czwartek, 27 lipca 2017
Jerzy Jachnik - po roku w sejmie . Wyprodukowaliśmy 13 000 stron ustaw. !!! Sejm jest chory. PDF Drukuj Email
niedziela, 30 października 2016 11:20

Znalezione obrazy dla zapytania Jerzy JachnikA ja po roku w sejmie z innej beczki. Przeczytajcie i przemyślcie co piszę. Bo w takim sejmie nic się nie zmieni. Ważne jest jedno: szliśmy jako antysystemowcy. A co robimy ? Tak jak oni wszyscy produkujemy kolejne projekty ustaw. Co gorsze one i tak nic nie dają – bo nie puści ich partia rządząca. Złożono także kilkanaście tysięcy interpelacji !!!. A czy jakieś niepotrzebne ustawy zlikwidowaliśmy ? Czy uprościliśmy prawo ? Czy tworzymy coś dla ułatwienia przedsiębiorczości ? NIE !!! . Dlaczego ?

Bo daliśmy się wkręcić w ten sejmowy cyrk. W sejmie rządzi wyłącznie arytmetyka a nie dobro państwa, ludzi, racja, pomysł itd. Sejm RP to chora instytucja bo chory jest regulamin sejmu. A tego nikt nie chce zmienić bez względu skąd jest i kogo reprezentuje. Niestety także my. Powstawanie ustaw, ich procedowanie i uchwalanie to czysta fikcja. Ustaw w rzeczywistości nie tworzy władza ustawodawcza a władza wykonawcza. To rząd pod siebie produkuje potrzebne mu dla swojej polityki potrzebne ustawy, które przepycha kolanem przez sejm jako projekty sejmowe, bez względu na to jakie jest stanowisko posłów opozycji.

Pierwsze czytania ustawy ( najważniejsze co do istoty poznania intencji projektu), czytane są przy pustej sali obrad (po 5 albo 10 minut dla każdego klubu) , bo posłowie są na komisjach i pokrzyczą ewentualnie powalczą bez skutku o jej zmiany , ale i tak naprawdę tracą czas bo partia rządząca i tak wszystko przegłosuje mając większość w każdej komisji. Drugie i trzecie czytanie to kontynuacja fikcji. Ma jedyny cel: niech się posłowie reklamują. Na to wyłącznie regulamin sejmu im pozwala. Niech czytają z tabletów przygotowane w klubach wcześniej pytania. Wielu z nich nie wie nawet co czyta a jednak na mównicę wytrwale biega. Często zadają bezmyślnie wielokrotnie te same pytania - bo sami na sali obrad nie potrafią nic wymyśleć a jak już wymyślą to nie mogą ich zadać bo lista pytających jest zamknięta. I tak od lat funkcjonuje sejmowa pseudo-demokracja. To istny cyrk.

To wielokrotne latanie na sejmową mównicę nie ma nic wspólnego z legislacją a służy wyłącznie nabijaniu licznika tzw. aktywności poselskiej potrzebnej do reklamy w następnych wyborach. Na koniec masowe głosowania według ściągawek – na których nikt nie wie ile faktycznie ustaw lobbowanych głosujemy a co gorsze jak je głosujemy. W 2016 r. wyprodukowaliśmy w sejmie RP około 13 000 kart ustaw. Taka sytuacja trwa w sposób narastający od 1990 roku i dotyczy wszystkich bez wyjątku !!! Wierzcie mi, że gdy by sejm zamknięto społeczeństwo nawet by tego nie zauważyło. 
Dlaczego my jako posłowie milczymy. Dlaczego nie krzyczymy, że sejm to fikcja która trwa od 26 lat i dlatego mamy prawo jakie mamy. 


Jedyne co może zmienić ten chory układ w sejmie to:


1. rozdział władzy wykonawczej od ustawodawczej ( minister nie może być posłem ) 
2. JOW-y jednokadencyjne z podkreśleniem jednokadencyjne. Wybory w małych okręgach. Po kadencji powrót do okręgu i dopiero po przerwie minimum jednej kadencji można kandydować na kolejną. Nic mniej nie wystarczy aby rozbić ten zgniły układ. Czemu tak twierdzę ? Ano temu, że po roku kadencji w sejmie 90% posłów myśli już o następnej kadencji i następnej. Dobro obywateli i dobro państwa niewiele ich interesuje. Myślą jedynie o tym jak medialnie dobrze wypaść, jak nabić licznik tzw. aktywności poselskiej a przede wszystkim jak podlizać się szefowi partii - bo to gwarantuje jedynkę na liście.

 
Jerzy Jachnik w programie Gość poranka w TVP Info. PDF Drukuj Email
czwartek, 27 października 2016 16:06

Poseł Jerzy Jachnik: "Jaką odpowiedzialność powinni ponieść sędziowie ws. afery reprywatyzacyjnej? Sędziowie są w Polsce bezkarni! Powinno się sprawdzić wszystkich sędziów i prokuratorów w Polsce za jaką cenę i w jaki sposób zdobyli mieszkania. Czemu mielibyśmy ich nie sprawdzać? Wszyscy muszą być równi wobec prawa - sędziowie i prokuratorzy również!" 

 Cała rozmowa:

http://www.tvp.info/27500963/27102016-1015

 

 
Ministerstwo Sprawiedliwości nadal chce samooskarżania w sprawach o wykroczeń. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 października 2016 16:53

W dniu 21.10.2016 r. Jerzy Jachnik przedstawił w sejmie projekt zmiany absurdalnego przepisu samooskarżania siebie lub osoby najbliższej zawartej w art. 41 par. 1 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Wszystkie kluby projekt poparły. Jedynym sprzeciwiającym było ministerstwo sprawiedliwości. Druk 815.

cz.1

cz.2 

 
30 milionowy oszust nadal na wolności a Minister Sprawiedliwości grozi: 25 lat pozbawienia wolności dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email
niedziela, 23 października 2016 17:33

Jerzy Jachnik : Uwaga na druk 888 - nawet 25 lat za przestępstwa podatkowe. Takie kary nie dla wszytskich. Nie dotyczą wielomilionowego oszusta VAT, pralni pieniędzy z Bielska, kliniki w Żorach i bezkarnego prokuratora z Bielska.

Do tej pory przedsiębiorcy traktowani byli jak psy. Teraz kiedy wejdzie nowy KK będa traktowani jak zabite psy - nie mylić z przestępcami a nie przedsiębiorcami.
Jesteśmy za zdecydowanym i sprawnym karaniem oszustów podatkowych, ale nie zaakceptujemy sytuacji w której ścigani są przedsiębiorcy uczciwi tylko dlatego, że kupili lub sprzedali towar firmom słupom (o czym nie wiedzieli), lub przypadkowo zostali wplątani w karuzelę podatkową. 
Przedsiębiorca może sprawdzić swojego kontrahenta tylko w KRS lub rejestrze przedsiębiorców. To Urzędy skarbowe lub Urzędy celne winny na bieżąco dbać o aktualną informację w KRS wpisując do niego ostrzeżenia. Przedsiębiorca nie ma możliwości sprawdzania kontrahenta - szczególnie przy ochronie danych osobowych. 
Często ściąga on towar z drugiego końca Polski i to przez internet. Sprawdza więc swojego kontrahenta w KRS. Reszta winna należeć do organów ścigania. Tymczasem sytuacja była i będzie odwrotna. 
Karać będzie się podatnika który jest uczciwym płatnikiem podatku a w sytuacji kiedy już zdarzy się, że organy ścigania czy organy skarbowe znajdą firmę słupa ten idzie na współpracę obciążając fikcyjnie firmę uczciwą. Finał: oszust wychodzi na wolność a uczciwy przedsiębiorca ląduje w areszcie.

 
Skandal -Sąd Rejonowy w Częstochowie odmawia nagrań rozpraw spraw cywilnych PDF Drukuj Email
niedziela, 23 października 2016 16:42

Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie pan Tomasz Przesłański na skargę Stowarzyszenia do Ministra Sprawiedliwości udziela Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu skandalkicznej odpowiedzi, iż w Częctochowie nie nagrywa się spraw cywilnych bowiem częstochowski sąd nie stać na zakup magnetofonu cyfrowego za 400 zł.Oczywiście żartujemy, a tylko pokazujemy sposób jak Sądy w Poslce panicznie obawiają sie nagrywania wykorzystując do tego przepis artykułu 157 KPC.

20161023 173526

 
ZAPRASZAMY - Hotel Katowice w Katowicach - 15.10.2016 r. - Ogólnopolska Konferencja Spółdzielców PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2016 22:11

ZAPRASZAMY - Hotel Katowice w Katowicach - 15.10.2016 r. - Ogólnopolska Konferencja na rzecz zmiany świadomości Spółdzielców Spółdzielni Mieszkaniowych z udziałem v-ce ministra Sprawiedliwości i posłów RP.

Celem organizatorów Konferencji jest przedstawienie obecnej sytuacji prawnej Spółdzielców, nieprawidłowości i przestarzałych rozwiązań obowiązujących w prawie spółdzielczym, które działają na niekorzyść Spółdzielców.
Organizatorzy widzą konieczność zawiązania porozumienia i podjęcie wspólnego wysiłku stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedstawicieli Rządu oraz Samorządów, a także samych Spółdzielców w zainicjowaniu zmian w obowiązującym prawie zmierzającym do poprawy sytuacji Spółdzielców.

Program:


8.00 -9.00 Rejestracja uczestników
9.00 – 9.30 Powitanie uczestników -wprowadzenie do tematyki Konferencji
9.30 – 9.45 wystąpienie Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wójcika
9.45 – 12.00 Wystąpienia Stowarzyszeń i Organizacji działających na rzecz zmiany świadomości Spółdzielców i poprawy ich sytuacji prawnej
12.00 – 12.30 Przerwa kawowa
13.00 – 14.30 Wystąpienia Parlamentarzystów
14.30 – 15.00 Lunch
15.00 – 17.00 Panel dyskusyjny

 
Poseł Janusz Sanocki na konferencji "frankowiczów" - trzeba zmienić sądownictwo. PDF Drukuj Email
niedziela, 16 października 2016 09:12

 
Podstępna ustawa o skardze na przewlekłość, oświadczeniach majątkowych sędziów - druk 851 - a w niej państwo prokuratorów. Wystąpienia i pytania j. Jachnika i J. Sanockiego PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2016 22:48

- Jerzy Jachnik w sprawie skargi na przewlekłość.

 

- Janusz Sanocki o państwie prokuratorskim

 

- Janusz Sanocki pytanie 

 

- pytanie Jerzego Jachnika o inne osoby i beztreściowa odpowiedź ministra M. Warchoła

 
Kasta prokuratorsko sądowa nadal górą. PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2016 22:33

Do cholery w Polsce nadal zwycięża bezprawie sądów i prokuratur. Mamy SKANDAL XXI wieku. A wy nadal siedzicie  w domach.  Nie przychodźcie prosić po pomoc - skoro nie umiecie być solidarni. 25 lat bezprawia w Polsce niczego Was nie nauczyło. Tymczasem wielomilionowi oszuści, mafiosi i bandyci  są chronieni przez mafię prokuratorsko - sądową. A gdzie jesteśmy my wszyscy ? Nie oczekujcie na innych. Zróbmy coś razem. Pytam Was wszystkich: ilu Was było pod Sądem Najwyższym. Dość żartów. Nie ma Was to i nie ma nas. Pomyślcie. Zygmunt Miernik przetrzyma i bez Waszej pomocy ale czy Wy przetrzymacie ?
Zygmunt Miernik więzień polityczny w kajdanach na nogach i rękach jak morderca.
27 IX 2016 odbył się w Krakowie proces patriotów oskarżanych o zakłócanie porządku i ciszy dziennej (!) podczas wiecu pod pomnikiem ruskich okupantów w Nowym Saczu. 
Zygmunta Miernika służba więzienna i policja dostarczyła transportem zakutego w kajdany na nogach i rękach

 

Zdjęcie użytkownika Kręgi Antysystemowe - strona.

 
Sądownictwo - czyli polski kabaret. Przyjdzie czas, że rozliczymy was. PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2016 22:06

Rulewski opowiadasz głupoty. Zapomniał wół jak cielęcieł był.

Popieramy stanowisko Kornela Morawieckiego.

 
Kolejne sposoby reformy sądów przez sędziów RP. PDF Drukuj Email
niedziela, 25 września 2016 14:24
Wg sędziów głównym sposobem rozwiazania problemu sądownictwa jest istotne zwiększenie w składzie Krajowej Rady Sądownictwa liczby szeregowych sędziów, lub ich zarobki.

Tymczasem ja twierdzę, że w KRS powinno być przynajmniej 50 % przedstwicieli społeczestwa, wprowadzona winna być jedna ustawa o odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów a okres przedawnienia czynów funkcjonariuszy publicznych minimum 25 lat. Zmieniony musi zostać system naboru na wydział prawa, zasad szkolenia, egazminów i awansów pod względem zasad logicznego rozumowania i łączenia faktów a nie kucia artykułów prawa i przepisywania komentarzy z lexa. Ba osobiście zabrał bym im komputery aby nie pisali uzasadnień kopiuj - wklej, bo to kształci w nich jedynie bezmyślność. Sprawy winny odbywać się dzień po dniu, przewlekłość karana wysokimi sankcjami, wprowadzić należy sędziów pokoju ( do spraw drobnych), czy ławy przysięgłych itd. itd. Koniecznie należy zmienić znakowanie spraw. Sprawy powinny mieć jedną sygnaturę, która uniemożliwi tworzenia fikcyjnych statystyk. Innymi słowy, prokuratura i sądownictwo musi zostać zmieniona redykalnie i to z udziałem społeczeństwa. Nic mniej nie wystarczy. 
Sądownictwo w Polsce od dawna łącznie z SN i TK nie ma żadnego autorytetu w społeczeństwie, żyrują na nim wyłącznie zorganizowane grupy przestępcze np. tzw. reprywatyzacja nieruchomości czy prywatyzacja przedsiębiorstw.

Posłowie Kukiz,15 jeśli nie zmienimy organów ścigania, sądów, nie wprowadzimy indywidualnej odpowiedzialności funkcjonariuszy oraz nie zmienimy regulaminiu sejmu, który przemienił sejm RP w cyrk tworzenia ustaw i łowców statystyk to będziemy dreptać niestety w miejscu. Tylko co powiemy wyborcom ?

 

Więcej; Sędziowie o samych sobie. Czyli jak powinna wyglądać reforma. 

 
Sędziowie to kasta czy ostoja sprawiedliwości - STUDIO POLSKA - 17.09.2016. r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 września 2016 00:21

 

 
Uwaga- PILNE. Zapraszamy i to koniecznie do udziału w proteście w dniu 17 września godz. 14 pod Sądem Najwyższym. PDF Drukuj Email
piątek, 16 września 2016 10:38

Uwaga- PILNE. Zapraszamy i to koniecznie do udziału w proteście w dniu 17 września godz. 14 pod Sądem Najwyższym. 

Mamy jeszcze kilka  wolnych  miejsc na wyjazd do Warszawy w związku z protestem pod Sądem Najwyższym. Chętnych prosimy o  pilny kontakt z Biurem Poselskim Jerzego Jachnika nr.tel 786905533, 790721224 lub 338293235.Wyjazd z Bielska Białej,przez Katowice,Sosnowiec,Częstochowę.

 

Zwracamy się do wszystkich organizacji i osób indywidualnych, które są w Polsce pokrzywdzone przez funkcjonariuszy publicznych - prokuratury, sądy, ZUS, policję i inne o czynny udział w proteście pod Sądem Najwyższym. To jest apel osób protestujących w obronie Zygmunta Miernika ale także w sprawie polskiego bezprawia, który także my posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki wspieramy. 
Organizatorzy proszą o zabranie namiotów, banerów, śpiworów, nazwisk sędziów i prokuratorów biorących udział w wydawaniu bezprawnych wyroków. Udział nas wszystkich bez względu na różnice jest niezbędny. Pamiętajcie, że nieobecni nie mają racji.To jest nasz wszystkich obowiązek. 
Potrzebne są także campery, przyczepy, namioty ......dla uczestników którzy są w sposób ciągły pod SN.

 
Najpierw sprawdził bym skąd i jak dostali mieszkania sędziowie i prokuratorzy. To była by ciekawa lektura. PDF Drukuj Email
wtorek, 13 września 2016 23:31

Sędzia z Poznania zatwierdzała fałszywe testamenty, dzięki czemu jej mąż "odziedziczył" kamienicę. Jak to leciało? Sól tej ziemi? Nadzwyczajna kasta ludzi?! Ta sprawa pokazuje jak bardzo wymiar sprawiedliwości, który ukonstytuował się w III RP, potrafi być pobłażliwy dla własnych funkcjonariuszy.

fot. wPolityce

Pewna sędzia z Poznania uznała sfałszowany testament, o którym wiedziała że jest podrobiony. Beneficjentem tego przekrętu był jej mąż - radca prawny, który "odziedziczył" w ten sposób kamienice w centrum Poznania. Konsekwencje? Sędzia została skazana za... przestępstwo NIEUMYŚLNE, co później pozwoliło jej dalej pracować w zawodzie sędziego! Przekręt niemal się udał. Sfałszowany testament podrzucono do akt w toku postępowania spadkowego. Sędzia prowadząca to postępowanie, mimo iż wiedziała, że wspomniany dokument został podrobiony, klepnęła nielegalne nabycie spadku. W ten sposób jej mąż (!) stał się właścicielem drogiej kamienicy w centrum Poznania. Dzięki dociekliwości lokatorów kamienicy sprawa wyszła jednak na jaw. Mąż sędzi poszedł siedzieć na 4 lata do więzienia, a sama pani sędzia została skazana na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata za przestępstwo z art. 231 par. 3 kodeksu karnego, polegające na trzykrotnym nieumyślnym (uwaga: NIEUMYŚLNYM!) niedopełnieniu obowiązków sędziego poprzez poświadczenie nieprawdy w postanowieniach o stwierdzenie nabycia spadku, wiedząc, ze przedstawione w tych sprawach testamenty zostały sfałszowane. W sprawie uderza jedna rzecz - jak to jest możliwe, że mając świadomość istnienia sfałszowanego testamentu, orzekając nieprawdę w postanowieniu o nabyciu spadku (czym działa na korzyść swojego męża), sędzia ta została skazana za przestępstwo popełnione NIEUMYŚLNIE? Jak ta NIEUMYŚLNOŚĆ się objawiła? Pomrocznością? Zanikiem świadomości? Zaiste, ta "nadzwyczajna kasta" potrafi być niezwykle pobłażliwa dla swoich występków. Źródło: Sędzia skazana w poznańskiej aferze "testamentowej" nadal sądzi ludzi.

Wymiar sprawiedliwości potrafi dla siebie być łaskawy (wPolityce.pl)

 
Uwaga- PILNE. Zapraszamy i to koniecznie do udziału w proteście w dniu 17 września godz. 14 pod Sądem Najwyższym. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 września 2016 10:48

Uwaga- PILNE. Zapraszamy i to koniecznie do udziału w proteście w dniu 17 września godz. 14 pod Sądem Najwyższym.

Zwracamy się do wszystkich organizacji i osób indywidualnych, które są w Polsce pokrzywdzone przez funkcjonariuszy publicznych - prokuratury, sądy, ZUS, policję i inne o czynny udział w proteście pod Sądem Najwyższym. To jest apel osób protestujących w obronie Zygmunta Miernika ale także w sprawie polskiego bezprawia, który także my posłowie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki wspieramy. 
Organizatorzy proszą o zabranie namiotów, banerów, śpiworów, nazwik sędziów i prokuratorów biorących udział w wydawaniu bezprawnych wyroków. Udział nas wszystkich bez względu na różnice jest niezbęcny. Pamiętajcie, że nieobecni nie mają racji.To jest nasz wszystkich obowiązek. 
Potrzebne są także campery, przyczepy, namioty ......dla uczestników którzy są w sposób ciągły pod SN.
W sprawie wyjazdu z kierunku Katowic proszę o pilny kontakt z moim biurem poselskim tel. 786905533 lub 33 8293235. 
Jeśli będzie nas odpowiednia ilość podejmiemy próbę zorganizowania wyjazdu zbiorowego. Informacje do 14 września. W dniu 17 września może dojść do wspólnej inicjatywy wszystkich osób pokrzywdzonych w Polsce.

 
Nie liczcie na to, że ktokolwiek rozliczy polską złodziejską reprywatyzację czy też Amber Gold. To mrzonki - kolejne igrzyska skorumpowanego państwa. PDF Drukuj Email
piątek, 09 września 2016 07:50

Jerzy Jachnik:

Nie liczcie na to, że ktokolwiek rozliczy polską złodziejską reprywatyzację czy też Amber Gold. 
To mrzonki - kolejne igrzyska skorumpowanego państwa.

Mieliśmy już wiele afer . Wszystkie rozmyte. Jak nawet doszło do aktów oskarżenia sprawę załatwiało państwo sędziów. I tak jest od 26 lat. I tak będzie następne 26 lat – jeśli nie dojdzie do radykalnych zmian systemowych.


Teraz politycy biją się w piersi i mówią: zrobimy audyt, wyjaśnimy. Tylko ja pytam co ? Najpierw większość przez 26 lat zaspokoiła swoje i rodzin potrzeby, zabezpieczyli swój byt na pokolenia a teraz ci sami politycy będą wyjaśniać sprawę. Koń by się uśmiał.

 

Pewno jak już coś wyjaśnią sprawy ugrzęzną w czeluściach sal sądowych na następne 20 lat, po czym sprawy się przedawnią lub zapadną wyroki uniewinniające. Może kogoś jako kozła ofiarnego poświęcą. Przecież to sprawdzony i wiele razy powtarzany model.

 

Zachodzi pytanie jaki udział w tym wszystkim miały organy ścigania? Co robiła prokuratura ? I co z nimi ? Pewno nadal są prokuratorami, sędziami itd. 
Jeszcze raz podkreślam: rozdział władzy wykonawczej od ustawodawczej. Minister nie może być jednocześnie posłem. Jednomandatowe i jednokadencyjne okręgi wyborcze – od sejmu do samorządu, jedna ustawa o odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych łącznie z biegłymi, sędziami, prokuratorami. Minimalny okres przedawnienia 25 lat !!! Mnożnik kar dla funkcjonariuszy od 2 - 4 razy w stosunku do zwykłych obywateli. Rzeczywista kontrola społeczna nad prokuraturą i sądownictwem.

 
Jerzy Jachnik o Krajowej Radzie Sądownictwa i procedowaniu ustaw w sejmie - wystąpienie z dnia 5.09.2016 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 września 2016 21:47

Dla zainteresowanych całe posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości z dnia 5.09.2016 r. w sprawie oceny sprawozdania KRS za 2015 r.  Waro posłuchać. Szczególnie wystąpień pani marszałek Dolniak - przedtem sędzi. 

http://www.sejm.gov.pl/

 

 

 
Odpowiedzi z dnia 5.09.2016 r. dla posłów Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa PDF Drukuj Email
środa, 07 września 2016 20:34

Część I : pytanie Jerzego Jachnika;

 

Część II

 
Sprawiedliwość po polsku. W ilu sprawach dzikiej prywatyzacji wydano sądowe wyroki. PDF Drukuj Email
środa, 07 września 2016 08:08

38 milionów złotych odszkodowania. Tyle na reprywatyzacji zarobiła

urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości Więcej - kliknij.

 
Sędzia - to nadzwyczajna kasta ludzi. PDF Drukuj Email
środa, 07 września 2016 07:33

Nie do wiary, że takie łowa mogły paść z ust szefowej stowarzyszenia sędziów.

 

 
Świetne wystąpienie Janusza Sanockiego dn. 5.09.2016 w sejmie na temat sądownictwa w Polsce PDF Drukuj Email
wtorek, 06 września 2016 21:33

 
Właśnie otrzymałem pismo sądowe w sprawie Zygmunta Miernika PDF Drukuj Email
niedziela, 04 września 2016 11:15

                      Miernik

 
Jerzy Jachnik- Refleksje po rocznym pobycie w sejmie. Czy posłowie i Sejm mogą zmienić Polskę – NIE !!! Dlaczego ? PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 15:36

 

Znalezione obrazy dla zapytania Jerzy JachnikCzy posłowie i Sejm  mogą zmienić  Polskę – NIE !!!  Dlaczego ? – bo mamy  od 26 lat rządy partiokracji. 

Moim zdaniem polski Sejm  to  pseudo demokratyczna  fikcja, która ma legitymizować polską demokrację. Tymczasem  jest to bezduszna i bezwzględna machina matematyczna reprezentująca wyłącznie interesy polityczne partii politycznych. Nie ma nic wspólnego z dobrem obywateli.  I  tak moim zdaniem jest   od 26 lat bez względu na to kto sprawuje władzę. Czas na zmianę.

Czy możemy to zrobić ?

Moim zdaniem koniecznym jest natychmiastowa:

  1. Zmiana obecnego systemu wyborczego na jedno - kadencyjne JOW-y, z podkreśleniem:  jedno-kadencyjne
  2.  Rozdzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej poprzez zakaz sprawowania funkcji ministra i posła,
  3. Zmiana regulaminu prac sejmu,

Jeśli do tych zmian nie dojdzie tak długo w Polsce sejm będzie nieprzemijającą partiokracyjną  fikcją bez szans na miany.   

Dlaczego jednokadencyjne JOW-y?

Poseł idąc do sejmu musi wiedzieć, że po czterech latach wróci do swojego środowiska i tam zostanie obiektywnie oceniony. Po czteroletniej przerwie może kandydować znowu.  To jedyny sposób aby czynni posłowie myśleli o obywatelach i Polsce a nie swoich karierach. Nic mniej nie wystarczy.

Tymczasem prawie wszyscy posłowie, którzy są w sejmie myślą  wyłącznie o dożywotnim tam pobycie albo o trampolinie do awansu do TK, KRS, ministerstwa, spółek itd.  Oni po prostu nic innego nie umieją robić. W normalnym kraju posłowie Ci poza wyjątkami byli by na bezrobociu.  Praca posła na rzecz tworzenia dobrego prawa dla obywateli to fikcja i żarty z obywateli. Ciągłe licytacje się partii na  ilość zgłaszanych  partyjnych ustaw, najbardziej skomplikowane oraz złe prawo - kompromituje wszystkich obecnych i byłych posłów. W Polsce w rzeczywistości nie istnieje władza ustawodawcza. Władzę ustawodawczą wykonuje w rzeczywistości władza wykonawcza,  przepychając ustawy jako tzw. poselskie.

Dlatego też posłowie są posłuszni  szefom partii politycznych i głosują jak karne wojsko nie wiedząc nawet za czym, po drugie ich ocena rzekomej  pracy  zależna jest od tzw. aktywności poselskiej, polegająca  wyłącznie  na liczeniu ilości wystąpień w sejmie a nie ich jakości.  Latają więc bezmyślnie w „wyścigu szczurów” na mównicę, odczytując  napisane im przez kancelarie prawne stanowiska, oświadczenia, zapytania itd. – nie wiedząc nawet o co w nich chodzi. Sami z głowy pytania nie są w stanie zadać. Ba pytania te wielokrotnie bez skrupułów są powtarzane przez kolejnych posłów  tylko w imię tzw.  aktywności i przyszłej kampanii wyborczej.  

Czy można i trzeba rozdzielić władzę ustawodawczej od wykonawczej ?

To jest niezbędna konieczność. Jestem w stanie zrozumieć, że poseł nie chciał by iść np. na miesiąc na ministra. Ale ten rozdział jest konieczny. Władza wykonawcza ( ministerstwa ) przejęły rolę ustawodawczą sejmu. Uprawiają w sejmie fikcję w postaci swoich projektów jako projektów poselskich - a wojsko poselskie  danej partii grzecznie je wykonuje. Można np. zastanowić się czy na okres pracy w ministerstwie nie należało by w to miejsce powołać posła tymczasowego, a kiedy minister zostanie zmieniony i wraca do sejmu to poseł tymczasowy kończy swoją pracę. Może się takie rozwiązanie nie podobać ale nie ma innego wyjścia - aby sejm tworzył ustawy a nie był maszynką do głosowania poszczególnych partii. W ten sposób nigdy nie powstaną dobre ustawy.  Władza ustawodawcza w takim wydaniu nie jest nikomu poza politykom  w Polsce potrzebna.

Po co i komu potrzebna jest zmiana regulaminu sejmu ?

Proces legislacyjny jest w Polsce chory. Do sejmu z reguły wpływa projekt ustawy ministerialny, do którego podstawia się posłów i proceduje a właściwie udaje że się proceduje jako poselski. W rzeczywistości już wtedy zaczyna się przepychanie ustaw rządowych. Projekt kieruje się do pierwszego czytania, w którym przedstawiane są stanowiska klubów a następnie zaczyna się wyścig szczurów z oświadczeniami, które mają oficjalną nazwę pytań. Mało tego w tym samym czasie odbywają się posiedzenia komicji sejmowych na których poseł musi być obecny. Nie może więc śledzić dyskusji o projekcie ustawy. Potem projekt po przegłosowaniu partii rządzącej przechodzi do komisji. Tak kolanem się go przepycha, a dyskusja to fikcja. Większość posłów nie wie o czym mówi a poprawki nawet te najsłuszniejsze i logiczne mają zerową szansę przejścia.  Zresztą nawet ci posłowie uczciwi i znający temat mają trudności w analizie bowiem projekty ustaw lub ich zmian są tak przygotowane, że nikt w nich nie wie (poza sprawozdawcą), o co chodzi i czego zmiana dotyczy. Tymczasem komisja sejmowa powinna posiadać tekst pierwotny i zmiany oraz zapraszać wszystkich zainteresowanych uczestników w tym prawników, sędziów, prokuratorów, finansistów oraz zajmujące się tymi problemami organizacje społeczne. Ustawa powinna powstawać w oparciu o merytoryczną dyskusję a także zwrócenie uwagi na jej zalety i wady.

Potem kolejne II czytanie w sejmie i powtórka poprawek z komisji sejmowej. Powrót drugi raz do komisji i tam kolejna fikcja głosowania tego samego. W końcu trzecie czytanie i 50,100, 200 głosowań w których nikt w  sejmie na bieżąco nie jest w stanie się rozeznać. Ba, nie zdąży nawet przeczytać. Głosowanie to automat ze ściągami  dostarczanymi przez prawników biur poselskich. Nikt nawet w sejmie nie wie na ile tzw. ustaw Rywina głosował.

Zasada przepychania ustaw w sejmie jest prosta.  Najpierw rządząca partia polityczna przepycha ustawę, z logiką: jak będą jakieś błędy to poprawimy. I tak się poprawia w Polsce ustawy od 26 lat.

Najwyższy czas abyśmy jako posłowie KUKIZ’15 głośno o tym w sejmie i poza sejmem na spotkaniach mówili.  Tylko tak coś możemy dla obywateli zmienić. Nie dajmy się wkręcać w kolejne projekty, których nikt nigdy nie przegłosuje.

Takie prace sejmu mnie po prostu duszą. Pytam: jak długo będziemy się na to godzić.

Do wyrażenia  mojego stanowiska zmobilizowała mnie wystąpienie na  Krajowym zjeździe sędziów Pani Marszałek Sejmu Barbara Dolniak –  wcześniej sędzia Sądu rejonowego w Katowicach, a także szczególny udział w tym kongresie  przewodniczącego Ryszarda Petru – którzy jak widać w procedurze  sejmu całkiem dobrze się czują a Polska to oaza sprawiedliwości i sędziowskiej mądrości.

                                                                                       poseł Jerzy Jachnik KUKIZ'15

 
List otwarty posłów Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika do nadzwyczajnego zjazdu sędziów RO. - Warszawa 3.09.2016 r. PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 10:37

List otwarty posłów do uczestników Kongresu Sędziów. Uczestnicy Kongresu Sędziów!

Zwracamy się do Was z okazji Kongresu jaki zwołaliście w Warszawie, nie tylko jako posłowie Sejmu RP. Zwracamy się również jako wieloletni działacze stowarzyszeń walczących z bezprawiem w polskim wymiarze sprawiedliwości – w sądach czy w prokuraturze.

Od wielu lat doświadczamy sami fatalnego funkcjonowania polskich sądów. Jesteśmy także świadkami fatalnego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości – broniąc wielu osób, które przez lata zmagają się z sądowa patologią – stronniczymi wyrokami, koszmarną, nieznaną w innych państwach przewlekłością postępowań,  nieumiejętnością sędziów rozstrzygania prostych spraw.

Problemy te przedstawiało dwukrotnie w Sejmie ponad tysiąc osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, które przyjechały  z całej Polski na dwie konferencje (16 stycznia i 25 czerwca 2016) zorganizowane przez Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, którego jesteśmy członkami.

Uczestnicy Konferencji – obywatele - przedstawiali przykłady arogancji z jaką zostali potraktowani przez sędziów, przypadki wydawania jawnie niesprawiedliwych i jakże często bezprawnych wyroków.

Nagminne są przypadki łamania przez sędziów podstawowych praw człowieka  - stąd Polska jest w konsekwencji uznawana w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu za państwo naruszające Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

W konsekwencji państwo polskie wypłaca poszkodowanym duże odszkodowania, a sędziowie, którzy wydali bezprawne wyroki pozostają bezkarni.

Bezkarni pozostają sędziowie przyłapani na zachowaniach świadczących o jawnej stronniczości czy wręcz korupcji.

Przypadki te są ogólnie znane podobnie jak skandaliczny wręcz stan polskiego wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa.

Obraz polskiego sądownictwa jest porażający. Dzisiaj sędziowie w Polsce są w stanie bezkarnie uzasadnić każdą największą prawną fikcję.  I to trzeba koniecznie zmienić.

W ostatnich latach narasta lawina wyroków niesprawiedliwych. Wystarczy popatrzeć na orzeczenia sądów w sprawie reprywatyzacji– która dotyczy całej Polski, a którą sankcjonują prawomocne wyroki sądowe. Kolejna kompromitacja to wyrok na Zygmunta Miernika. To nic innego jak odwet polityczny. Tymczasem samopoczucie sędziów RP jest świetne.

Chcemy mieć nadzieję, że uczestnicy Kongresu Sędziów właśnie tymi problemami zajmą się i w imię dobra wspólnego, porzucając korporacyjny egoizm przystąpią do naprawy sądownictwa i oczyszczenia własnego środowiska.

Zwracamy się zatem z apelem do uczestników Kongresu sędziów - by środowisko sędziowskie – wspólnie z obywatelami, działaczami społecznymi stowarzyszeń i innymi środowiskami zainteresowanymi stanem polskiego państwa – przystąpiło do sporządzenia diagnozy stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także opracowania niezbędnych reform ustrojowych, które pomogłyby wady obecnego stanu usunąć.

Naszym zdaniem – podstawową przyczyną obecnego, patologicznego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest całkowity brak społecznego (zewnętrznego)  nadzoru nad działaniem sądownictwa. Obecna ustawa o ustroju sądów oddaje w ręce samej korporacji sędziowskiej wybór nowych sędziów, a także wszelkie funkcje kontrolne, wykluczając jakąkolwiek kontrolę obiektywną. Sytuacja taka prowadzi do stałego obniżania kryteriów oceny, nie daje żadnych bodźców wzrostu efektywności i rzetelności działania.

Ale – co najważniejsze sytuacja, w której sędziowie wybierają się sami we własnym środowisku zawodowym – stanowi naruszenie fundamentalnej zasady konstytucyjnej – zawartej w art. 4 polskiej Konstytucji – zasady suwerenności Narodu. Funkcja sędziego to nie jest bowiem tylko „zawód”, to przede wszystkim funkcja publiczna, a sędzia powinien reprezentować władzę Narodu i być przez Naród – albo Narodu przedstawicieli – wybierany i kontrolowany.

Zgodnie bowiem z przytoczonym artykułem 4 Konstytucji władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej należy bowiem do Narodu, który sprawuje władzę albo przez swoich przedstawicieli, albo bezpośrednio.

I tak władza ustawodawcza (Sejm i Senat) jest wybierana przez Naród bezpośrednio. Prezydent jako część władzy wykonawczej również pochodzi z wyborów bezpośrednich, zaś rząd zostaje powołany przez Sejm czyli przez przedstawicieli Narodu.

Tymczasem sędziowie wybierają się sami – co jest oczywistym naruszeniem konstytucyjnej zasady zwierzchnictwa Narodu i każe zastanawiać się nad legalnością ich umocowania.

Ten stan rzeczy polegający na naruszeniu Konstytucji musi jak najszybciej zostać zmieniony.

Uważamy, że jest najwyższy czas na dokonanie radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości.

Oprócz wprowadzenia wybieralności sędziów – zgodnie z art. 4 Konstytucji - koniecznym jest także-  naszym zdaniem -wprowadzenie:

-  Wydłużenia do 25 lat okresu przedawnienia dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów 

 - obligatoryjnego nagrywania, przesłuchań w prokuraturach,  posiedzeń i rozpraw jeśli życzy sobie tego któraś ze stron;

- okresowych  badań psychologiczno – psychiatrycznych  wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów;

- uspołecznienia wybieralności sędziów poprzez dokonywanie wyboru przez przedstawicieli społeczeństwa (Narodu) a także ujawnianie nazwisk kandydatów na stronach internetowych sądów i KRS wraz z przyjmowaniem opinii społeczeństwa w zakresie wydawanych   orzeczeń ;

- zmiany w organizacji Sądu Najwyższego w tym rozpoznawania kasacji cywilnych i karnych;

- wprowadzenie w praktyce zawiadamianie sędziów do prokuratur o składaniu fałszywych zeznań przez świadków, który znaczna część trudni się zeznaniami na zamówienie;

Apelujemy zatem do Państwa – uczestników Kongresu Sędziów w Warszawie o przystąpienie do prac nad przystąpieniem do rzetelnej dyskusji - w imię dobra wspólnego  - i rozpoczęcie uzdrawiania sytuacji w polskim sądownictwie.

Janusz Sanocki – poseł na Sejm RP

Jerzy Jachnik – poseł na Sejm RP

 
Nadzwyczahny Kongres bezkarności sędziów - Warszawa 3.09.2016 r. - transmisja na żywo PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 10:14

 

Uwaga zamina linku;

https://www.youtube.com/watch?v=I9q1uSgwRu8&feature=youtu.be

 

 
Układ sędziowski na Pomorzu - czy tylko ? Twierdzimy, że nie. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 sierpnia 2016 10:28

  W artykule „Inny wymiar sprawiedliwości” Marek Pyza i Marcin Wikło opisują mechanizmy działania pomorskiego wymiaru sprawiedliwości szczególnie w przypadku awansów zawodowych. Zauważają, że nie pieniądze są kluczem do kariery:Chodzi raczej o zapewnianie osłony i załatwianie „drobnych spraw”, co do których nie trzeba nawet „wydawać rozkazów”. Jeśli prezes bierze kogoś do okręgu, to ten człowiek jest lojalny. Często nawet nie wie, co robi. Przystaje np. na prośbę o zmianę terminu rozprawy. A ten bywa kluczowy, bo może pozwolić coś przesunąć, przedawnić, prokurator może nie dostać wszystkich akt… Chodzi o miękkie wpływanie, przy którym nawet trudno formalnie zarzucić niedopełnienie obowiązków czy niestaranność. A już na pewno niezamierzone.                                                  

 

Numer 35

Więcej; wSIECIpl. - kliknij.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 146


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure