poniedziałek, 01 maja 2017
Dramat pana Mariana: Muszę iść do urzędu udowodnić, że nie mam nóg PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 02:26

Jeżeli myślicie, że degeneracja tzw. urzędników ma jakieś granice, to wyprowadzam Was z błędu...

pan marian bez nog

 
Po co nam Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 01:35

Czy zawód sędziego powinien być "ukoronowaniem" zawodowej kariery prawnika z dużym doświadczeniem, czy nadal sędziami mają zostawać młodzi, niedoświadczeni ludzie po szkole?
Jakie powinny być procedury doboru nauczycieli akademickich, do których obecnie jest bardzo dużo poważnych zastrzeżeń? Konieczne są jawne awanse osób będących autorytetami, a nie ludzi pochodzących z nadania...
Czy sędzia ma otrzymywać nominację dożywotnią czy okresową?
Jakim badaniom i co jaki okres powinien być poddawany sędzia?

Wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu Jerzego Jachnika na 14. posiedzeniu Sejmu w dniu 17 marca 2016 r.
(Odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości 3:43)

 
Płacimy najwyższe koszty sądowe. UWAGA na spory z bankami PDF Drukuj Email
niedziela, 20 marca 2016 21:54

Uwaga na koszty sądowe w sprawach cywilnych w sporach z bankami! Najpierw za pozew zapłacimy mniej, ale po przegranym procesie stracimy więcej. Wystąpienie posła Jerzego Jachnika na 14. posiedzeniu Sejmu w dniu 17 marca 2016 r.
Mamy najdroższe sądy w Europie. W sporze cywilnym o 40 tys. zł koszty sądowe wynoszą średnio 750 euro. W Finlandii 223 euro, Szwecji 50 euro, a we Francji i w Hiszpanii nie ma w ogóle opłat.

 
Komornicy bezprawnie doliczają VAT. POWIADOM NAS! PDF Drukuj Email
sobota, 19 marca 2016 22:59

Poseł Jerzy Jachnik w dniu 17.03.2016 r. zapytał Prokuratora Generalnego i MS, czy zamierza ścigać karnie komorników, którzy wbrew prawu doliczają osobno do kosztów dłużnika podatek VAT, podnosząc w ten sposób wartość długu, a także czy prowadzone są prace nad nową ustawą o komornikach.
Zwracamy się do Państwa o przesyłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. informacji w jakich sprawach komornik doliczył bezprawnie VAT. Prosimy podać nazwę sądu, sygnaturę akt i nazwisko sędziego oraz komornika.
Sprawa jest bardzo pilna.

 
21.03.2016 r. godz.17 spotkanie w Cieszynie PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 22:23

Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy"
Rynek 12, 43-400 Cieszyn

 

Zdjęcie użytkownika Damian Machej.

 
Sąd na skraju załamania nerwowego. Biedni sądownicy nie mogą spać! PDF Drukuj Email
sobota, 19 marca 2016 12:01

Nie wiem czy to dobra, czy też zła wiadomość. Może zaczynają w końcu mieć wyrzuty sumienia?  A jednak nie chce mi się w ich wyrzuty wiarzyć!!! Niemniej wyniki badań potwierdzają to co mówimy od dawna:

Sędziowie, prokuratorzy i pracownicy tych instytucji muszą przechodzić okresowe badania psychiatryczne. Nie mogą nas przecież oskarżać i sądzić chorzy prokuratorzy i sędziowie.

Rozmowa z dr Katarzyną Orlak*. ( źródło Gazeta Wyborcza).

 

 

Tomasz Kwaśniewski: Przebadała pani pracowników polskich sądów. I co pani wyszło? 

Katarzyną Orlak: - Na przykład to, że nie mogą spać.

Koleżanka, która wcześniej analizowała inne grupy zawodowe, wcale nie łatwe, bo na przykład więziennictwo, powiedziała, że pierwszy raz widzi dane grupy zawodowej, w której sto procent ma problemy ze snem.

Sto procent!

Niemożliwe! 

- Dla mnie to też było zdumiewające, bo takich danych się nie ogląda. No i teraz może pan sobie wyobrazić, jak się prowadzi proces sądowy - czy też w nim się uczestniczy, bo ja nie mówię tylko o sędziach, ale też o protokolantach - kiedy jest się niewyspanym.

A dlaczego pracownicy sądów mają takie problemy ze snem? 

- Bo żyją w stresie. A z badań nad stresem wiemy, że jeżeli osoby mają do czynienia z trudnymi treściami, z dużą odpowiedzialnością, presją czasu, to takie właśnie objawy się pojawiają. W ogóle zaburzenia snu są jednym z pierwszych objawów zakłóceń stanu zdrowia psychicznego. Czy to lękowych, czy depresyjnych. No i niestety w przypadku pracowników sądownictwa czarno na białym widać, że te negatywne skutki zdrowotne już są.

Z naszych badań wynika, że przeszło jedna trzecia pracowników sądownictwa powinna się skonsultować ze specjalistą ze względu na doświadczane zaburzenia stanu zdrowia psychicznego.

Stres skraca życie. Jak organizm reaguje na życie w napięciu? Gdzie widać szkody?

Zaburzenia zdrowia psychicznego?! 

- Żebyśmy się dobrze zrozumieli. To nie chodzi o to, że oni są chorzy psychicznie. Oni po prostu doświadczają zaburzeń snu, zaburzeń koncentracji, lęków czy objawów charakterystycznych dla depresji.

A wie pan, jaki odsetek pracowników sądów mówi, że potrzebuje pomocy psychologicznej?

Jaki? 

Więcej…
 
Konferencja prasowa w sejmie w obronie Rafała Mossakowskiego PDF Drukuj Email
piątek, 18 marca 2016 13:03

Konferencja prasowa w sejmie w obronie skazanych za protest przeciwko skandalicznemu działaniu sędziów PKW podczas wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r.
Sędzia, która skazała Rafała Mossakowskiego wydawała surowe wyroki podczas stanu wojennego.
Apelujemy do wszystkich o wysyłanie listów z prośbą o ułaskawienie skazanych "za naruszenie miru domowego PKW " na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez formularz na stronie http://www.prezydent.pl/kontakt/
WZÓR wniosku

 
M. Wassermann: "Wcale nie jest tak źle z wymiarem sprawiedliwości" PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 11:42

Kolejny przedstawiciel władzy usiłuje nam wmówić, że w sądownictwie i prokuraturze wcale nie dzieje się źle i mamy do czynienia jedynie z przypadkami, w których wymiar sprawiedliwości nie funkcjonuje tak jak powinien, a ludzie CZUJĄ SIĘ pokrzywdzeni.
Znowu dowiedzieliśmy się, iż wszystkiemu są winne "czarne owce"...

 
Państwo sądokracji - ustawa o Krajowej Szkole Sądownictwa PDF Drukuj Email
czwartek, 17 marca 2016 07:34

Dzisiaj, tj. 16.03.2016 r. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka obradowała w temacie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Miałem tą nieprzyjemność, że siedziałem vis-a-vis sędziego, który w 2004 r. dokonał oszustwa sądowego na mojej osobie w SA w Katowicach. 
Świetne wystąpienie posła Janusza Sanockiego i prof. Krystyny Pawłowicz. Zaszokowała mnie postawa posłanki Małgorzaty Wassermann, która pouczyła mnie, że z polskim sądownictwem nie jest wcale tak źle! O dobrym samopoczuciu sędziów szkoda wspominać... Do nich nic nie dociera ani nie dotrze. To jest państwo sądokracji.

 

 Całe nagranie z posiedzenia komisji KLIKNIJ

 
Paweł Kukiz o Trybunale Konstytucyjnym PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 21:53

 
Porwanie dziecka czy układ zamknięty. PDF Drukuj Email
niedziela, 13 marca 2016 21:47

Sebastian Nadolski o swoim zatrzymaniu za rzekome porwanie syna. Warto poznać i wiedzieć jak działa układ zamknięty.

 
No i wyszło szydło z worka Nowoczesnej - Trybunał Konstytucyjny może robić co chce i jak chce!!! PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 17:45

Zdaniem posłanki Kamili Gasiuk – Pihowicz sędziowie Trybunału Konstytucyjnego są jak bogowie. Zresztą, posłuchajcie sami.

"Żaden organ konstytucyjny ani urząd nie ma prawa w Polsce do oceny merytorycznej wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ma moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne.

Nikt nie ma prawa oceniać czy ten wyrok zapadł zgodnie z prawem, czy skład sądu był prawidłowy czy nie. Nikt nie ma prawa kontrolowania czy ten wyrok spełnia jakiekolwiek wymogi, czy w jego ocenie jest opinią czy jest konkluzją ze spotkania towarzyskiego”.

A więc jaki wniosek:

chcemy zmienić Polskę musimy zmienić KONSTUTUCJĘ RP

https://www.youtube.com/watch?v=K5rwcHmfJmM

 
Ile trzeba zmienić, aby nic się nie zmieniło PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 23:54

Nowelizacja KPK
Prokuratura tą ustawą dostaje pełną władzę. Z drugiej strony proces jest dalej inkwizycyjny. Dalej będzie się kierować na badania psychiatryczne, nadal nie będzie się nagrywać i będzie się robić co się będzie chciało, dalej będą sale zamknięte, a posiedzenia tajne. Jeśli daje się prokuraturze dużą władzę, to musi być wprowadzona kontrola społeczna. Tej kontroli społecznej nie ma! Wszystko jest odrzucone, zatrzymane. Jak państwo chcecie to zmienić? Od dwudziestu lat utajniacie proces karny i robi to zarówno PO jak i PiS oraz zaczyna to robić Nowoczesna.

 

Zdjęcie użytkownika Barbara Bączkowska.

 
Bajki prokuratora Tomasza Tadli o pomocy ofiarom przestępstw PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 14:33

Gościem Polskiego Radia Katowice był Tomasz Tadla z Zespołu Prasowego Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. Prokurator opowiadał, jak dzielni, dobrzy prokuratorzy pomagają w Tygodniu Ofiar Przestępstw pokrzywdzonym i z urzędu wszczynają postępowania, gdy tylko uzyskają informacje o nieprawidowościach w funkcjonowaniu prokuratur.

Okazuje się, że zainteresowania prokuratora nie ograniczają się do balowania z mafią (ZOBACZ) i oskarżania niewinnych (PRZECZYTAJ), ale lubi on także uprawiać propagandę. 

Posłuchaj programu "KAWA NA ŁAWĘ", klikając zdjęcie

tomsz tadla4567627

 
Sejm przeciwko kontroli prokuratorów i sędziów. Nowy-stary KPK PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 02:03

Po drugim czytaniu w sejmie rządowego projektu odwrócenia kontradyktoryjnej reformy procedury karnej - WSZYSTKIE POPRAWKI (na komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodeksach) GŁOSAMI PiS, przy wstrzymujących się PO i NOWOCZESNEJ oraz jednym głosie za - KUKIZ'15, zostały odrzucone! Jak widać wszyscy są siebie warci. Boją się jak ognia jawności i dokumentacji.
Posiedzenie Komisji Nadzwyczajna do Spraw Zmian w Kodyfikacjach (NKK) - godz. 18 - 20,57 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/tran...

 
Do więzienia za "pieczątkę na dupie" urzędniczki. Rozprawa kasacyjna Witolda Jerzego Pisarskiego PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2016 00:40

 
"Projekt wyroku przed rozprawą, to normalność we wszystkich sądach" PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 12:00

Kolejne przykłady błazenady najwyższych przedstawicieli sądownictwa, potwierdzają opłakany stan wymiaru sprawiedliwości.
Mędrzec, wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Stanisław Biernat ujawnił nam maluczkim kulisy pracy sędziów. "Projekt wyroku przed rozprawą to normalność we wszystkich sądach i osoby które się znają dobrze o tym wiedzą" - usłyszeliśmy po wycieku projektu orzeczenia TK do prasy. Ciekawe, czy prof. uczy takiego postępowania swoich studentów?

 
21 marca otwarte spotkanie mieszkańców Cieszyna i okolic z posłami KUKIZ'15. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:37
Zdjęcie użytkownika Damian Machej.
 
Nie może być cienia podejrzeń, że sędziów dobiera się pod wyroki. Że sprawę dostaje „sędzia rozgrzany”, który osądzi ją zgodnie z wolą prezesa sądu czy kogoś wyżej. PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 00:42
Duża część Polaków postrzega sądy jako instytucję wrogą, zamkniętą, która istnieje sama dla siebie, choć wymiar sprawiedliwości ma służyć przede wszystkim obywatelom - mówi wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Warchoł w rozmowie z „Gazetą Polską”.

Jako prawnik wielokrotnie bronił Pan kibiców. Czy dlatego, że Pan także jest kibicem Legii Warszawa?
 
 
 
Pierwsza dobra wypowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości od 25 lat. PDF Drukuj Email
czwartek, 10 marca 2016 00:34

Najwyższy czas. Pierwszy krok do przodu. Kary finansowe dla sędziów !!! oraz wprowadzenie "społecznej kontroli" ich pracy – informuje wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rmf-fm-beda-kary-dla-sedziow-za-przewlekle-postepowania/k564w0

 
 
 
 
Robię to co zawsze mówiłem. Ale sukces zależy od Waszej aktywności. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:47

Zdjęcie użytkownika Barbara Bączkowska.

 

To wystapienie nie było zaplanowane. Nie mogłem jednak siedzieć cicho, kidy przedstawiciele KRS, Prokuratora Generalnego i innych winnych polskiego bezprawia nie wiedzieli o czym mówią. Oni po prostu odlecieli wg mnie w kosmos. https://www.youtube.com/watch?v=HgUzu0qhF64

 

 

 
Uwaga; nadal zbieramy podpisy o referendum w sprawie uchodźców !!! Potem będzie za późno. PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 23:13

Drodzy przyjaciele,

Informujemy o WIELKIM LICZENIU PODPISÓW dotyczącym poparcia wniosku o rozpisanie referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę "uchodźców" w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej: www.dzienreferendalny.pl/

UWAGA! AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW TRWA DALEJ!

PODPISY z okolic Bielako-Biała prosimy wysyłać  na adres:
Biuro Poselskie
Jerzego Jachnika
43-300 Bielsko-Biała
ul. Cechowa 31

 

 
Pracę którego Posła KUKIZ`15 oceniasz najlepiej? Oddaj głos i kliknij w zdjęcie – zostaw komentarz PDF Drukuj Email
niedziela, 06 marca 2016 22:44

Zapraszamy naszych Czytelników do udziału w głosowaniu, w którym oceniamy pracę posłów KUKIZ`15. W zabawie posiadają Państwo JEDEN głos, który można oddać na Posła, który Państwa zdaniem swoje obowiązki wykonuje najlepiej! 

 

Pracę którego Posła KUKIZ`15 oceniasz najlepiej? Oddaj głos i kliknij w zdjęcie – zostaw komentarz

 

 

 

 
Prewencyjne kontrole trzeźwości są niezgodne z prawem PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2016 10:05

kontrola trzezwosci 46378Problem osób siadających za kółko na "podwójnym gazie" pojawia się w mediach tak często, że laicy mogą odnieść wrażenie, iż jest to główna przyczyna wypadków. W rzeczywistości pijani kierowcy to tylko jeden z drugorzędnych problemów (nietrzeźwi uczestnicy ruchu spowodowali w 2014 r. 2 579 zwypadków, czyli 7,4 proc. ogółu).

W 2010 roku na polskich drogach - w ramach programu DRUID mającego określić liczbę uczestników ruchu drogowego pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających w państwach Unii Europejskiej - przeprowadzono ciekawe badanie. Cztery tysiące, wytypowanych losowo, polskich kierowców poddano testom na zawartość alkoholu i innych substancji psychoaktywnych. 

Okazało się, że tylko 1,47 proc. kierujących poruszała się pojazdem pod wpływem alkoholu. Dla porównania, średnia unijna uzyskana na podstawie danych z trzynastu krajów, była przeszło dwukrotnie wyższa i wynosiła 3,48 proc. Oznacza to, że skala problemu nie jest w Polsce nadzwyczajna.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się statystyka mówiąca o stężeniu alkoholu we krwi. Okazuje się, że aż 80 proc. kierowców przyłapanych na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu miało w organizmie mniej niż 0,5 promila. Oznacza to, że bez przeszkód mogliby się oni poruszać po drogach takich krajów, jak np.: Belgia, Dania, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Portugalia czy Słowenia. W każdym z nich dopuszczalny limit alkoholu wynosi właśnie 0,5 promila.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że w świetle obowiązujących obecnie przepisów, masowe akcje kontrolowania trzeźwości kierowców są... nielegalne! Otóż policjant ma prawo sprawdzić trzeźwość kierowcy w dwóch przypadkach. Gdy ma uzasadnione podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub gdy kierowca popełni wykroczenie. Żadna z tych przesłanek nie wchodzi w grę, gdy policjanci blokują drogę i sprawdzają trzeźwość wszystkich uczestników ruchu. A to oznacza, że wcale nie trzeba poddawać się woli policjanta i poddawać kontroli. Więcej...

 
1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - ofiar prokuratorsko - sędziowskich PDF Drukuj Email
wtorek, 01 marca 2016 10:28

podziemna armia powraca4567

Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta

Prof. H. Elzenberg - filozof, etyk, nauczyciel i mistrz Z. Herberta

 

Do dnia dzisiejszego żaden kat z PRL-owskiego wymiaru sprawiedliwości nie został osądzony i skazany za zbrodnie dokonane na polskich patriotach. Dlaczego? Po 1989 r. politycy głosili hasło: "Środowisko sędziowskie samo się oczyści"... 

Można domniemywać, że komunizm tak naprawdę jeszcze w Polsce trwa w zakamuflowanej formie, a współcześni sędziowie, wywodzący się z dawnych, komunistycznych jeszcze nominacji, lub będący dziećmi beneficjentów epoki rządów PPR – PZPR, konsekwentnie bronią i ochraniają swych kolegów – zbrodniarzy w togach. Taka bandycka solidarność po latach okazuje się bardzo trwała.
Dotychczas udokumentowano, że w PRL popełniono około 2000 zbrodni sądowych, niezgodnych nawet z ówczesnym komunistycznym prawem. Standardowym oskarżeniem w takich przypadkach dla sędziów jest zabójstwo, dla prokuratorów – podżeganie do zabójstwa. Dotychczas osądzono i skazano na symboliczne wyroki nielicznych, najbardziej znanych katów z UB, nigdy jednak nie odpowiadał sędzia, który wydawał wyroki pod ich dyktando. Symbolicznym zadośćuczynieniem dla prześladowanych w latach stalinizmu była uchwalona w 1998 roku nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, pozwalająca na odbieranie przywilejów emerytalnych sędziom i prokuratorom, którzy w latach 1944 – 56 pracowali w organach represji PRL i ZSRR.  Ich emerytury powinny być zmniejszone średnio o ok. tysiąc złotych.

 

"Historia Roja" w kinach od 4 marca

Pierwszy film fabularny o żołnierzach ostatniego powstania narodowego

Sprawdź, gdzie w twojej miejscowości odbędą się marsze, koncerty i wykłady KLIKNIJ

 
Zamiast rozliczenia i oczyszczania więcej władzy dla kontroli skarbowej i celnej PDF Drukuj Email
niedziela, 28 lutego 2016 10:39

kontrola skarbowa 546378Kontrolę celno-skarbową zakończy decyzja, od której nie będzie już przysługiwało odwołanie – przewiduje opracowany w MF projekt ustawy regulującej nowe uprawnienia fiskusa. Będzie można ją zaskarżyć od razu do sądu, ale zniknie druga instancja, czyli rozpatrzenie sprawy przez izbę skarbową lub celną. Ministerstwo uzasadnia takie rozwiązanie m.in. "potrzebą lepszego wykorzystania wysoko kwalifikowanych urzędników z izb" (co zakrawa na żart). 

W zeszłym roku na niemal 70 tys. odwołań od decyzji podatkowych izby skarbowe uchyliły prawie 18 tys., a więc 26 proc. Do sądów administracyjnych wpłynęło 28 tys. skarg.

Fiskus będzie też mógł blokować konto bankowe podatnika, gdy urzędnicy nabiorą podejrzeń, że jest przestępcą skarbowym i oszukuje na VAT na kwotę większą niż 50-krotność najniższego wynagrodzenia (92 500 zł). Dziś skarbówka nie ma takich uprawnień, choć może zająć majątek podatnika, gdy podejrzewa, że nie zapłaci podatku.

W projekcie znalazło się jeszcze kilka nowych uprawnień, w tym do kontrolowania korespondencji handlowej podatnika.

Te rozwiązania mogłyby być rozsądne w kraju o dużej kulturze prawnej. Patrząc na praktykę działania administracji skarbowej, obawiam się, że nowe uprawnienia będą nadużywane – powiedział Michał Roszkowski, radca prawny. Źródło...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 144


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure