideo-program/rozmowa-polityczna-kandydat-schetyna_6396118/

Rozmowa polityczna

 
27 marca - zapraszamy na spotkanie dla przedsiębiorców z posłami Kukiz 15 w Bielsku Białej . PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 18:44

Razem możemy więcej!! Zapraszamy na konferencję dla przedsiębiorców. Oczywiście osoby niezajmujące się działalnością gospodarczą będą także mile widziane. Naszym gościem specjallnym będzie Grzegorz Nicia - pierwowzór bohatera filmu Układ Zamknięty.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności pod numerem  786-905-533. Liczba miejsc ograniczona.

Do zobaczenia 27.03.2017r. o godzinie 17.00 w Bielsku Białej.

Zapraszamy !

Biuro Posleskie Jerzego Jachnika ul.Cechowa 31 tel. 33 829 32 35.

Zdjęcie użytkownika Magdalena Kostuchowska.

 
26 marca w Warszawie spotkanie programowe Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 marca 2017 19:25

Szanowni Państwo!  - Członkowie Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości
które chcą wziąć udział w konferencji nt. naprawy wymiaru sprawiedliwości w Warszawie 26 marca.
Uprzejmie przypominamy o konieczności zgłoszenia uczestnictwa emailowo na adres:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do dnia 24.03.2017 r.

Miejsce konferencji:

Warszawa - Dom Polonii na Nowym Świecie . 
Rejestracja uczestników od 10.00. Początek konferencji: godz. 11.00

Zgłoszenie zostanie potwierdzone mailem – udział w konferencji tylko dla osób, które dokonały zgłoszenia i otrzymały potwierdzenie.

Zapraszają posłowie:Janusz Sanocki i Jerzy Jachnik oraz Społeczne Komitety Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości.
Janusz Sanocki, Jerzy Jachnik

 
Forum 17.03.2017 r. Wniosek o dymisję rządu PO - wybudujmy piaskownice w sejmie. To właściwe miejsce na polityczne dysputy. PDF Drukuj Email
środa, 22 marca 2017 15:05

Jerzy Jachnik: Wnioskuję, żeby w Sejmie wybudować piaskownicę - ten wniosek nie ma żadnych szans, to jest zabawa w piaskownicę. Ten wniosek doprowadzi tylko do tego, że jedna strona będzie okładać drugą stronę. Stracimy czas i na tym się skończy. 
Ludzie w Polsce czekają na coś innego. Co wam daje to okładanie? Co to daje? Pytam się.

W programie m.in. o wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu oraz instrukcji szefa koncernu Ringier Axel Springer dla polskich dziennikarzy pracujących w koncernie. W studiu: Piotr Zgorzelski (PSL), Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna), Tomasz Lenz (PO), Jacek Sasin (PiS), Jerzy Jachnik (Kukiz’15) i Iwona Michałek (Polska Razem).

  Oglądnij całość:https://vod.tvp.pl/29541113/wynik-wyszukiwania

 
 
 
 
 
 
 
 
Czy o sądach wolno rozmawiać PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 21:11

Jerzy Jachnik:"Od blisko 30 lat nie udało się zbudować takiej ścieżki dojścia do zawodu sędziego, która dawałaby obywatelom poczucie, że jego sprawy osądzają najlepsi z najlepszych."

Z trójpodziałem władz jest niestety tak, że wszystkie trzy są teoretycznie równe (konstytucja mówi o ich równowadze), ale jedna jest równiejsza. Bo tylko jedna nie ma nic wspólnego z decyzjami suwerena. Tylko jedna może się nie przejmować art. 4 ustawy zasadniczej, zgodnie z którym „władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu”, a ów naród sprawuje tę władzę „przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Władzą zależną przede wszystkim od samej siebie jest ta sprawowana przez sędziów, a nazywana wymiarem sprawiedliwości. Tu naród nie ma wiele do powiedzenia – ani przez swoich przedstawicieli, ani bezpośrednio.

 
Barbara Kasprzycka
 
Przepisy zmieniają się zdecydowanie za często PDF Drukuj Email
wtorek, 21 marca 2017 21:06

Profesor Stanisław Waltoś w błyskawicznym tempie uaktualnił podręcznik do procesu karnego.

Rzeczpospolita": Procedurą karną zajmuje się pan przez ponad pół wieku. I niejedno pan widział. Jak pan ocenia odwrót od kontradyktoryjnego procesu?

profesor Stanisław Waltoś: Źle. I to z dwóch powodów. Po pierwsze, odwrót od reformy nastąpił, gdy rozpoczęło się jej wcielanie w życie. Nie dano jej szans, aby zaczęła działać. A wydano mnóstwo pieniędzy na szkolenia i oprzyrządowanie reformy. Po drugie, nastąpił powrót do systemu, w którym sąd, czyli w praktyce w znakomitej większości wypadków jeden sędzia, zobowiązany jest do angażowania się w dochodzenie do prawdy. Na nim z powrotem spoczywa odpowiedzialność za wyjaśnienie wszystkich ważnych okoliczności sprawy. Gdy prokurator jest nieobecny na rozprawie lub nie jest aktywny, na sądzie spoczywa wówczas obowiązek przeprowadzania dowodów z urzędu. Wchodzi on zatem w rolę prokuratora. Powrót do starego systemu spowoduje poza tym ponowne przewlekanie się procesów.

Prof. Stanisław Waltoś

 

Cały artykuł  http://www.rp.plhttp://www.rp.pl

 
W spółkach skarbu państwa nadal bez zmian. PDF Drukuj Email
niedziela, 19 marca 2017 12:03
 
 
Zdjęcie użytkownika Daniel Hausner.
 
Paweł Kukiz w programie " Przybliżenie " 17.03.2017 PDF Drukuj Email
sobota, 18 marca 2017 12:01

 

 
Czy tak stworzona bezpłatna pomoc prawna jest efektywna? PDF Drukuj Email
czwartek, 16 marca 2017 16:42

Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki o bezproduktywnej i drogiej Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Średnio na jeden punkt pomocy prawnej dziennie pomoc dostaje tylko jedna osoba.Dyskusja toczyła się na Komisji Samorządu Terytorialnego Polityki Regionalnej.Warto uważnie posłuchać.

Jedna porada prawna w ramach Ustawy o Nieodpłatnej Pomocy Prawnej kosztuje Skarb Państwa poprzez udzielanie dotacji dla Kancelarii Adwokackich 220 zł, a dla Stowarzyszeń (gdzie poradnictwa tez muszą udzielać prawnicy) 280 zł Jest skandaliczna stawką, całkowicie nie rynkową i wyrzucaniem pieniędzy publicznych w błoto. Należ y pamiętać jednocześnie ,że bezpłatne poradnictwo prawne przysługuje wyłącznie osobom do 26 r. życia i od 65.Objęte poradnictwem mogą być osoby korzystające z MOPS. Przedział wiekowy jest ustalony fikcyjnie,gdyż nie obejmuje wieku średniego,gdzie najbardziej potrzebne są porady prawne.


 
Zobaczcie kto z posłów stoi na straży praworządności TK i sądów. PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 23:21

W Sejmie RP powstał super Zespół do Spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności. z jeszcze ciekawszym składzie. Jak widać bezprawie będzie się mieć nadal dobrze.

Gasiuk-Pihowicz /N/ przewodnicząca
Myrcha Arkadiusz /PO/ wiceprzewodniczący
Wilk Jacek /Kukiz15/ wiceprzewodniczący
Paszyk Krzysztof/PSL/ wiceprzewodniczący

A oto jego członkowie:


Brejza Krzysztof /PO/

BorysBudka Borys /PO/

BarbaraDolniak Barbara /N/

Jerzy Fedorowicz Jerzy /PO/ (senator)

JerzyMeysztowicz Jerzy /N/ Możdżanowska Andżelika /PSL/

Pampuch Mirosław /N/

Michał Stasiński / N/ WitoldZembaczyński Witold /N/

 

Szcegóły:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=401

 
Reforma sądów Z. Ziobry to sukces czy porażka ? PDF Drukuj Email
wtorek, 14 marca 2017 23:16
Sama idea zmian jest dobra. Niestety szczegóły proponowane przez min. Z. Ziobrę są fatalne. Zaś skarga do Komisji Europejskiej Pierwszego Prezesa SN M. Gersdorf świadczy o tym, że nie ma pojęcia co dzieje się w sądach powszechnych i administracyjnych.
 
1.Chcemy woboru składu Krajowej Rady Sądownictwa przez obywateli.
2. Chcemy wyboru sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych.
3. Chcemy publikacji na 30 dni wcześniej na stronach sądów lub KRS a także prokuratur sędziów i prokuratorów, którzy mają awansować. Niech ich obywatele ocenią.
4. Chcemy wprowadzenia jasnego systemu skargowego w Polsce.
5. Chcemy jasnego systemu kar dla sędziów i prokuratorów łamiących prawo
6. Chcemy weryfikacji wyroków sądów do 2000 r.
 
Wiecej o reformie min. Z. Ziobry.:
 
 
Jerzy Jachnik w programie minęła dwudziesta -7.03.2017. PDF Drukuj Email
środa, 08 marca 2017 17:12

Słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że Niemcy deklarowali, iż nie poprą Donalda Tuska jeśli sprzeciwi się Polska i zmianę tego stanowiska komentują Joanna Lichocka (PiS), Jerzy Jachnik (Kukiz’15), Paweł Rabiej (Nowoczesna) i Jarosław Urbaniak (PO). Kontrowersje wokół dwóch kandydatów z Polski na szefa Rady Unii Europejskiej nie ustają. 
W drugiej części programu przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold o kolejnych wątkach w wyjaśnianiu tej afery. Okazuje się, że już w 2010 r. ABW wiedziała o podejrzanej działalności tej piramidy finansowej.

 

Oglądaj całość https://vod.tvp.pl/29081765/07032017

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 151


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

dietaraj.pl dieta,odchudzanie,dietetyk,poradnia dietetyczna,pracownia dietetyczna,dietetyk kliniczny,dietetyk dziecięcy,Bielsko-Biała,Żywiec,Skoczów stomatologia bielsko-biała,dentysta bielsko-biała, leczenie kanałowe bielsko-biała pakowanie konfekcjonowanie bielsko-biała rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure