piątek, 21 lipca 2017
Afera łapówkarska - brali prokuratorzy, urzędnicy, politycy PDF Drukuj Email
środa, 20 kwietnia 2016 13:26

Od lat przedstawiamy dowody i powtarzamy, że prokuratorzy bardzo ciężko pracują, bo z mafią balują. Niemal 350 tys. zł miał dostać emerytowany prokurator. Była szefowa rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej Anna H. miała dostać 150 tys. zł bezzwrotnej pożyczki oraz sfinansowanie auta za 100 tys. zł. Nadal jest chroniona immunitetem. Śledczy zwrócili się o jego uchylenie ponad pół roku temu. Więcej...

Państwo teoretyczne ale mafia prawdziwa

 
Samotna mama sześciorga dzieci idzie do więzienia za 100 zł mandatu PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2016 11:33

Za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie i 100 zł kary policja doprowadzi kobietę do więzienia, a 30-milionowy oszust z prawomocnym wyrokiem karnym pozbawienia wolności od dwóch lat cieszy się wolnością, prowadzi nawet kancelarię radcy prawnego i chodzi do sądu - ale nie może iść do więzienia, bo jest chory. Przypominamy...

polska temida4568

Zapamiętajmy nazwisko sędzi z Wągrowca - Renata Nowakowska

Wezwanie do odbycia kary4578

 
Sądowy kabaret PDF Drukuj Email
niedziela, 17 kwietnia 2016 01:47

swieta krowa mStraszna kara dla sędziego za wyznaczenie rozprawy po 2 latach - został upomniany.

Sędzia nie musi dokonywać skomplikowanych analiz, aby podjąć w sprawie prawidłowe i terminowe czynności. Wystarczy, że zastosuje się wprost do treści przepisów.

Sprawa dotyczyła sędzi sądu rejonowego, który po odwołaniu w dniu 27 czerwca 2012 r. rozprawy w sprawie karnej wyznaczonej na dzień 28 czerwca, zamiast niezwłocznie
wyznaczyć kolejny termin rozprawy, to w sprawie nic nie zrobiła aż do 4 września 2014 r. Dopiero wtedy wydała zarządzenie o wyznaczeniu terminu rozprawy na dzień 9 października 2014 r.

Sprawą zajął się rzecznik dyscyplinarny zwracając uwagę na przewlekłość w rozpoznaniu sprawy. I wskazał na naruszenie art. 107 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. 2001 nr 98 poz. 1070 ze zm.) Przepis mówi, że za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu, sędzia odpowiada dyscyplinarnie. Na rozprawie obrońca obwinionej sędzi i ona sama złożyli wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie sędzi kary dyscyplinarnej upomnienia bez przeprowadzania postępowania dowodowego. Rzecznik dyscyplinarny przychylił się do tego stanowiska i taki też wyrok wydał sąd apelacyjny. Więcej...

 
Rodziny zastępcze PDF Drukuj Email
niedziela, 17 kwietnia 2016 01:27

Dwa dni przed porodem pracownik socjalny odwiedził rodzinę w mieszkaniu i powiedział, żeby po narodzeniu dziecka zgłosić się do OPS-u w celu uzyskania jakiejś pomoc. Ojciec zgłosił się do urzędu, nie wiedząc, że pracownik socjalny wystosuje do sądu pismo o "zabezpieczenie dziecka". Napisał, że rodzice nie posiadają wyprawki, choć takowa była i brakowało tylko wózka. Tajemnicę poliszynela stanowi swoisty biznes prowadzony przez rodziny zastępcze nierzadko powiązane z opieką społeczną. 

rodzina zastępcza678

Prokuratorzy barbarzyńcy też biorą udział w tym procederze. W tym przypadku dzięki zorganizowaniu się ludzi i sprzeciwowi udało się obronić dziecko i rodzinę.

 

Więcej…
 
MS Z. Ziobro jest bardzo zadowolony ze szkoły sędziów i prokuratorów PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2016 11:45

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zachwala Węgrom Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury. Pytamy ZA CO? Z. Ziobro zaznaczył, że pierwsze efekty kształcenia przyszłych kadr wymiaru sprawiedliwości są bardzo dobre (!) Poparł inicjatywę Dyrektor Małgorzaty Manowskiej budowania systemu kształcenia przyszłych sędziów i prokuratorów przez tę szkołę. Więcej...

 
Jak zachowa się sąd administracyjny i gdzie jest prokuratura? PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2016 11:58

MOPR chce wyłudzić prawie 50 tys. zł za jeden nocleg w pogotowiu opiekuńczym córki pani Renaty. Zobacz reportaż

mopr 5673

 
PodziemnaTV: Dlaczego tak mało zarabiasz? PDF Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 14:59

podatki5678

 
Prokurator Zbigniew T. z Bielska - Białej znowu atakuje. Byłem naocznym świadkiem jak świadek w sądzie zeznawał o wręczaniu mu łapówki. Co na to Zbigniew Ziobro ? PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2016 19:17

Prokurator prokuratury okręgowej Zbigniew T. w 1994 r. zabił człowieka. Potem bronił wielomilionowego oszusta z Bielska Białej - Jana N. , który pomimo 30 milionowych oszustw i prawomocnego wyroku 5,5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności  nadal jest na wolności. Mało tego prowadzi kancelarię radcy prawnego - ale nie może iść do więzienia bo jest chory.  Pytam za ile jest ta choroba ? 

Ba,  próbował wsadzić do więzienia ofiarę swojej przestępczej działalności Jerzego Jachnika, który walczył 10 lat o uniewinnienie.  Został co prawda uniewinniony ale stracił dorobek życia.  

Oszust miał znajomości aż w Kancelarii Prezydenta. Jego syn, zaraz po studiach odtrzymał pracę w MON i mieszkanie z MON w Warszawie - choć był z Bielska !!! Co na to obecny szef MON -  Macierewicz ?

Nikt nigdy nie ścigał oszusta.  A ten poprzez znaną już metodę mafijnej pralnii  pieniędzy usadowił się w znanej klinice w Żorach  - piorąc wyprowadzone 30 milionów zł. ze   spółki Jan& Berg w Bielsku-Białej.  

Minęło parę lat. I co ? Ten sam prokurator Zbigniew T. znalazł kolejną ofiarę wg tego samego scenariusza.  Znowu ochrania prawdopodobnego przestępcę. Znowu oskarża innych po to aby przestępca nie oddał kolejnych 5 mln. zł. 

 A  pamiętam dobrze 2004 r, kiedy Sąd Okręgowy w Katowicach nie pozbawił prawa wykonywania zawodu prokuratora Zbigniewa T. - twierdząc, że to znakomity prokurator a zabicie człowieka po pijanemu to przypadek.  Wyrok uległ zatarciu a prokurator w czasie wyroku oskarżał innych w Prokuraturze rejonowej w Jastrzębiu. Po zatarciu kary wrócił do tego samego procederu.   No i mamy efekty.  Przeczytajcie  co robi w ostatnich latach. Znowu jak się zdaje ochrania oszustów.

 

50001 

 
Jak to było z Trybunałem Konstytucyjnym 25 maja 2015 r. !!! PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2016 14:53

W grudniu 2015 r. stało się to co stać się musiało.

 
Partiokracja = sądokracji. Obie patologie VON. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2016 23:06

Kolejny klan sędziów po Sądzie Apelacyjnym w Katowicach - o nazwie Krajowa Rada Sądownictwa bawi się w politykę. To kolejny dowód na to: kogo reprezentują w Polsce sędziowie sądów powszechnych.

Nagle polscy sędziowie doszli do wniosku, że to oni a nie sejm i senat stanowią władzę ustawodawczą w Polsce. To o czym uprzedzamy od 16 lat staje się faktem. Polskim sędziom mało władzy i bezkarności w sądach. Teraz chcą władzy w Polsce.


Oto stanowisko KRS:
Krajowa Rada Sądownictwa stwierdza, że:
- zgodnie z art. 190 pkt 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 
- Ustawowym obowiązkiem Prezesa Rady Ministrów jest opublikowanie każdego ogłoszonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego opublikowanie zarządził Prezes Trybunału Konstytucyjnego (art. 105 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, Dz. U. z 2015 r., poz. 1064 ze zm., art. 9 ust. 1 pkt 6 oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, Dz. U. z 2015 r., poz. 1484 j.t. ze zm.).
Brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie pozbawia go mocy powszechnie obowiązującej i nie zwalnia nikogo z jego stosowania.

 
Zdjęcie użytkownika Afery i Bezprawie - aferyibezprawie.org.
 
Konferencja Bezbronność i bezradność państwa wobec zemsty sądów! PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2016 12:05

rkw logoW dniu 06 kwietnia (środa) 2016 r. godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się  otwarte spotkanie publiczne oraz konferencja prasowa, w której wezmą udział:

- Zenon Nowak, Rafał Mossakowski, Grzegorz Senatorski, Marcin Berghauzen, Marcin Dybowski, Paweł Hermanowski, skazani uczestnicy protestu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, wobec których albo toczą się jeszcze postępowania na skutek zażaleń prokuratury albo wobec których zapadły już prawomocne wyroki a Kancelaria Prezydenta opóźnia się z wydaniem decyzji o prawie łaski;

- rodzina Kołakowskich, wobec której trwa postępowanie sądowe za protest wobec parady propagującej dewiacje seksualne i deprawację naszych rodzin a przede wszystkim dzieci;

- Marek "Marecki" Majcher uczestnik protestu "z krzesłem", oskarżonym o zamach krzesłem na prezydenta Komorowskiego;

- Marcin Falkowski uczestnik protestu związanego z "aferą taśmową", skazany za to samo, za co inni zostali uwolnieni;

Zapraszamy na otwartą dysputę, co się dzieje w naszym Kraju a przede wszystkim z wymiarem sprawiedliwości po wielkim zwycięstwie na jesieni 2015 roku? Dlaczego osoby kierujące się w swym działaniu patriotyzmem i sprawiedliwością nadal są prześladowani przez prawo i NIE ONI mogą się cieszyć z opieki państwa polskiego.

 
Sędzia łapówkarz przyłapany, ale bezkarny PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2016 11:45

7 lat temu przewodniczący wydziału karnego kościerzyńskiego sądu został przyłapany na gorącym uczynku przyjmowania łapówki. Przez 10 lat przyjął 100 tys. zł w zamian za odraczanie wykonania kary. Do dzisiaj pozostaje sędzią i pobiera pensję. Sąd dyscyplinarny dla sędziów nie zgodził się na jego aresztowanie. Rzecznik dyscyplinarny nie zdecydował się również na wystąpienie do sądu o usunięcie łapówkarza z zawodu.

 

Ile trzeba mieć kasy i układów w bielskim sądzie, aby radca prawny pomimo prawomocnego od kilku lat wyroku 5,5 lat pozbawienia wolności, mógł występować w sądach i buszować w bielskich  knajpach?! 

 
Konferencja naukowa czy lobbing komorników w Sejmie RP - 4.04.2016 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2016 08:11

 
Skandaliczna uchwała śląskich sędziów. A my pokrzywdzeni twórzmy Konstytucję narodową - naszą. Nic o nas bez nas. PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 09:35

Śląscy sędziowie do premier: Wykonaj obowiązek, publikuj wyrok TK

Cały tekst:   Gazeta Wyborcza  

Sędziowie czy politycy ?  Swoim zachowaniem sędziowie ze Ślaska dowodzą  kolejny raz  kim są i kogo reprezentują. Dowodzą także, że ich konstytucyjna niezawisłość to czysta fikcja.  Potwierdzają, że zawsze prezentowali i nadal prezentują układ zamknięty.

Wolał bym aby podjęli uchwałę, że skończą ze stronniczymi wyrokami i podejrzanymi układami.

Swoją skandaliczną uchwałą dowodzą, że to w sądownictwie powszechnym powinno dojść do pilnych zmian.

Jeszcze tak niedawno nie wiedzieli co w Konstutucji jest zapisane a teraz nią machają.

Należy być pewnym, że teraz wysypią się uchwały kolejnych sędziów z kolejnych apelacji. Tymczasem my wszyscy pokrzywdzeni przez mafie sądowniczo - prokuratorskie musimy włączyć się w budowe nowej - narodowej i obywatelskiej Konstytucji RP. 

W styuczniu doszło do pierwszej konferencji w sejmie RP organizowanej przez Zespół Parlamentarny do zmiany Konstytucji RP. Zgodnie z jej wnioskami mieliśmy powoływać w całej Polsce obywatelskie zespoły interwencyjne. Powstała także  ankieta dotycząca wymiaru bezprawia w Polsce.

Ale aby coś zmienić my obywatele w terenie musimy takie zespoły tworzyć a ankiety wypełniać i wysyłać do zespołu.  Bez Waszej aktywności i braku ankiet nie będzie nowej Konstytucji ani zmian w wymiarze bezprawia.

 

Wejdź na stronę i wypełnij.

https://nowakonstytucja.org.pl/

https://nowakonstytucja.org.pl/dokumenty/

kornel-morawiecki-1-800x445Szanowni Państwo!

Sprawa nowej konstytucji nie może być sprawą tylko polityków. To powinna być nasza, obywatelska konstytucja – dlatego właśnie do Państwa się zwracamy o uczestnictwo w jej przygotowaniu.

Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie przez wskazanie (podkreślenie) tej odpowiedzi, która jest Państwa zdaniem właściwa.

Prosimy także o zachęcenie do wypełnienia ankiety przez państwa znajomych, przyjaciół, rodzinę.

Wypełniona ankietę prosimy dostarczyć do jednego z naszych biur lub przesłać na adres: ul. Prudnicka 3; 48-304 Nysa Biuro Poselskie Posła Janusza Sanockiego koordynującego akcję.

Kornel Morawiecki

 

Posłowie - prawnicy udają Greka, czyli nowelizacja KPK

 

 
31. marzec - w sejmie z Januszem Sanockim PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 09:33

 

 
Kiedy zapłacimy za wydychany dwutlenek węgla? PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 07:48

Przedsiębiorcom, którzy posiadają pojazdy służbowe, wózki widłowe lub kotłownie w budynkach i nie złożyli do 31 marca opłaty oraz sprawozdania za wyemitowane spaliny u marszałka województwa grozi grzywna.

Jeśli firma nie płaciła za środowisko również w poprzednich latach, będzie musiała uregulować zaległość za pięć lat wstecz. Należy rozliczać się także z zanieczyszczeń wprowadzonych do powietrza przez pojazdy wzięte w leasing. Stawki na każdy rok ogłasza minister środowiska w obwieszczeniu.

Jak obliczyć kwotę? Przeczytaj...

podatki daniny od zanieczyszczen 3467588

 
Prokurator gwałcił chłopca PDF Drukuj Email
sobota, 02 kwietnia 2016 17:24

W krakowskiej prokuraturze od kilku lat toczy się śledztwo w sprawie molestowania seksualnego nastoletniego Karola przez prokuratora Andrzeja W. (syna sędziego) z Prokuratury Rejonowej w Końskich. 

Prokuratura w sprawie przestępstw przeciwko wolności seksualnej małoletnich poniżej 15 roku życia przesłuchała około stu świadków. Ujawniło się więcej pokrzywdzonych...

prokurator uwaga 34526

 
"Dobrzy, szlachetni sędziowie i czarne owce" PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 10:19

Wypowiedź przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisława Piotrowicza (PiS).
Jak widać nie tylko Małgorzata Wassermann uważa, że „czarnych owiec” w tzw. wymiarze sprawiedliwości jest naprawdę niewiele https://www.youtube.com/watch?v=qhW4ILxSgPk

 
Poseł Jerzy Jachnik miażdży komorników PDF Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2016 09:43

Jerzy Jachnik sprowadza komorników - lobbystów na ziemię podczas Ogólnopolskiej konferencji "naukowej" - Status komornika sądowego. Wyzwania współczesności 4.04.2016 r.

 
Komunizm wprowadzali gangsterzy. Do dzisiaj są w instytucjach publicznych PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2016 14:55

Kilka słów prawdy wypowiedzianych... w Sejmie! Wystąpienie posła Tomasza Jaskóły.

Można domniemywać, że komunizm tak naprawdę jeszcze w Polsce trwa w zakamuflowanej formie, a współcześni sędziowie, wywodzący się z dawnych, komunistycznych jeszcze nominacji lub będący dziećmi beneficjentów epoki rządów PPR – PZPR, konsekwentnie bronią i ochraniają swych kolegów – zbrodniarzy w togach. Taka bandycka solidarność po latach okazuje się bardzo trwała.
Dotychczas udokumentowano, że w PRL popełniono około 2000 zbrodni sądowych, niezgodnych nawet z ówczesnym komunistycznym prawem. Standardowym oskarżeniem w takich przypadkach dla sędziów jest zabójstwo, dla prokuratorów – podżeganie do zabójstwa. Dotychczas osądzono i skazano na symboliczne wyroki nielicznych, najbardziej znanych katów z UB, nigdy jednak nie odpowiadał sędzia, który wydawał wyroki pod ich dyktando. Symbolicznym zadośćuczynieniem dla prześladowanych w latach stalinizmu była uchwalona w 1998 roku nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, pozwalająca na odbieranie przywilejów emerytalnych sędziom i prokuratorom, którzy w latach 1944 – 56 pracowali w organach represji PRL i ZSRR. Ich emerytury powinny być zmniejszone średnio o ok. tysiąc złotych...

Po 1989 r. politycy głosili hasło: "Środowisko sędziowskie samo się oczyści"... 

 
Wystąpienie prezydenta Węgier nt. "uchodźców" PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 21:53

Najwidoczniej Polacy nie zasłużyli jeszcze na takiego przywódcę.
Zbierz podpisy ws. referendum - formularz http://dzienreferendalny.pl/wykaz-obywateli-referendum.pdf

 
Za błędnie naliczony podatek urzędnik ukarany... szkoleniem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 marca 2016 22:40

Odpowiedź na interpelację poselską dot. mężczyzny naprawiającego samochody rolnikom w zamian za żywność. Przykładowo od rybaka, któremu wymienił olej w samochodzie, dostał 10 kg fląder. Od rolnika, któremu naprawił świece i wymienił klocki hamulcowe, otrzymał 15 kg ziemniaków i 30 jajek. Skarbówka naliczyła mężczyźnie dodatkowy podatek, uznając, że powinien zarejestrować działalność gospodarczą.

Jeśli sąd nie stwierdzi rażącego naruszenia prawa, urzędnik nie poniesie odpowiedzialności za błędną decyzję. Taka jest konkluzja odpowiedzi ministra finansów.

urzednicy bezkarni4567

 

Więcej…
 
Spotkanie z posłami Jerzym Jachnikiem i Potrem "Liroyem" Marcem w Cieszynie 21 marca 2016 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 marca 2016 19:26

"Wzięliśmy się za ustawę 1066 o bratniej pomocy"

"O osiągnięciach w ciągu 4 miesiecy kadencji i celach"

"O górnictwie, upadku zakładów i wyprowadzaniu majątku"

"Liroy: postawiłem na 1 kartę, bo nie ma nic ważniejszego niż przyszłość naszego kraju"

"O mediach, polskiej muzyce i sztuce, pakiecie dla artystów i nowej telewizji"

 
STOP "uchodźcom"! PDF Drukuj Email
piątek, 25 marca 2016 20:36

Jedziesz na święta do rodziny - zabierz ze sobą formularz na podpisy

referendum uchodzcy453

  POBIERZ http://dzienreferendalny.pl/wykaz-obywateli-referendum.pdf

 
Wesołych Świąt Wielkanocnych PDF Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2016 23:35

Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej

składa

wszystkim naszym Członkom, Sympatykom i Pokrzywdzonym przez bezkarnych

funkcjonariuszy publicznych najserdeczniejsze życzenia

spokojnych, zdrowych i wesołych

Świąt Wielkanocnych

 

 

 
Wywiad z Jerzym Jachnikiem - 21.03.2016 r. - Co się dzieje w Sejmie. PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 07:23

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 146


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure