czwartek, 30 marca 2017
Nie zarejestrujesz pre-paida, karta będzie dezaktywowana PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 01:44

karty prepaid rejestracja4466Państwa policyjnego cd. Jesteś posiadaczem telefonu na kartę? Jeżeli chcesz się nią nadal posługiwać, będziesz musiał dokonać jej rejestracji. Nowa ustawa ma zacząć obowiązywać operatorów od lipca, a ostateczny termin na zarejestrowanie wszystkich kart ma minąć już 2 stycznia 2017 r. Sprawa dotyczy ok. 29 mln kart, które obecnie są w posiadaniu Polaków. Powstaje pytanie, o ingerencję w swobodę umów i działanie prawa wstecz.

 
Siedlecka wojna podjazdowa PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2016 01:36

To nie fotomontaż! Podjazd dla niepełnosprawnych w Siedlcach. 
Kosz całej inwestycji wyniósł, bagatela, 24 mln zł. Urzędnicy miejscy mają dobre samopoczucie. Twierdzą, że z podjazdu korzysta niewiele osób (ciekawe z jakiego powodu?), a tak w ogóle nie był wymagany przez prawo...

podjazd dla niepelnosprawnych34267

podjazd dla niepelnosprawnych34267b

 
Wojciech Ziembiński - niezłomny działacz społeczny PDF Drukuj Email
wtorek, 09 lipca 2013 12:27

Wojciech Ziembiński (1925-2001), niezłomny działacz niepodległościowy, współzałożyciel KOR-u i ROPCiO, inicjator powołanego w 1979 roku Komitetu Porozumienia na Rzecz Samostanowienia Narodu. Był bliskim współpracownikiem ks. Jerzego Popiełuszki i ks. Stefana Niedzielaka. Przeciwnik porozumień Okrągłego Stołu - "stołu zdrady" (29 min).
Skonfliktowany z Kuroniem z powodu swojego nastawienia niepodległościowego w 1977 odszedł z KOR.

Gdy wielu milczało, Wojciech Ziembiński miał odwagę mówić swoje ‚non possumus’. Trzecia Rzeczpospolita nie ofiarowała swojemu synowi ani senatorskiego fotela, ani ministerialnego stanowiska, a On sam o udział we władzy nie zabiegał.

Człowiek bezkompromisowy i odważny. Najwiernieszy syn narodu - mówił o nim kardynał Stefan Wyszyński.

Więcej…
 
Dzisiaj 23.02.2016 odbyło się posiedzenie podkomisji do zmian kodeksu postępowania karnego. PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lutego 2016 22:57

Dzisiaj, tj. 23.02.2016 odbyło się posiedzenie podkomisji do zmian kodeksu postępowania karnego. Uczestniczyłem w tej komisji i odniosłem wrażenie, że niestety prawnicy nie znają i nie mają recepty na zmianę procedury karnej na taką, która będzie szybka i obiektywna. Swoje stanowisko wyraziłem jasno. Jerzy Jachnik

 
Walka o jawność spraw karnych i udział stowarzyszeń PDF Drukuj Email
piątek, 13 maja 2016 04:25

"Posłowie reprezentujący państwo prawa KOD-u, wam się wydaje, że żyjecie w państwie prawa, a my twierdzimy, że żyjemy w państwie bezprawia i tym się różnimy."
16 lat organizacje pozarządowe w Polsce domagają się udziału w postępowaniach karnych. Dzisiaj o udział ten walczyli w sejmie Jerzy Jachnik i Janusz Sanocki. Rozpatrywano zmianę art. 90 kpk dot. uczestnictwa stowarzyszeń w procesach karnych. Obecny przepis pochodzi z głębokiej komuny. Okazało się, że prawnicy Arkadiusz Myrcha - PO, Mirosław Pampuch - Nowoczesna i Krzysztof Paszyk - PSL - są przeciwni uczestnictwu organizacji pozarządowych w procesach karnych.
Ba! Nie wiedzą nawet, co czytają, twierdząc, że udział organizacji pozarządowych w procesach karnych jest OBLIGATORYJNY! Bronią starych stalinowskich przepisów. Taką to mamy KODomicką demokrację w sejmie. Należy pochwalić natomiast wiceministra sprawiedliwości M. Warchoła i poseł sprawozdawcę A. Borowiec za merytoryczne wystąpienia.
O pośle Nowoczesnej z Bielska- Białej szkoda wspominać, gdyż czytał z tabletu, nie wiedząc co czyta. Domagał się bowiem weryfikacji osób, które będą reprezentować organizacje pozarządowe.

 
Kabaret na posiedzeniu Sejmowej Komisji Sprawiedliwości w wykonaniu posłów PO i Nowoczesnej PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 20:14

Pytam się państwa wszystkich, dlaczego nikt nie składa wniosków o to, żeby się dowiedzieć, co się dzieje ze sprawą p. Burego, dlaczego giną akta p. Olewnika, dlaczego jest wiele morderstw niewyjaśnionych od 20 lat? Tak państwo dbacie o interes ludzi? Uprawiacie propagandową chucpę.

 
Spotkanie posłów Jerzego Jachnika i Janusza Sanockiego z wyborcami w Żywcu PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2016 00:05

plakat żywiec1

 
Nadzwyczajne posiedzenie Sejmowej Komisji Sprawiedliwości - czytaj rozróba KOD PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 23:21

To już zakrawa na skandal. Nadzwyczajne posiedzenie Komisji Sprawiedliwości zwołane na 11.05.2016 godz. 9,30 . Czemu ? Bo posłowie Budka, Czernow, Dolniak, Frydrych, Gasiuk - Pihowicz, Kropiwnicki, Myrcha, Paszyk, Szczerba, Wilk - inaczej KOD w pełnej okazałości chcą informacji na temat czynności prowadzonych przez prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie zawiadomień popełnienia przestępstwa przez Beatę Szydło. Szkoda, że tych "znakomitych" posłów RP nie interesuje cała masa morderstw popełnionych i nie wyjaśnionych w RP. Szkod, że nie interesuje ich bezprawie sądów powszechnych !!! Jak długo będą uprawiać gierki polityczne, zamiast zająć się pokrzywdzonymi przez polskie sądy bezprawia !!!

 

50003 SPC1   SPC2

 
Ratujmy Gliwicki Teatr Muzyczny! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 maja 2016 10:48

Podpisz petycję, aby uchronić przed urzędniczą niekompetencją instytucję kultury, której osiągnięcia wpisały się na trwałe do historii polskiego teatru i muzyki.

Zwolnienia artystów i pozostałych pracowników Gliwickiego Teatru Muzycznego trwające nieprzerwanie od początku sezonu 2015/2016, prowadzą nieuchronnie do zniszczenia teatru muzycznego z 60-letnią tradycją. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec zmian, które są wynikiem błędnych decyzji urzędników oraz systematycznego obniżania poziomu dotacji dla Teatru przez Urząd Miasta Gliwice. Jednocześnie ten sam urząd nie oszczędza na luksusowych prezentach. Tylko na zakup 200 wiecznych piór urzędnicy wydali 69 tys. zł. Więcej...

petycja podpisz77

 
Wymiar sprawiedliwości jest narzędziem nękania. PDF Drukuj Email
sobota, 07 maja 2016 23:55

Pytamy o dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości, czy jest w ogóle jeszcze na co czekać. Wymiar niesprawiedliwości postpeerelowski to jest po prostu jedna wielka zorganizowana grupa przestępcza - sędziowie, prokuratorzy. Nie mówmy o żadnej niezależności sędziowskiej, skoro sędziów w Rzeczpospolitej de facto nominowali w swoim czasie Jaruzelski i Kiszczak, a ci z kolei ich wybrani decydowali jaka będzie selekcja (oczywiście negatywna) w tym wymiarze niesprawiedliwości. Tej patologii nie można reformować. Tego systemu nie można naprawić, można go tylko i należy postawić w stan likwidacji.

 
Sąd wydał wyrok na podstawie zeznań policjanta, który rozpoznał chłopaka po butach PDF Drukuj Email
sobota, 07 maja 2016 08:06

Gdzie wymiar sprawiedliwości źle funkcjonuje, tam państwo jest w niebezpieczeństwie.

 
Sąd Najwyższy: ZUS pobierał zawyżone składki zdrowotne PDF Drukuj Email
piątek, 06 maja 2016 13:50

zus-duzyPrzez całe lata ZUS żądał od przedsiębiorców zawyżonych składek zdrowotnych. Sąd Najwyższy orzekł właśnie, że ZUS działał niezgodnie z przepisami i nie miał prawa do pobierania tak wysokich składek. Dopiero po 17 latach, jednej z firm udało się wygrać z ZUS-em spór przed sądem.

Uchwała Sądu Najwyższego (Sygn. akt III UZP 18/15) dotyczyła składek zdrowotnych opłacanych przez pracodawcę za pracowników, którzy w pewnym okresie przebywali na zwolnieniu lekarskim lub na urlopie macierzyńskim. Pracownicy tacy, oprócz wynagrodzenia za pracę, otrzymują również zasiłek chorobowy. Więcej...

 
Przesiedziała 5 miesięcy w areszcie przez "pomyłkę". Nikt nie poczuwa się do winy PDF Drukuj Email
czwartek, 05 maja 2016 07:51

Małgorzata Zmitrowicz spędziła ponad 5 miesięcy w sześcioosobowej celi z morderczyniami z powodu... dawno spłaconego kredytu. Wszystko przez pomyłkę prokuratura, który w akcie oskarżenia wpisał inny bank. Sąd zapytał bank, czy pani Małgorzata spłaciła kredyt, a ten odpisał, że nie spłaciła. Nie dodał jednak, że kobieta nie miała w nim długu.

- W opinii prokuratury błędu w tej sprawie nie było. Doszło natomiast do omyłki pisarskiej. Prokurator omyłkowo wskazał nazwę innego banku - mówi Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Reporter: Czyli pomylił się?
Prokurator: Tak, pomylił się, ale tylko w tym elemencie.
Reporter: Kto ponosi odpowiedzialność?
Prokurator: Według nas odpowiedzialność w głównej mierze ponosi sąd orzekający i sądy prowadzące postepowanie wykonawcze.

- Pierwszy był błąd prokuratora, drugi etap cyklu tych nieszczęśliwych zdarzeń, to błąd sędziego, który rzeczywiście nie przeczytał akt, przeoczył, że inny bank jest wskazany jako pokrzywdzony, bank o podobnej nazwie - twierdzi Sławomir Przykucki z Sądu Okręgowego w Koszalinie.

Prezes Sądu nie podjął negocjacji w sprawie odszkodowania i nie zgodził się na jego wypłatę. 

5 miesiecy w areszcie za niewinnosc34456

 
Obrońcy bezprawia PDF Drukuj Email
środa, 04 maja 2016 15:38

bolek kwach komorZamiast ochraniać społeczeństwo przed bezprawnymi poczynaniami "wymiaru sprawiedliwości", bronią zdegenerowanych sędziów i prokuratorów.

"Wyrażamy uznanie i szacunek dla odpowiedzialnej, godnej postawy sędziów Trybunału Konstytucyjnego, innych sądów, reprezentacji prawników oraz wydziałów prawa uczelni wyższych. Sędziom, prokuratorom i przedstawicielom innych zawodów prawniczych należy zapewnić szczególną ochronę przed konsekwencjami bezprawnych posunięć władz."

 
Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Radosław Sikorski, Ryszard Bugaj, Władysław Frasyniuk, Bogdan Lis, Jerzy Stępień. Więcej...
 
Walne Zgromadzenie sprawozdawczo - wyborcze członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 23:18

SPB LOGOZAPRASZAMY WSZYSTKICH CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA


W dniu 21.05.2016r. w Bielsku-Białej ul. Cechowa 31  godz. 12 - odbędzie się zgodnie ze statutem  Walne Zebranie sprawozdawczo - wyborcze członków Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu, na którym oprócz części sprawozdawczej dotyczącej działalności merytorycznej i finansowej stowarzyszenia odbędą się wybory nowych władz stowarzyszenia.

                                                                              Zarząd Stowarzyszenia

 

 

 
Nie wierzymy w sprawiedliwość w polskich sądach. - 3 maja - byliśmy w Kielcach PDF Drukuj Email
wtorek, 03 maja 2016 21:35

Jesteśmy tam gdzie powinniśmy być. I byliśmy.

 

Kielce 9

 

 Kielce 8  Kielce 6

 Kielce 3   Kielce 4

 
3 maja KIELCE - Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu w marszu po nową Konstytucję. PDF Drukuj Email
wtorek, 03 maja 2016 18:51

Mimo ulewy ok. 500 maszerowało w Kielcach np nową konstytucję. Dziękujemy Wojownikom, rodakom z GB i Irlandii oraz całej Polski! Chcemy nonwej, obywatelskiej konstytucji!
Byli z nami posłowie Wojciech Bakun,JerzyJachnik Maciej Masłowski, Piotr Liroy Marzec, Barbara Chrobak, Jerzy Kozłowski Jacek Wilk, Andrzej Kobylarz.
Było też z nami Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska - Białej i Katowic.

http://kielce.tvp.pl/25167034/po-nowa-konstytucje

 

 
Obniżyć koszty komornicze! Poseł Jerzy Jachnik PDF Drukuj Email
niedziela, 01 maja 2016 00:20

Rozpatrzenie petycji w sprawie zmiany ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji w zakresie zmniejszenia kosztów egzekucji.

Komisja do Spraw Petycji 27 kwietnia 2016 r.

 
Kolejna kompromitacja i cwaniactwo Krajowej Rady Sądownictwa. PDF Drukuj Email
sobota, 30 kwietnia 2016 15:44

Skandaliczna opinia Krajowej Rady Sądowniczej. Krajowa Rada Sądownicza chce okpić obywatela przy dochodzeniu przewlekłości postępowania sądowego.


Resort sprawiedliwości proponuje zmianę jej naliczania. Zmiana jest realizacją orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Rutkowski i inni przeciwko Polsce (skargi nr 72287/10, 13927/11, 46187/11) i ma spowodować, że zasądzane sumy będę wyższe niż dziś, bowiem sądy polskie oceniają długość wyłącznie jednego etapu, na jakim sprawa się znajduje w chwili rozpatrywania skargi.

Tymczasem ETPCz wskazał, że polskie sądy, oceniając, czy doszło do przewlekłości, postępują w sposó nieuprawniony dzielą postępowanie na kilka etapów i biorą pod uwagę tylko ten ostatni, w którym znajduje się sprawa w momencie rozpatrywania skargi. A to zaniża wysokość odszkodowań.

Jeżeli zmiana wejdzie w życie, w przepisach będzie wprost zapisane, że sąd ma uwzględnić „łączny dotychczasowy czas postępowania od jego wszczęcia do chwili rozpatrzenia skargi, niezależnie od tego, na jakim etapie skarga została wniesiona”.

W projekcie proponuje się także podniesienie minimalnej wysokości odszkodowania: zasądzana suma nie będzie mogła wynieść mniej niż 1000 -  złotych za każdy rok postępowania (to kolejna śmieszna propozycja - 20 lat =20.000 zł. !!!!). pozostawiając przepis, zgodnie z którym sąd przyznaje od 2 tys. do 20 tys. zł.

Tymczasem Krajowa Rada Sądownictwa poszła jeszcze dalej zaproponowała chytrą zmianę twierdząc że „każdy rok dotychczasowego trwania postępowania” zaproponowany w projekcie budzii wątpliwości interpretacyjne !!! - co oznacza, że sędziowie mają kłopoty z liczeniem lat trwania sprawy.

KRS zaproponował więc NOWUM:  aby to sformułowanie zastąpić zwrotem „za każdy rok stwierdzonej przewlekłości”. Czyli idąc tokiem rozumowaniem naszych super sędziów i polityków z KRS sprawa może trwać 20 lat ale oni super sędziowie stwierdzą przewlekłość wyłącznie w jednym roku i zapłacą 1000 zł. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Czy sędziowie zostali wybrani zgodnie z Konstytucją RP - NIE !!! PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2016 00:08

W końcu po latach trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie; jaki wpływ na wybór sędziego ma społeczeństwo ( obywatel, organizacje pozarządowe, posłowie, senatorowie czy prezydent ) ? ŻADEN !!!

Pojawia się kolejne pytanie; czy nominacje sędziów sądów powszechnych od 19 lat są zgodne z art 4 Konstytucji RP ?
Art. 4 Konstytucji RP mówi jasno: Władza zwierzchnia w RP należy do Narodu. Naród sprawuje władzę bezpośrednio lub poprzez swoich przedstawicieli ( np. posłów, senatorów).

Pytam więc jaki wpływ na władzę sądowniczą ma Naród ? ŻADNEJ !!!
Sędziowie wybierają się sami !!! Sędziom w Polsce zostaje się po akceptacji kolegium sądu i zgromadzenia sędziów danego sądu. Jest to fikcja ( dowód: dwie nominaje sędziowskie w Bielsku-Białej wbrew opinii zgromadzenia sędziów SO w Bielsku-Białej).
O nominacji decyduje faktycznie Krajowa Rada Sądownictwa. Składa się ona z: I Prezesa SN, MS, Prezes NSA, , osoby delegowanej przez Prezydenta RP , 15 sędziów oraz 4 posłów i 2 senatorów - czyli faktycznie znaczącej wiekszości sędziów !!!
Art. 179 Konstytucji RP potwierdza, że sędziowie są powoływani przez Prezydenta RP ale na WNIOSEK KRS. Co to oznacza ? że Prezydent jest wyłącznie notariuszem decyzji KRS.
I z tym musimy zdecydowanie walczyć. I to musimy zmienić !!!
Aż dziw bierze, iż do tej pory szanowny Trybunał Konstytucjuny nie zauważył, iz nie respektowanie art. 4 Konstytucji RP. Nie respektuje także art. 182 Konstytucji RP - dotyczący udziału obywateli w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości !!!
A taki mamy ponoć świetny Trybunał Konstytucjyjny w Polsce. Tymczasem od jego utworzenia jesteśmy okłamywani i sądzą nas niekonstytucyjni sędziowie !!!
Wniosek: takie mamy państwo jakie mamy sądy !!!

Kary finansowe i jawne oświadenia majatkowe sędziów to za mało !!!

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/304289973-Beda-kary-finansowe-dla-sedziow-i-jawne-oswiadczenia-majatkowe.html

 
Stop uchodźcom. Pomóż nam zbierać podpisy. Kukiz'15 apeluje do rządu PIS. PDF Drukuj Email
środa, 23 marca 2016 07:28
 

Kukiz'15 apeluje do rządu PiS: Tylko obywatele w drodze referendum mają 
prawo zdecydować kogo będziemy przyjmować w naszym kraju!

Dzisiejszy tragiczny dzień pokazuje jak niebezpieczna jest europejska 
polityka imigracyjna. Potrzebne jest referendum postulowane przez 
Kukiz'15. Musimy WSZYSCY włączyć się do zbiórki podpisów! Walczymy o
naszą bezpieczną przyszłość. Jak możesz pomóc?

1. Wydrukuj wniosek i zbierz podpisy wśród bliskich i znajomych
http://dzienreferendalny.pl/wykaz-obywateli-referendum.pdf

2. Przekaż je do biura Pawła Kukiza (ul. Piękna 31/37, 00-677 W-wa) albo 
biura któregoś z posłów Kukiz'15
https://ruchkukiza.pl/poslowie/

3. Udostępnij ten wpis na swoim profilu!

Również od Ciebie zależy, czy będziemy w stanie uchronić nasze rodziny 
przed niebezpieczeństwem. Zbierz podpisy i prześlij je do nas, a my w 
Twoim imieniu złożymy je w Sejmie. ‪#‎PotrafiszPolsko‬
-- 
Pozdrawiam serdecznie
Aleksandra Ziółkowska
Wicedyrektor Biura

Klub Poselski Kukiz'15
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa
tel. 22 694 28 21
www.ruchkukiza.pl

 
 
DZIENREFERENDALNY.PL
 
Dla okręgu Bielsko-Biała; Biuro poselskie Jerzego Jachnika ul. Cechowa 31; tel. 33 829 32 35

 

 
 
17 kwietnia 2016 - Jerzy Jachnik w programie Państwo w państwie. PDF Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2016 16:46

Ofiara podatku VAT na słupa  i fałszywy testament p. sędzi.

 
Skąd w Polsce biorą się sędziowie? PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2016 10:39

O co walczy KOD? Podobno o Trybunał i Konstytucję. A co jest zapisane w tej konstytucji - art. 4. Władza zwierzchnia należy do narodu lub jego przedstawicieli. Zapytuję więc, czy na wybór sędziów mają wpływ obywatele lub ich przedstawiciel? NIE! To kasta sama dla siebie, bezkarna, arogancka i nazbyt często skorumpowana. Czy spotyka ją za to kara? Nie, ponieważ ta sama konstytucja daje jej całkowitą bezkarność.

sędzia rozmowa2

KRS jest zdominowana przez przedstawicieli TRZECIEJ WŁADZY - na 25 członków 17 to sędziowie - WYBIERANI RÓWNIEŻ PRZEZ SĘDZIOW. KRS powierzono kariery sędziów. Nie ma żadnych mechanizmów rozliczania KRS z wykonywania powierzonych jej zadań. 
Główna działalność KRS to obrona sędziów i sądów przed jakąkolwiek odpowiedzialnością, czy nawet krytyką ze strony mediów, rządu i społeczeństwa - oczywiście pod sztandarem obrony niezawisłości i niezależności sędziowskiej. 
Powierzenie pociągania do odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej sędziego korporacyjnemu „towarzystwu wzajemnej adoracji" - Rzecznikom Dyscyplinarnym, Sądom Dyscyplinarnym i Krajowej Radzie Sądownictwa, było olbrzymim błędem. Utrzymywanie tego zbankrutowanego status quo jest tragedią dla wymiaru sprawiedliwości. Więcej...

 
Afera łapówkarska - brali prokuratorzy, urzędnicy, politycy PDF Drukuj Email
środa, 20 kwietnia 2016 13:26

Od lat przedstawiamy dowody i powtarzamy, że prokuratorzy bardzo ciężko pracują, bo z mafią balują. Niemal 350 tys. zł miał dostać emerytowany prokurator. Była szefowa rzeszowskiej prokuratury apelacyjnej Anna H. miała dostać 150 tys. zł bezzwrotnej pożyczki oraz sfinansowanie auta za 100 tys. zł. Nadal jest chroniona immunitetem. Śledczy zwrócili się o jego uchylenie ponad pół roku temu. Więcej...

Państwo teoretyczne ale mafia prawdziwa

 
Samotna mama sześciorga dzieci idzie do więzienia za 100 zł mandatu PDF Drukuj Email
wtorek, 19 kwietnia 2016 11:33

Za nieprzerejestrowanie pojazdu w terminie i 100 zł kary policja doprowadzi kobietę do więzienia, a 30-milionowy oszust z prawomocnym wyrokiem karnym pozbawienia wolności od dwóch lat cieszy się wolnością, prowadzi nawet kancelarię radcy prawnego i chodzi do sądu - ale nie może iść do więzienia, bo jest chory. Przypominamy...

polska temida4568

Zapamiętajmy nazwisko sędzi z Wągrowca - Renata Nowakowska

Wezwanie do odbycia kary4578

 
Sądowy kabaret PDF Drukuj Email
niedziela, 17 kwietnia 2016 01:47

swieta krowa mStraszna kara dla sędziego za wyznaczenie rozprawy po 2 latach - został upomniany.

Sędzia nie musi dokonywać skomplikowanych analiz, aby podjąć w sprawie prawidłowe i terminowe czynności. Wystarczy, że zastosuje się wprost do treści przepisów.

Sprawa dotyczyła sędzi sądu rejonowego, który po odwołaniu w dniu 27 czerwca 2012 r. rozprawy w sprawie karnej wyznaczonej na dzień 28 czerwca, zamiast niezwłocznie
wyznaczyć kolejny termin rozprawy, to w sprawie nic nie zrobiła aż do 4 września 2014 r. Dopiero wtedy wydała zarządzenie o wyznaczeniu terminu rozprawy na dzień 9 października 2014 r.

Sprawą zajął się rzecznik dyscyplinarny zwracając uwagę na przewlekłość w rozpoznaniu sprawy. I wskazał na naruszenie art. 107 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. 2001 nr 98 poz. 1070 ze zm.) Przepis mówi, że za przewinienia służbowe, w tym za oczywistą i rażącą obrazę przepisów prawa i uchybienia godności urzędu, sędzia odpowiada dyscyplinarnie. Na rozprawie obrońca obwinionej sędzi i ona sama złożyli wniosek o wydanie wyroku skazującego i wymierzenie sędzi kary dyscyplinarnej upomnienia bez przeprowadzania postępowania dowodowego. Rzecznik dyscyplinarny przychylił się do tego stanowiska i taki też wyrok wydał sąd apelacyjny. Więcej...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 143


stat4u
Aferyibezprawie.org © Copyright 2009
Projekt i wykonanie: intMar.eu

rehabilitacja bielsko-biała botoks bielsko,powiększanie ust bielsko,botox bielsko,paznokcie żelowe pedicure