czwartek, 30 marca 2017
Jak to było z Trybunałem Konstytucyjnym 25 maja 2015 r. !!! PDF Drukuj Email
niedziela, 10 kwietnia 2016 14:53

W grudniu 2015 r. stało się to co stać się musiało.

 
Partiokracja = sądokracji. Obie patologie VON. PDF Drukuj Email
czwartek, 07 kwietnia 2016 23:06

Kolejny klan sędziów po Sądzie Apelacyjnym w Katowicach - o nazwie Krajowa Rada Sądownictwa bawi się w politykę. To kolejny dowód na to: kogo reprezentują w Polsce sędziowie sądów powszechnych.

Nagle polscy sędziowie doszli do wniosku, że to oni a nie sejm i senat stanowią władzę ustawodawczą w Polsce. To o czym uprzedzamy od 16 lat staje się faktem. Polskim sędziom mało władzy i bezkarności w sądach. Teraz chcą władzy w Polsce.


Oto stanowisko KRS:
Krajowa Rada Sądownictwa stwierdza, że:
- zgodnie z art. 190 pkt 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 
- Ustawowym obowiązkiem Prezesa Rady Ministrów jest opublikowanie każdego ogłoszonego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, którego opublikowanie zarządził Prezes Trybunału Konstytucyjnego (art. 105 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, Dz. U. z 2015 r., poz. 1064 ze zm., art. 9 ust. 1 pkt 6 oraz art. 21 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, Dz. U. z 2015 r., poz. 1484 j.t. ze zm.).
Brak publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie pozbawia go mocy powszechnie obowiązującej i nie zwalnia nikogo z jego stosowania.

 
Zdjęcie użytkownika Afery i Bezprawie - aferyibezprawie.org.
 
Konferencja Bezbronność i bezradność państwa wobec zemsty sądów! PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2016 12:05

rkw logoW dniu 06 kwietnia (środa) 2016 r. godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbędzie się  otwarte spotkanie publiczne oraz konferencja prasowa, w której wezmą udział:

- Zenon Nowak, Rafał Mossakowski, Grzegorz Senatorski, Marcin Berghauzen, Marcin Dybowski, Paweł Hermanowski, skazani uczestnicy protestu w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej, wobec których albo toczą się jeszcze postępowania na skutek zażaleń prokuratury albo wobec których zapadły już prawomocne wyroki a Kancelaria Prezydenta opóźnia się z wydaniem decyzji o prawie łaski;

- rodzina Kołakowskich, wobec której trwa postępowanie sądowe za protest wobec parady propagującej dewiacje seksualne i deprawację naszych rodzin a przede wszystkim dzieci;

- Marek "Marecki" Majcher uczestnik protestu "z krzesłem", oskarżonym o zamach krzesłem na prezydenta Komorowskiego;

- Marcin Falkowski uczestnik protestu związanego z "aferą taśmową", skazany za to samo, za co inni zostali uwolnieni;

Zapraszamy na otwartą dysputę, co się dzieje w naszym Kraju a przede wszystkim z wymiarem sprawiedliwości po wielkim zwycięstwie na jesieni 2015 roku? Dlaczego osoby kierujące się w swym działaniu patriotyzmem i sprawiedliwością nadal są prześladowani przez prawo i NIE ONI mogą się cieszyć z opieki państwa polskiego.

 
Sędzia łapówkarz przyłapany, ale bezkarny PDF Drukuj Email
środa, 06 kwietnia 2016 11:45

7 lat temu przewodniczący wydziału karnego kościerzyńskiego sądu został przyłapany na gorącym uczynku przyjmowania łapówki. Przez 10 lat przyjął 100 tys. zł w zamian za odraczanie wykonania kary. Do dzisiaj pozostaje sędzią i pobiera pensję. Sąd dyscyplinarny dla sędziów nie zgodził się na jego aresztowanie. Rzecznik dyscyplinarny nie zdecydował się również na wystąpienie do sądu o usunięcie łapówkarza z zawodu.

 

Ile trzeba mieć kasy i układów w bielskim sądzie, aby radca prawny pomimo prawomocnego od kilku lat wyroku 5,5 lat pozbawienia wolności, mógł występować w sądach i buszować w bielskich  knajpach?! 

 
Konferencja naukowa czy lobbing komorników w Sejmie RP - 4.04.2016 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2016 08:11

 
Skandaliczna uchwała śląskich sędziów. A my pokrzywdzeni twórzmy Konstytucję narodową - naszą. Nic o nas bez nas. PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 09:35

Śląscy sędziowie do premier: Wykonaj obowiązek, publikuj wyrok TK

Cały tekst:   Gazeta Wyborcza  

Sędziowie czy politycy ?  Swoim zachowaniem sędziowie ze Ślaska dowodzą  kolejny raz  kim są i kogo reprezentują. Dowodzą także, że ich konstytucyjna niezawisłość to czysta fikcja.  Potwierdzają, że zawsze prezentowali i nadal prezentują układ zamknięty.

Wolał bym aby podjęli uchwałę, że skończą ze stronniczymi wyrokami i podejrzanymi układami.

Swoją skandaliczną uchwałą dowodzą, że to w sądownictwie powszechnym powinno dojść do pilnych zmian.

Jeszcze tak niedawno nie wiedzieli co w Konstutucji jest zapisane a teraz nią machają.

Należy być pewnym, że teraz wysypią się uchwały kolejnych sędziów z kolejnych apelacji. Tymczasem my wszyscy pokrzywdzeni przez mafie sądowniczo - prokuratorskie musimy włączyć się w budowe nowej - narodowej i obywatelskiej Konstytucji RP. 

W styuczniu doszło do pierwszej konferencji w sejmie RP organizowanej przez Zespół Parlamentarny do zmiany Konstytucji RP. Zgodnie z jej wnioskami mieliśmy powoływać w całej Polsce obywatelskie zespoły interwencyjne. Powstała także  ankieta dotycząca wymiaru bezprawia w Polsce.

Ale aby coś zmienić my obywatele w terenie musimy takie zespoły tworzyć a ankiety wypełniać i wysyłać do zespołu.  Bez Waszej aktywności i braku ankiet nie będzie nowej Konstytucji ani zmian w wymiarze bezprawia.

 

Wejdź na stronę i wypełnij.

https://nowakonstytucja.org.pl/

https://nowakonstytucja.org.pl/dokumenty/

kornel-morawiecki-1-800x445Szanowni Państwo!

Sprawa nowej konstytucji nie może być sprawą tylko polityków. To powinna być nasza, obywatelska konstytucja – dlatego właśnie do Państwa się zwracamy o uczestnictwo w jej przygotowaniu.

Prosimy o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie przez wskazanie (podkreślenie) tej odpowiedzi, która jest Państwa zdaniem właściwa.

Prosimy także o zachęcenie do wypełnienia ankiety przez państwa znajomych, przyjaciół, rodzinę.

Wypełniona ankietę prosimy dostarczyć do jednego z naszych biur lub przesłać na adres: ul. Prudnicka 3; 48-304 Nysa Biuro Poselskie Posła Janusza Sanockiego koordynującego akcję.

Kornel Morawiecki

 

Posłowie - prawnicy udają Greka, czyli nowelizacja KPK

 

 
31. marzec - w sejmie z Januszem Sanockim PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 09:33

 

 
Kiedy zapłacimy za wydychany dwutlenek węgla? PDF Drukuj Email
niedziela, 03 kwietnia 2016 07:48

Przedsiębiorcom, którzy posiadają pojazdy służbowe, wózki widłowe lub kotłownie w budynkach i nie złożyli do 31 marca opłaty oraz sprawozdania za wyemitowane spaliny u marszałka województwa grozi grzywna.

Jeśli firma nie płaciła za środowisko również w poprzednich latach, będzie musiała uregulować zaległość za pięć lat wstecz. Należy rozliczać się także z zanieczyszczeń wprowadzonych do powietrza przez pojazdy wzięte w leasing. Stawki na każdy rok ogłasza minister środowiska w obwieszczeniu.

Jak obliczyć kwotę? Przeczytaj...

podatki daniny od zanieczyszczen 3467588

 
Prokurator gwałcił chłopca PDF Drukuj Email
sobota, 02 kwietnia 2016 17:24

W krakowskiej prokuraturze od kilku lat toczy się śledztwo w sprawie molestowania seksualnego nastoletniego Karola przez prokuratora Andrzeja W. (syna sędziego) z Prokuratury Rejonowej w Końskich. 

Prokuratura w sprawie przestępstw przeciwko wolności seksualnej małoletnich poniżej 15 roku życia przesłuchała około stu świadków. Ujawniło się więcej pokrzywdzonych...

prokurator uwaga 34526

 
"Dobrzy, szlachetni sędziowie i czarne owce" PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 10:19

Wypowiedź przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisława Piotrowicza (PiS).
Jak widać nie tylko Małgorzata Wassermann uważa, że „czarnych owiec” w tzw. wymiarze sprawiedliwości jest naprawdę niewiele https://www.youtube.com/watch?v=qhW4ILxSgPk

 
Poseł Jerzy Jachnik miażdży komorników PDF Drukuj Email
wtorek, 05 kwietnia 2016 09:43

Jerzy Jachnik sprowadza komorników - lobbystów na ziemię podczas Ogólnopolskiej konferencji "naukowej" - Status komornika sądowego. Wyzwania współczesności 4.04.2016 r.

 
Komunizm wprowadzali gangsterzy. Do dzisiaj są w instytucjach publicznych PDF Drukuj Email
środa, 30 marca 2016 14:55

Kilka słów prawdy wypowiedzianych... w Sejmie! Wystąpienie posła Tomasza Jaskóły.

Można domniemywać, że komunizm tak naprawdę jeszcze w Polsce trwa w zakamuflowanej formie, a współcześni sędziowie, wywodzący się z dawnych, komunistycznych jeszcze nominacji lub będący dziećmi beneficjentów epoki rządów PPR – PZPR, konsekwentnie bronią i ochraniają swych kolegów – zbrodniarzy w togach. Taka bandycka solidarność po latach okazuje się bardzo trwała.
Dotychczas udokumentowano, że w PRL popełniono około 2000 zbrodni sądowych, niezgodnych nawet z ówczesnym komunistycznym prawem. Standardowym oskarżeniem w takich przypadkach dla sędziów jest zabójstwo, dla prokuratorów – podżeganie do zabójstwa. Dotychczas osądzono i skazano na symboliczne wyroki nielicznych, najbardziej znanych katów z UB, nigdy jednak nie odpowiadał sędzia, który wydawał wyroki pod ich dyktando. Symbolicznym zadośćuczynieniem dla prześladowanych w latach stalinizmu była uchwalona w 1998 roku nowelizacja ustawy o ustroju sądów powszechnych, pozwalająca na odbieranie przywilejów emerytalnych sędziom i prokuratorom, którzy w latach 1944 – 56 pracowali w organach represji PRL i ZSRR. Ich emerytury powinny być zmniejszone średnio o ok. tysiąc złotych...

Po 1989 r. politycy głosili hasło: "Środowisko sędziowskie samo się oczyści"... 

 
Wystąpienie prezydenta Węgier nt. "uchodźców" PDF Drukuj Email
wtorek, 29 marca 2016 21:53

Najwidoczniej Polacy nie zasłużyli jeszcze na takiego przywódcę.
Zbierz podpisy ws. referendum - formularz http://dzienreferendalny.pl/wykaz-obywateli-referendum.pdf

 
Za błędnie naliczony podatek urzędnik ukarany... szkoleniem PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 marca 2016 22:40

Odpowiedź na interpelację poselską dot. mężczyzny naprawiającego samochody rolnikom w zamian za żywność. Przykładowo od rybaka, któremu wymienił olej w samochodzie, dostał 10 kg fląder. Od rolnika, któremu naprawił świece i wymienił klocki hamulcowe, otrzymał 15 kg ziemniaków i 30 jajek. Skarbówka naliczyła mężczyźnie dodatkowy podatek, uznając, że powinien zarejestrować działalność gospodarczą.

Jeśli sąd nie stwierdzi rażącego naruszenia prawa, urzędnik nie poniesie odpowiedzialności za błędną decyzję. Taka jest konkluzja odpowiedzi ministra finansów.

urzednicy bezkarni4567

 

Więcej…
 
Spotkanie z posłami Jerzym Jachnikiem i Potrem "Liroyem" Marcem w Cieszynie 21 marca 2016 r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 marca 2016 19:26

"Wzięliśmy się za ustawę 1066 o bratniej pomocy"

"O osiągnięciach w ciągu 4 miesiecy kadencji i celach"

"O górnictwie, upadku zakładów i wyprowadzaniu majątku"

"Liroy: postawiłem na 1 kartę, bo nie ma nic ważniejszego niż przyszłość naszego kraju"

"O mediach, polskiej muzyce i sztuce, pakiecie dla artystów i nowej telewizji"

 
STOP "uchodźcom"! PDF Drukuj Email
piątek, 25 marca 2016 20:36

Jedziesz na święta do rodziny - zabierz ze sobą formularz na podpisy

referendum uchodzcy453

  POBIERZ http://dzienreferendalny.pl/wykaz-obywateli-referendum.pdf

 
Wesołych Świąt Wielkanocnych PDF Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2016 23:35

Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu w Bielsku-Białej

składa

wszystkim naszym Członkom, Sympatykom i Pokrzywdzonym przez bezkarnych

funkcjonariuszy publicznych najserdeczniejsze życzenia

spokojnych, zdrowych i wesołych

Świąt Wielkanocnych

 

 

 
Wywiad z Jerzym Jachnikiem - 21.03.2016 r. - Co się dzieje w Sejmie. PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 07:23

 
Obowiązkowe przelewy od 15 tys. zł! Rząd dba o banki PDF Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2016 21:37

Fiskalizm i etatyzm w natarciu! Przedsiębiorcy będą zmuszeni dokonywać transakcji bezgotówkowych już od 15 tys. zł
Szukacie pieniędzy? Pyta ministra finansów Jerzy Jachnik - to opodatkujcie dotacje budżetowe dla partii politycznych, które je otrzymują, uzyskując przychód z tytułu wprowadzenia posłów do sejmu.

 
Rozmowa z Piotrem "Liroyem" Marcem i Jerzym Jachnikiem przed spotkaniem w Cieszynie 21.03.2016 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2016 01:03

 
Akcja trwa! Wycofujemy pieniądze z ING! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 23:23

ing bank śląski 45432

 
PILNE! BROŃMY SKAZANYCH ZA PROTEST W PKW! OCZEKUJEMY AKTU ŁASKI PREZYDENTA! PDF Drukuj Email
wtorek, 15 marca 2016 11:00

Skazanemu w procesie za protest w Państwowej Komisji Wyborczej, po którym sędziowie PKW podali się do dymisji, grozi pozbawienie wolności - domagamy się aktu łaski od Prezydenta Andrzeja Dudy!

 

Rafał Mossakowski,  Zenon Nowak i Grzegorz Senatorski byli osobami uczestniczącymi W PROTEŚCIE PRZECIWKO SKANDALICZNYM FAŁSZERSTWOM WYBORCZYM W LISTOPADZIE 2014R. w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.  
Wyrokiem sądu w dniu 23 marca 2016 r. Rafał Mossakowski ma stawić się w więzieniu celem odbycia kary pozbawienia wolności. 17 dni odsiadki w niesławnym więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie za 510 PLN grzywny, ktorej nie zapłacił.
Panie Prezydencie - oczekujemy natychmiastowego aktu łaski!
 
Protest w PKW zapoczątkował szereg ważnych dla Polski wydarzeń - falę protestów w całym kraju, odwołanie składu PKW, stworzenie Ruchu Kontroli Wyborów i skuteczną kontrolę nad kolejnymi wyborami w 2015r. 

 
Przypomnijmy: to dzięki zajęciu siedziby PKW przez grupę zdeterminowanych obywateli i nagłośnieniu kwestii fałszerstw wyborczych, do dymisji podało się kierownictwo tej skompromitowanej  instytucji, a wielu Polaków zostało przekonanych do konieczności działania w sprawie przypilnowania uczciwości wyborów. Wkrótce potem narodził się Ruch Kontroli Wyborów, którego istnienie miało decydujący wpływ na zmarginalizowanie indywidualnych i systemowych fałszerstw, dzięki czemu od władzy została odsuniękta koalicja PO-PSL.
 
W powyższej sprawie przez wiele miesięcy toczyło się kilka różnych procesów - do tej pory wszyscy zostali uniewinnieni, w tym Ewa Stankiewicz, Hanna Dobrowolska i Paweł Hermanowski.
Tych troje oskarżonych najwyraźniej trafiło na nieprzyjazny skład sędzoiowski, który wydał wyrok skazujący na karę grzywny 510 PLN (co dwaj oskarżeni odrzucili, domagając się uniewinnienia).
Apelacje oraz dotychczasowe pisma do Prokuratury Generalnej i Kancelarii Prezydenta nie przyniosły żadnego efektu; obecnie pozostała jedynie możliwość zastosowania  prawa łaski z art. 139 Konstytucji RP

Art. 139.

Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

 
Jeżeli i to zawiedzie, już za kilka dni - 23.03 - Rafał Mossakowski  zostanie pozbawiony wolności, chyba że uiści grzywnę, a to  oznacza przyznanie się do winy.
 
W Polsce obywatele walczący o standardy demokratyczne są szykanowani. W tej samej sprawie zapadły różne wyroki, a wcześniejsze próśby o ułaskawienie przez instytucje, które mogły to zrobić zostały odrzucone.
 
Domagamy się natychmiastowego zastosowania prawa łaski przez prezydenta Andrzeja Dudę!
Apelujemy do wszystkich o wysyłanie listów z prośbą o ułaskawienie  skazanych "za naruszenie miru domowego PKW " na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
lub  poprzez formularz na stronie  http://www.prezydent.pl/kontakt/
 
OKAŻMY SOLIDARNOŚĆ ZE SKAZANYMI ZA WALKĘ O NASZĄ WSPÓLNĄ SPRAWĘ!
Ekspert o fałszerstwach wyborczych

 
 

WZÓR PROŚBY DO PREZYDENTA RP

Więcej…
 
Dramat pana Mariana: Muszę iść do urzędu udowodnić, że nie mam nóg PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 02:26

Jeżeli myślicie, że degeneracja tzw. urzędników ma jakieś granice, to wyprowadzam Was z błędu...

pan marian bez nog

 
Po co nam Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 marca 2016 01:35

Czy zawód sędziego powinien być "ukoronowaniem" zawodowej kariery prawnika z dużym doświadczeniem, czy nadal sędziami mają zostawać młodzi, niedoświadczeni ludzie po szkole?
Jakie powinny być procedury doboru nauczycieli akademickich, do których obecnie jest bardzo dużo poważnych zastrzeżeń? Konieczne są jawne awanse osób będących autorytetami, a nie ludzi pochodzących z nadania...
Czy sędzia ma otrzymywać nominację dożywotnią czy okresową?
Jakim badaniom i co jaki okres powinien być poddawany sędzia?

Wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu Jerzego Jachnika na 14. posiedzeniu Sejmu w dniu 17 marca 2016 r.
(Odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości 3:43)

 
Płacimy najwyższe koszty sądowe. UWAGA na spory z bankami PDF Drukuj Email
niedziela, 20 marca 2016 21:54

Uwaga na koszty sądowe w sprawach cywilnych w sporach z bankami! Najpierw za pozew zapłacimy mniej, ale po przegranym procesie stracimy więcej. Wystąpienie posła Jerzego Jachnika na 14. posiedzeniu Sejmu w dniu 17 marca 2016 r.
Mamy najdroższe sądy w Europie. W sporze cywilnym o 40 tys. zł koszty sądowe wynoszą średnio 750 euro. W Finlandii 223 euro, Szwecji 50 euro, a we Francji i w Hiszpanii nie ma w ogóle opłat.

 
Komornicy bezprawnie doliczają VAT. POWIADOM NAS! PDF Drukuj Email
sobota, 19 marca 2016 22:59

Poseł Jerzy Jachnik w dniu 17.03.2016 r. zapytał Prokuratora Generalnego i MS, czy zamierza ścigać karnie komorników, którzy wbrew prawu doliczają osobno do kosztów dłużnika podatek VAT, podnosząc w ten sposób wartość długu, a także czy prowadzone są prace nad nową ustawą o komornikach.
Zwracamy się do Państwa o przesyłanie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. informacji w jakich sprawach komornik doliczył bezprawnie VAT. Prosimy podać nazwę sądu, sygnaturę akt i nazwisko sędziego oraz komornika.
Sprawa jest bardzo pilna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 143


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure