piątek, 19 stycznia 2018
Posłowie Waldemar Buda i Jerzy Jachnik o wymiarze sprawiedliwości PDF Drukuj Email
sobota, 22 kwietnia 2017 16:11

 
Jerzy Jachnik I Janusz Sanocki w programie "Warto rozmawiać"w TVP1 PDF Drukuj Email
piątek, 21 kwietnia 2017 13:07

Opieszałość sądów, bezkarność sędziów, kontrowersyjne wyroki. Czy reforma zapowiedziana przez Zbigniewa Ziobrę zmieni ten stan rzeczy? Dlaczego sędziowie walczą, aby w sądach było tak jak było? Na te pytania próbują odpowiedzieć prof. Adam Strzembosz oraz sędzia Barbara Piwnik (b. minister sprawiedliwości) i Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości, Posłowie:Jerzy Jachnik i  Janusz Sanocki  przypominaja,że Obywatele w dniu  26.03.2017 powołali Społeczny Komitet Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości,podkreslali  równiez jak ważny i  konieczny jest głos obywateli podczas reformy wymiaru sprawiedliwości.

Oglądnij : https://vod.tvp.pl/29738835/20042017

foto4x3

 
Prokuratura była, jest i będzie chora PDF Drukuj Email
środa, 19 kwietnia 2017 21:27
Mówiłem o tym w styczniu 2016 r.  Mówię o tym od 2000 r. Czy coś się dla nas obywateli zmieniło w kwietniu 2017 r.? Twierdzę że nic. Dlatego powstał Ogólnopolski Społeczny Ruch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości. Już za kilka dni o ruchu tym usłyszycie. Reszta zależy od waszej i naszej aktywniści społecznej.
 
 
Mikroskładki dla mikrobiznesu: Składki zdrowotne od najmniejszych firm liczone od przychodów. PDF Drukuj Email
środa, 19 kwietnia 2017 14:16

Przygotowana przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego propozycja tzw. małego ZUS zakłada, że osoby prowadzące działalność na niewielką skalę będą mogły płacić składki na ubezpieczenie społeczne w zależności od faktycznie osiąganego przychodu. Najniższa stawka będzie dla tych, których przychody nie przekraczają 200 zł – ci będą wpłacali do ZUS 32 zł miesięcznie. Pozostaje jednak problem składki zdrowotnej.

 Będziemy rozmawiali z Ministerstwem Zdrowia, które pracuje nad nowymi zasadami podlegania ubezpieczeniu zdrowotnemu, by wzięło pod uwagę kierunek naszych zmian. Tak aby oba systemy łączyły się w logiczną całość – mówi Janusz Cieszyński, dyrektor departamentu małych i średnich przedsiębiorstw Ministerstwa Rozwoju.
 
Zasady opłacania składek zdrowotnych
 
Czy słuszne dokręcanie śruby przed wejściem konfiskaty ? PDF Drukuj Email
środa, 19 kwietnia 2017 13:56

Nawet podejrzani o lekkie występki, np. jazdę po pijanemu, muszą się liczyć z tym, że organy ścigania od razu zajmą im gotówkę na poczet grzywny.

Prokuratorzy, którzy tego nie zrobią, będą musieli się tłumaczyć przełożonym na piśmie. Tak wynika z najnowszych zaleceń prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, do których dotarł DGP. Jak nieoficjalnie można usłyszeć, śledczym bez przekonującego usprawiedliwienia mają grozić dyscyplinarki.Instrukcja PK to pokłosie spadających statystyk dotyczących wartości zabezpieczanego mienia. Dla kierownictwa prokuratury są one niepokojącym sygnałem, bo lada dzień wejdzie w życie ustawa o przepadku majątku przestępców. Zabezpieczenia majątkowe (np. w formie zajęcia gotówki czy wynagrodzenia) mają nie tylko jak dziś gwarantować wykonanie orzeczonej przez sąd kary grzywny, lecz także służyć przejmowaniu dobytku pochodzącego z nielegalnych źródeł. Mówiąc najprościej, jeśli śledczy nie wykryją i nie zabezpieczą mienia delikwentów, to sądy nie będą miały później czego im konfiskować. PK postanowił więc przycisnąć prokuratorów, aby zminimalizować takie ryzyko. – To kolejny przykład ręcznego sterowania prokuraturą – mówi dr Andrzej Mucha, adwokat w kancelarii w Mucha & Lech, a w przeszłości prokurator. – Skończy się na tym, że prokuratorzy będą zajmować po 100 zł, żeby poprawić statystyki. A przecież nie ma potrzeby zabezpieczania takich kwot na poczet kilkusetzłotowej grzywny. Ktoś, kto ją dostaje np. za jazdę po pijanemu, i tak zwykle karę płaci – dodaje dr Mucha.
Postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym
 
Emeryci padają ofiarą oszustw na masową skalę. 700 postępowań w prokuraturze PDF Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 21:45

"Prokuratura Krajowa, mając na uwadze pismo z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, już w 2016 r. zdecydowała się sprawdzić, ile tego typu postępowań jest zarejestrowanych w skali kraju.700 postępowań z całego kraju ws. oszustw przy podpisywaniu umów na różne usługi, głównie wobec osób starszych, prowadzi lub bada Prokuratura Okręgowa w Płocku. 14 osób ma już zarzuty. Do Płocka trafiły wszystkie takie sprawy dla sprawdzenia, czy nie są ze sobą związane.

Taką informację przekazał w czwartek w Sejmie zastępca prokuratora generalnego Robert Hernand, odpowiadając na pytanie posła Jerzego Jachnika (Kukiz’15) o czynności podejmowane "w sprawie permanentnych oszustów konsumenckich, dotyczących szczególnie osób starszych". Mają one polegać na podszywaniu się pod różne firmy i namawianiu emerytów do podpisywania niekorzystnych umów. Poseł mówił, że takie działania są ostatnio nagminne i wyraził obawę, że śledztwa są rozproszone w wielu prokuraturach.

Prokuratura Krajowa, mając na uwadze pismo z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, już w 2016 r. zdecydowała się sprawdzić, ile tego typu postępowań jest zarejestrowanych w skali kraju.

Czytaj całość

 

 
 
 
Doręczenie decyzji podatkowej: Nie może być papierowego i elektronicznego oryginału tego samego pisma PDF Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 21:39

Na organach podatkowych spoczywa od 2016 r. bezwzględny obowiązek doręczania pism pełnomocnikom profesjonalnym (adwokatom, radcom prawnym i doradcom podatkowym) oraz organom administracji publicznej za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w siedzibie organu podatkowego (art. 144 par. 5 ordynacji podatkowej). Podobny obowiązek dotyczy doręczania pism stronie, która złożyła podanie przez ePUAP, wyraziła zgodę lub sama złożyła wniosek o doręczanie pism drogą elektroniczną (art. 144a par. 1 Op).Ani papierowa kserokopia, ani skan nie wywołują skutków prawnych doręczenia decyzji podatkowej. W obrocie prawnym nie mogą występować dwa oryginały tego samego pisma, jedno w formie papierowej, a drugie elektronicznej.

internet, biznes

Cały artykuł:http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1035576,doreczenie-decyzji-podatkowej.html

 
Jelenie i nieuczciwe telekomy. A prokuratura nadal nic. PDF Drukuj Email
wtorek, 18 kwietnia 2017 08:06

To się zaczęło pięć lat temu – opowiada Władysław Pfeiffer z Bydgoszczy, były trener tenisa, od lat na emeryturze. – Ktoś zadzwonił z ofertą. Mówił, że jest z firmy telekomunikacyjnej, w której miałem telefon. Obiecywał tańszy abonament. Podpisałem umowę, nawet nie czytając. Zorientowałem się, że to umowa wcale nie z tą firmą, w której miałem wcześniej telefon, jak przyszła pierwsza faktura. Polska Telefonia Stacjonarna z Wrocławia. Rachunki tańsze przez dwa miesiące. Potem drożej. Poczułem się jak frajer.

Napisał, że go oszukali i zrywa umowę. Nałożyli karę – 500 zł. Znalazł w internecie opisy podobnych historii. Odpisał, że nie zapłaci, dopóki nie wygrają procesu w sądzie. Przez dziesięć miesięcy wysyłał im przelewem po złotówce. Tytuł wpłaty: „za oszustwo”. – Nie pozwali mnie. Oni sądu boją się jak diabeł święconej wody – śmieje się. WIĘCEJ - KLIKNIJ>

 

 
Abp Hoser: potrzeba nam zupełnie nowej orientacji, gdzie widać, iż władza staje się służebna, a nie egoistyczna i egocentryczna. Odp. Paweł Kukiza. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 20:57

Paweł Kukiz odpowiada:

Ekselencjo - mam receptę, jak do tej "nowej orientacji" dojść...Bezwarunkowo konieczne są zmiany ustrojowe - m.in.:

1.głosowanie na człowieka a nie na partię, 
2.realna a nie fikcyjna instytucja referendum (obniżenie progu frekwencyjnego i wynik do bezwarunkowego wykonania przez władzę)
3. sędziowie TK wybierani przez 2/3 Sejmu
4. KRS wybierana w wyborach bezpośrednich
5. wprowadzenie instytucji Sędziów Pokoju (wybierani w wyborach bezposrednich)
6. Możliwość  odwołania posła (w obecnej ordynacji NIEMOŻLIWA)
7. szczególna odpowiedzialność urzędników państwowych za "niegospodarność" (delikatnie mówiąc)
8. redukcja etatów urzędniczych poprzez m.in. likwidację gabinetów politycznych i powiatów.
9. prawdziwie OBYWATELSKIE media (przynajmniej te "publiczne"
10. niskie podatki (bez realizacji 1-9 postulat niespełnialny)

Naprawdę cieszę się, że Kościół zaczął zauważać dramatyczny i nasilający się podział na dwie Polski. Ale bez zmian ustrojowych NIE MA szans na zmianę tego stanu rzeczy. No i sama modlitwa tu nie wystarczy :-)
Także Alleluja i do przodu! :-) 
Po silną, wspólną wszystkim (tak wierzącym jak i niewierzącym) Obywatelską Polskę.

 

 więcej o wypowiedzi arcybiskupa.

 
Sąd Najwyższy: Polacy nie muszą spłacać długów bankowych! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 20:40
 
Sąd Najwyższy stwierdził, że egzekucja wszczęta na podstawie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego przedawnia się po upływie trzech lat. Do niedawna sądy twierdziły, że egzekucja wszczęta na podstawie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego nie przerywa biegu przedawnienia. W najnowszej uchwale Sąd Najwyższy stwierdził, że egzekucja wszczęta na podstawie BTE nie przerywa biegu przedawnienia. Wypowiedzianych i sprzedanych przez banki kredytów nie trzeba spłacać. Oznacza to, że w ponad 90 proc. przypadków banki lub firmy windykacyjne prowadzą bezprawną egzekucję wobec dłużników. Istnieją sposoby jak odzyskać nadpłacone pieniądze i uwolnić się od zobowiązań wobec banków.


Bankowy Tytuł Egzekucyjny
Czym jest bankowy tytuł egzekucyjny? Zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego Bankowy Tytuł Egzekucyjny (dalej BTE) był tytułem egzekucyjnym, na podstawie którego bank po uzyskaniu klauzuli wykonalności mógł wszcząć postępowanie egzekucyjne. Co istotne, był to pozasądowy tytuł egzekucyjny, który umożliwiał bankom wszczęcie egzekucji wobec dłużnika bez faktycznego pozywania go. Było to rozwiązanie niezwykle atrakcyjne dla banków. Po pierwsze, oszczędzały na kosztach postępowania sądowego, sprawa była z góry przegrana przez dłużnika i banki nie musiały zatrudniać armii prawników. Po drugie, było to rozwiązanie pomagające zaoszczędzić czas, który traciłby bank w trakcie postępowania sądowego. W latach 2008-2012 sądy rejonowe, które nadawały klauzule wykonalności BTE, były wręcz zalewane wnioskami banków lub firm windykacyjnych. Banki nadużywały tej instytucji aż do 14 kwietnia 2015 roku, kiedy to Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepisy ustawy Prawo Bankowe pozwalające na wystawianie bankowych tytułów egzekucyjnych oraz na wszczynanie na ich podstawie postępowania egzekucyjnego naruszają konstytucyjną zasadę równości stron wobec prawa. Trybunał orzekł, że przepisy ustanawiające BTE tracą moc obowiązującą 1 sierpnia 2016 roku. Już 25 września 2015 roku, Sejm przyjął ustawę, która znosiła BTE.

Więcej

 
 
Teatrzyk pt. "Legionowski Sąd-Zabawa w Prawo" PDF Drukuj Email
sobota, 15 kwietnia 2017 12:40

Przykre, ale tak rozpoznaje się sprawy w sądach na posiedzeniach.

 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 15:34

Z okazji Świąt Wielkanocnych
życzymy 
aby ten wyjątkowy czas był pełen wiary, nadziei i miłości,
a spotkania w gronie najbliższych
upływały w miłym, wiosennym nastroju.

    składa

Poseł Jerzy Jachnik i 

        Zarząd Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu.

 

    

 

 

 
Jak organ władzy publicznej powinien rozpatrzyć petycję. PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:46
 
 
Wyrok NSA prowadzi do podwójnego opodatkowania aut PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:36

Wykładnia sądu oznacza, że przepisy o pełnym odliczeniu podatku od firmowych samochodów są martwe. Więcej, przy odpłatnym najmie pracownikowi fiskus zyskuje dwukrotnie.

To pierwsze niekorzystne rozstrzygnięcie sądu kasacyjnego w sprawie odliczenia 100 proc. VAT od samochodów firmowych. Przypomnijmy: w sytuacji gdy przedsiębiorstwo odpłatnie udostępnia pracownikom służbowe pojazdy do celów prywatnych, należy – zdaniem NSA – uznać, że auta mogą być wykorzystywane również do innych celów niż działalność gospodarcza.

Cały artykuł tutaj :http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1034885,odliczenie-podatku-od-firmowaych-samochodow.html

samochód

 
Tłum umundurowanych policjantów w sądzie. Przyszli wesprzeć koleżankę PDF Drukuj Email
czwartek, 13 kwietnia 2017 16:31

 Jerzy Jachnik: Policjanci chca bezkarności. Tymczasem zbyt często kłamią - szczególnie w sprawach o wykroczenia. Moim zdaniem wszyscy powinni odpowiadać za fałszywe zeznania, bez względu na to kim są.

Kilkudziesięciu policjantów wspierało we wtorek swoją koleżankę skazaną nieprawomocnie za fałszywe zeznania. - Policjant nie może żyć w strachu, że za wykonywanie swojej pracy stanie przed sądem - mówili związkowcy.

 
Cud w Polsce. fundacja Fundacji Court Watch Polska, przeprowadziła obserwację 32 tys. rozpraw. My jednak przez 10 lat nigdzie ich nie spotkaliśmy. PDF Drukuj Email
środa, 12 kwietnia 2017 22:20

prawo, sądPrzeczytałem z zdębiałem. Oto Bartosz Pilitowski socjolog, założyciel Fundacji Court Watch Polska prowadzi wg G. P. największy na świecie program obserwacji rozpraw sądowych. Podobno dokonano obserwacji 32 000 rozpraw. Nie wiem czy wywiad nie był przypadkiem 1 kwietnia ? No cóż zbliża się koniec Fundacji helsińskiej to mamy obserwatorów z Fundacji Court Watch Polska, których niestety nigdy nie miałem szczęścia spotkać w sądzie, choć jeździmy po sądach przez 10 lat. 
A tak swoją drogą: czytałem, że fundacja zajmuje się kulturą sędziów, czasem rozpoczynania rozpraw itp drobnostkami. 

Co ciekawe  pan Bartosz prowadzi zajęcia dla słuchaczy Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, współpracuje z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE. Pytam więc komu i czemu służy fundacja; sędziom czy obywatelom.

Tym razem co ciekawe pan Bartosz mówi w Gazecie Prawnej o presji korupcyjnej na sędziów.   Więcej

PS. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć ile na to idzie pieniędzy i kto je daje to zapraszam na stronę Fundacji Court Watch Polska

 
„Zmieniono mi nazwisko, zrobiono oskarżonym, a na końcu kobietą...” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 23:38

Z takim wymiarem (nie)sprawiedliwości należy skończyć raz na zawsze. "Wybitni" sędziowie Sądu Najwyższego zmienili mi nazwisko, zrobiono ze mnie funkcjonariusza publicznego, którym nigdy nie byłem, zostałem oskarżonym - choć byłem pokrzywdzonym a na końcu zmieniono mi płeć i zostałem kobietą.
Tak wygląda polski wymiar bezprawia w RP.

 
Polska jest opętana przez korupcję, PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 12:48

Jerzy Jachnik:Ile jeszcze będziemy czekać ? Nie wiem. Ale wierzę w to, iż przyjdzie czas, że rozliczymy was.

 
Zdjęcie użytkownika Kukiz '15.
 
Poseł Jerzy Jachnik miażdży wymiar sprawiedliwości. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 23:31

 
Sejm 7 lat temu. Wtedy tez protestowaliśmy przeciw bezprawiu sądów i prokuratur. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:29

 

 "Z tą flagą pan nie wchodzi" - z polską flagą !!!! - mówi ochrona sejmu. Było to 19.06.2010 r. w 61 rocznicę urodzin śp. p. Lecha Kaczyńskiego.
 
 
Przykra prawda o polskiej prokuraturze i polskich sądach. Czy tak musi nadal być ? PDF Drukuj Email
sobota, 08 kwietnia 2017 18:29

Tak było 4 lata temu. Z Polski do Australii wyjechał nasz kolega bo bał się polskie prokuratury i polskich sędziów. A jak jest dzisiaj ? Wg mnie bez zmian.

 

Zdjęcie użytkownika Jerzy Jachnik.
 
Zapamiętajcie dzień 7.04.2017 r. - Paweł Kukiz : widzę różnicę między miłością i partnerstwem a prostytucją PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 21:24
Z ostatniej chwili ❗❗❗] To przemówienie przejdzie do historii
Szanowny PO-PiSie...
Fenomenalne przemówienie Paweł Kukiz w trakcie wniosku o wotum nieufności dla rządu.
 
 
 
Poseł Kukiz"15 - Jakub Kulesza pokazuje bsurdy partiokracji w Sejmie RP PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 21:21

 

Dzisiaj 7.04.2017 r. mieliśmy wspaniały dzień. Najpierw Paweł Kukiz a potem Jakub Kulesza jako sprawozdawca komisji pokazał absurdy pracy Sejmu RP i przepychania ustaw. Był świetny. Pokazał to o czym mówię od dawna. Uwaga; nagranie jest dość długie - ale waro posłuchać !!!! Brawo Kuba. Byłęś wieli i merytoryczny.
 
 
Jerzy Jachnik: Chcemy sędziów jako "korony zawodów" a nie teoretyków z krajowej szkoły Sędziow. PDF Drukuj Email
czwartek, 06 kwietnia 2017 23:26

NIE -  dla Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów. Chcemy sędziów jako "korony zawodów". Chcemy sędziów obiektywnych a nie partyjnych. Chcemy okresowych badań psychologiczno - psychiatrycznych.

 
Nie chcemy partyjnej Krajowej Rady Sądownictwa. Różne oceny posła Jachnika i Rzymkowskiego z KUKIZ'15 PDF Drukuj Email
piątek, 07 kwietnia 2017 00:05

Jerzy Jachnik z Kukiz '15, przypomina,że władza zwierzchnia zgodnie z art. 4 należy do Narodu. I to Naród bezpośrednio w wyborach powszechnych lub pośrednio poprzez wybranych posłów ma prawo wybrać członków KRS. Uważam, że wybór sędziów przez Sejm RP jest zgodny z Konstytucja RP.

Inaczej twierdzi poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 - członek Krajowej Rady Sądownictwa. Twierdzi, że wybór sędziów KRS przez sejm jest niekonstytucyjny. Nie zgadzam się z tym.

Szkoda tylko ,że PIS chce zwykłą większością głosów wybierać sędziów.  Tym samych sędziów   jednej partii chce zamienić na sędziów partii  PIS. A mógł by to zrobić obiektywnie większością kwalifikowaną 3/5. Zatem  to zwykły partyjny wybór.


Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1435) z dnia 5 05.2017 r podczas 39 Posiedzenia Sejmu VIII kadencji.

Ponieżej wystąpienie posła Jerzego Jachnika i Tomasza Rzymkowskiego  z Ruchu  Kukiz'15.

 
Konferencja Prasowa w Sejmie RP-Powołanie Społecznych Komitetów Naprawy Wymiaru Sprawiedliwości PDF Drukuj Email
środa, 05 kwietnia 2017 21:42
5.04.2017 r.- Konferencja prasowa - Powstanie Społecznego Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.Janusz Sanocki (poseł niezrzeszony), Jerzy Jachnik (Kukiz'15) i przedstawiciele społecznch komitetów Ruchu Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu również współtworzy SpołecznyRuch Naprawy Wymiaru Sprawiedliwośći i Ustroju Państwa.
W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie zebrało się 88 przedstawicieli różnych środowisk obywatelskich z całego kraju.Przyjęliśmy deklarację i utworzyliśmy Społeczny Ruch Naprawy wymiaru Sprawiedliwości i Ustroju państwa. 
Konferecnja prasowa odbyła się w Sejmie RP.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 148


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure